סיכום טיול משפחתי בקאו סוק ושייט בנהר הצ׳או לן הקסום שאתם חייבים לעשות גם!

אחת הסיבות המרכזיות למה הגענו השנה לקאו לאק היא בשביל לעשות טיול לשמורת הטבע של קאו סוק ולשייט על נהר הצ׳או לן אשר נחשבת לאחת היפות ביותר בתאילנד ולצערנו בכל הפעמים שהיינו בתאילנד לא יצא לנו לבקר בה. אנחנו מאוד רצינו לחוות את הטיול במלואו ולכן בחרנו לעשות טיול יום הכולל לינה במלון צף בקאו סוק. החברה דרכה הזמנו את הטיול נקראת Khao Sok Lake והזמנו הכל אונליין בצורה קלה מאוד.

יצירת קשר לטיול בקאו סוק

מהלך הטיול בקאו סוק ונהר צ'או לאן

אחרי שסגרנו את כל הפרטים ועודכנו באיזה שעה יגיעו לאסוף אותנו מן המלון שלנו חיכינו בקוצר רוח לטיול.

בשעה 7:40 בבוקר הגיע הרכב לאסוף אותנו מן המלון לנסיעה של שעה וחצי עד למשרד ששם קיבלנו תדריך קצר והסבר על הכל ויצאנו עם רכב אחר לכיוון מעגן הסירות ושם חיכה לנו המדריך שיהיה צמוד אלינו כל הטיול שקראו לו Paul, עוד מעט ארחיב כמה מדהים הוא היה אבל אם תחליטו לסגור דרך החברה הזאת טיול תבקשו אותו, אתם תודו לי אח״כ.

המדריך הביא לנו בננות מטוגנות מתוקות וקנה אוכל לדגים שאפשר יהיה להאכיל בהמשך, הגענו לסירה ושם חיכה לנו המשיט המקומי ויצאנו לדרך. אנחנו סגרנו טיול פרטי והיינו רק שלושתינו לטעמי זה יתרון גדול לעשות משהו אינטימי מאשר טיול המוני. במהלך ההפלגה אתם תראו אינספור סלעי גיר ענקיים שיוצאים מתוך המים מה שיוצר מחזה מרהיב ביופיו ולרגע זה נראה שאתם בתוך סרט של אווטר. כמובן שבכל שנייה עשינו ווידאו ותמונות, היה לנו המון מזל עם מזג האוויר והיה שמשי ובהיר והאגם היה מאוד רגוע.

תצפית שלושת הסלעים

הנקודה המרכזית הראשונה היא 3 סלעים שעומדים יחד ושם עוצרים לעשות את התמונות המפורסמות ביותר במהלך ההפלגה. בזמן שאנחנו עושים אינספור תמונות וסרטונים המדריך שלנו צעק למישהו ופתאום משום מקום הגיע מקומי לבוש כמו ספיידרמן עם סירה קטנה עם גלידת קוקוס טעימה להפליא, גם פה המדריך קנה לכל אחד גלידה והמשכנו הלאה.

טיול בג’ונגל

הנקודה הבאה הייתה הג’ונגל, המדריך שלנו הוא חובב טבע ומגיל צעיר הוא מבלה הרבה זמן בג’ונגלים. במהלך ההליכה שהייתה במישור ומוצלת הוא הראה לנו איך העכבישים המקומיים מתחבאים בתוך הסלעים, תפס לטאה והבן שלנו שמח מאוד להחזיק אותה, עשו לנו זמבורה מבמבוק, דאג להסביר איזה במבוק אפשר לקחת ואיזה עדיף לוותר ואילו צמחים רעילים ואלו לא. בשלב מסויים הוא גם הראה לנו איך אפשר להתנדנד כמו טרזן בעזרת ענפים ובקיצור היה פשוט וואו! רק חשוב מאוד לקחת אתכם כמה שיותר מים כי חם בדרך (בסירה יש הרבה בקבוקים קרים).

אחד הדברים המיוחדים ביותר בשמורה הזאת הם הפילים שחיים שם בחופשיות ולא שייכים לאף אחד וקשה מאוד לראות אותם. מה שכן תוכלו לראות בשפע זה הגללים שלהם. אותו הסיפור עם קופים שחיים שם ושומעים את הרעשים שלהם אבל לא יצא לנו לראותם.

שייט רפסודת במבוק ומערות

אחרי בערך ק״מ הגענו לאזור שבו ממוקמת רפסודות מבמבוק ממונעות בעזרתן מגיעים לטיול במערות. ברגע שהתמקמנו ויצאנו לדרך פתאום המדריך צועק לנו להתסכל לכיוון הגדה ושם היו הפילים המקומיים אשר באו לשתות ולרחוץ באגם. את האמת זהו מחזה מרהיב לראות פילים בטבע ולא בחוות הצלה או בכל מיני מקומות בהם משתמשים בפילים למטרות כאלו או אחרות. המדריך טען שזה מאוד נדיר שהפילים יוצאים בזמן שיש אנשים בסביבה ככה שהתמזל מזלנו וזכינו לצפות בהם.

לאחר הפלגה קצרה הגענו למערות ושם קיבלנו פנסי ראש והתחלנו לטייל בתוך מערה עם נטיפי ענק ומספר חדרים עם צורות יחודיות עשויות מנטיפים וכאשר מאירים עליהן ניתן לראות צלליות מאוד מיוחדות – לא אהרוס את ההפתעה על מנת שתראו בעצמכם.

לאחר שסיימנו את הטיולים במערב חזרנו עם הרפסודה לג׳ונגל ועשינו את הדרך חזרה לסירה שלנו.

ארוחת צהריים במלון צף בקאו סוק

הנקודה הבאה אליה הפלגנו היא לארוחת צהריים במלון הצף, בעקרון על נהר הצאו לן יש מגוון רחב מאוד של מלונות צפים בכל סוגי המחיר ומאוד מומלץ לעשות לילה באחד מהם על מנת לחוות את האווירה המיוחדת. ארוחת צהריים הייתה טעימה מאוד וכללה מנות בשריות, דגים ומנות צמחוניות בשבילי. בנוסף היו פירות חתוכים ושתייה קרה.

אחרי שסיימנו את האוכל היה לנו עוד שעה וחצי בערך לשחות ולעשות קייאקים. אנחנו לגמרי ניצלנו את הזמן הזה להתרענן במים הנעימים לצד הנוף שנראה כאילו נלקח מאיזו תמונה. לאחר שסיימנו את הטיול יצאנו לשייט לכיוון המלון הצף.

בבוקר אכלנו ארוחת בוקר ונכנסו לשחות ולעשות עוד קייאקים ובסביבות השעה 11 אספו אותנו עם הסירה לכיוון המעגן ומשם נסענו למלון שלנו בקאו לאק.

מלון צף בקאו סוק

קודם כל אני חייב לציין שזאת חוויה מטורפת לישון על המים ולא דומה לשום מלון אחר. את המלון הצף בחרנו אחרי שסגרנו את הטיול במיילים הם שלחו לנו כמה אפשרויות של מלונות צפים לפי תקציבים שונים ואנחנו בחרנו אחד שהתאים לנו לתקציב. חשוב מאוד לציין שיש מגוון רחב החל ממפוארים מאוד ועד למאוד בסיסיים.

בעקרון אתם מסיימים את הטיול בסביבות השעה 16-17 ואז יש לכם זמן לשחות בנהר ובערב אוכלים ארוחת ערב תאילנדית בסגנון בופה, אם אתם צמחוניים או יש לכם אלרגיה תעדכנו אותם מראש. בעקרון אין יותר מדי מה לעשות בלילה כי אתם באמצע שום מקום וזה מה שמיוחד אתם שומעים את רחש המים ואת הקולות של בעלי החיים.

אנחנו מאוד ממליצים להשאר וללון לפחות לילה אחד במלון צף זאת חוויה בלתי נשכחת.

סיכום הטיול בקאו סוק ובנהר הצ'או לאן

הרבה שנים רצינו לעשות את הטיול הזה ולצערנו זה לא התאפשר והשנה הצלחנו! אני חייב לציין שזה אחד הטיולים המרהיבים ביותר שיצא לנו לעשות בתאילנד מפני שהוא משלב נוף חלומי של סלעי ענק שיוצאים מהמים, שייט כייפי, שחייה בנהר, קייאקים, מערות, ג’ונגל, ארוחת צהריים מצויינת וצפייה בבעלי חיים כמו פילים, ציפורים, לטאות ואם יתמזל מזלכם גם קופים.

טיול שייט מומלץ בקאו סוק עם מדריך מדהים!

המדריך ומשיט הסירה
הארגון של הטיול
מלון צף בקאו סוק
ארוחת הצהריים
המסלול והנופים

הטיול מרהיב ביופיו ומשלב שייט, נופים, ג'ונגל, מערות, מלון צף חלומי,שייט על רפסודה מבמבוק ועוד.. אנחנו מאוד ממליצים לבחור את הטיול הזה אם אתם בפוקט או קאו לאק.

User Rating: 5 ( 1 votes)

שתפו את העמוד

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן