טיול ביפן לשומרי כשרות – שבועיים עם תינוק כולל מסלול, אטרקציות ועוד..

חזרנו שבועיים טיול ביפן ורצינו להמליץ על כמה מלונות/גסט האוסים שאירחו אותנו לאורך הטיול.

טיילנו זוג + תינוק בן שנה וארבע ולנו בקיוטו, האקונה, וטוקיו.

אנחנו דתיים ולכן אוכלים כשר, התניידנו עם עגלה ומנשא תמיד ודי מתקתקים מקומות לכן פוסט זה מיועד לאנשים שרוצים להספיק הרבה.

מהלך הטיול ביפן:

קנסאי

נחתנו ביום חמישי אחה"צ בקנסאי – אוסקה ולקחנו רכבת "חארוקה" ישירה לתחנת קיוטו ושם שהינו בערך שבוע. קנינו בארץ פאס לשבוע וסידרנו את הנסיעות שלנו בצורה היעילה ביותר.

ביום שישי נסענו עם אוטובוס למקדש הכסף, הלכנו קצת ברגל בשביל הפילוסופים ומשם לקחנו אוטובוס לרובע ג'יון ולמקדש קיומיזודרה.

בעקרון הספקנו די הרבה וממש לא רצנו או הרגשנו שאנחנו מפספסים משהו.

התניידנו עם תינוק לכן חשוב להדגיש שהספקנו די הרבה בכל יום וגם ויתרנו על מספר מקדשים או אתרים מקבילים למה שהיינו. חזרנו מוקדם למלון (פוסט נפרד על המלונות) בגלל ששבת נכנסה מוקדם, ככה שניתן להספיק אפילו יותר. ממליצים ללכת ברגל לקיומיזודרה ולעבור בכל האזור העתיק שלפניו. מדהים.
ממליץ לבקר בחב"ד קיוטו, אווירה חמה ונעימה. עדיף להירשם מראש.

בשבת לאחר הארוחה הלכנו לטייל באזור המלון שלנו וגם מצאנו משחקייה חינמית לילדים ותינוקות מאוד קרוב לכניסה הראשית של גן החיות. במוצאי שבת נסענו למלון החדש ומשם הלכנו ברגל לרחוב הקניות הראשי עם התמקדות ב- H&M. רחוב מאוד עמוס ויפה עם המון חנויות ומסעדות שנראות מעולה.

אראשימה

ביום ראשון ב-7 בבוקר יצאנו עם אוטובוס ציבורי לאראשימה, טיילנו מסביב לנהר, ביקרנו ב"יער הבמבוקים" (ממש לא יער וממש לא שווה לנסוע רק בשביל זה). וביקרנו בפארק הקופים (עלייה לא פשוטה הייתי אומר אפילו קשה). משם נסענו בשני אוטובוסים (גוגל מכוון מעולה) למקדש הזהב וביקרנו בו. ממקדש הזהב חזרנו למרכז העיר ונכנסנו למשחקייה חינמית שווה לילדים ותינוקות ומשם המשכנו לשוק נישיקי ולאחר מכן למלון.

הירושימה, אוסקה

ביום שני הפעלנו את הפס ויצאנו ב- 7 בבוקר להירושימה עם הרכבת הישירה. בתחנת הירושימה נסענו לכיוון המשרדים של מאזדה כדי לקחת את הסיור שהוזמן מראש באנגלית. הסיור לא היה כ״כ מעניין ורק הפס ייצור מעניין. משם נסענו לתחנת מיאג'ימה והפלגנו לאי. ביקרנו בו במשך שעתיים ולא עלינו לרכבל. משם נסענו לפארק השלום ויצאנו לכיוון קיוטו. בדרך עצרנו לביקור באוסקה עם התמקדות ברחוב הראשי דוטונבורי. 15 דקות הליכה משם מצאנו מסעדה טבעונית ואכלנו שם ארוחת ערב. כל הנסיעות באותו יום היו כלולות בפאס להוציא אוטובוסים.

פושימי אינארי

ביום שלישי נסענו בבוקר לכיוון נארה ועצרנו בפושימי אינארי. לא עשינו את כל המסלול ומשם המשכנו לנארה. הלכנו ברגל ברחוב הראשי לכיוון המקדש והפארק. מקום מאוד יפה. חזרנו למלון לארגן את המזוודות לקראת נסיעה להאקונה. הנסיעות כלולות בפאס.

בערב שלחנו את המזוודות לטוקיו ישירות כדי לא להיסחב איתן בהאקונה. שירות מעולה ולא יקר. הציל אותנו מכאבי ראש.

אודאוורה

ביום רביעי נסענו בבוקר לרכבת מהירה לאודאוורה שכלולה בפאס. שם קנינו פאס יומי להאקונה. לא מסובך להגיע וכל הצוות במודיעין דובר אנגלית. הגענו למלון ב- 12 ועלינו בטראם והרכבל למסלול המעגלי. עשינו שייט יפה וחזרנו בערב למלון. הכל באמת נסגר מוקדם לכן אין ככ מה לעשות שם. לאחר התייעצות ויתרנו על המוזיאון הפתוח ונסענו מוקדם בבוקר בחמישי לכיוון טוקיו.

טוקיו

בחמישי נסענו לטוקיו בפאס ברכבת המהירה ונסענו למוזיאון הדיגיטלי. מקום מדהים והכרטיסים הוזמנו ערב לפני ישירות למייל. היה תור ארוך בצהריים שם אבל עבר מהר יחסית. האמת שיצאנו מהמוזיאון עם סחרחורת רצינית. משם טיילנו בקניונים הגדולים באזור והמשכנו לפסל החרות והגשר המפורסם. הגענו למלון והלכנו רגלית למסעדה של בית חב"ד (Chana place).

ביום שישי נסענו למקדש סנסוג'י ופארק אואנו ושוק אמיוקו. משם המשכנו רגלית לאזור אקיהברה וחזרנו למלון להתארגן לשבת.

במוצאי שבת הלכנו למדרחוב מרכזי על יד המלון שלנו ועל יד תחנת מטרו Roppongi. מקום נחמד ותוסס, וממש שם מצאנו מסעדת פלאפל של ישראלי שיש לה גם הכרה כטבעונית.

ביום ראשון נסענו לקמקורה והסתובבנו בעיר תחת גשם. חזרנו בצהריים לטוקיו ונסענו להארג'וקו ושיבויה. בשיבויה קנינו בחנות של דיסני כרטיסים לדיסנילנד יום למחרת וחזרנו למלון.

ביום שני התחלנו את היום בפארק קושיקוואה קוראקואן. ממש יפה ושווה. משם המשכנו לדיסני. מקום מושלם וממש נהננו. היינו חצי יום והספקנו די כל מה שרצינו. לא תכננו כלום ופשוט זרמנו. חלק מהמתקנים לא כ״כ התאימו לתינוק שמבין כי זה היה די מפחיד. אבל בכללי מאוד נהננו.

ביום שלישי נסענו למקדש מייג'י ומשם הלכנו לפארק יויוגי. היה בפארק גשם אז לא שהינו שם הרבה. חזרנו להארגוקו כי אהבנו ונכנסנו למקומות שלא הספקנו לפני. נסענו משם שינג'וקו וחזרנו למלון. בערב שוב טיילנו במדרחוב שליד המלון שלנו.

איך להגיע מטוקיו לשדה התעופה נאריטה:

לא כ״כ ראיתי מידע על הדרך הזולה הזאת להגיע לשדה התעופה נאריטה מטוקיו לכן אני ממליץ פה להמונים. עלינו בתחנת Daimon בטוקיו על הרכבת לשדה בשעה 10:10 והגענו בשעה 11:17 לנאריטה.

מאוד נוח והרבה יותר זול מהאופציות האחרות שיש. הרכבת עלתה רק 1300 ין בערך. מצרף לוחות זמנים והמסלולים של הרכבות הקיימות שם. אנחנו עלינו על השעות שמסומנות בכתום.

 טיפים לטיול ביפן

 • פשוט להסתובב עם תינוק ועגלה ביפן. הכל נגיש במעליות ומדרגות נעות וגם במקומות שלא פשוט השארנו את העגלה בצד ואף אחד לא נגע לנו בציוד שעליה.
 • אנחנו דתיים והבאנו הרבה אוכל מהבית. לא אמרו לנו כלום בכניסה ליפן. אכלנו בכל רחבי העיר ולא אמרו לנו כלום. יש סופרים עם מצרכים כשרים בעיקר בטוקיו, מי שרלוונטי לו נשמח לתת שמות של הסופרים.
 • קנינו פאס מראש וממש הקל עלינו את הנסיעה. הזמנו בחינם מקומות ברכבת. רכבות גדולות ומהירות עם המון מקום. לרוב בכלל לא בדקו לנו את הפאס ופשוט נתנו לנו לעבור. גם בטוקיו יצא לנו לנסוע המון עם הפאס בימים שהיה תקף וזה היה נחמד. ממליץ לקנות גם אם גבולית משתלם.
 • הספקנו די הרבה ולא הרגשנו שהפסדנו משהו. הספקנו טיול יומי להירושימה והיינו בכל מה שעניין אותנו. ברוב הימים לא חזרנו מאוחר לחדרים והיו לנו ימים מלאים. יצאנו מוקדם ולא עצרנו במסעדות.

 • לדעתי מיותר לעשות את כל האתרים בכל עיר. כל אחד יתמקד באתרים שמעניינים אותו ואנחנו הספקנו יותר ממה שתכננו.
 • לא השתמשנו בקיוטו במטרו כי האוטובוסים נהדרים ומדייקים.
 • הגענו ליפן עם 60 אלף ין בהנחה שמה שניתן לשלם באשראי נשלם באשראי כולל מלונות. הספיק לנו בול.
 • לא יודע מה יש בדיסניסי אבל מאוד נהננו בדיסנילנד. קנינו ערב לפני. שווה את הכסף.
 • גוגל מפס מאוד נח לשימוש ביפן. מדויק בשעות של התחבורה ציבורית ובכיוון רגלי.
 • מוכר ספר על יפן בעברית בן חודש שעזר לנו מאוד לפני ובמהלך הטיול.
 • לא מצאנו פחים ברחובות. הבאנו שקיות קטנות מהארץ וסחבנו כל היום את הזבל שלנו. קחו בחשבון.
 • פירות ביפן יקרים בצורה מוגזמת וקיצונית.

נושא הכשרות ביפן:

כידוע רמת הכשרות הדרושה אצל כל אדם שונה ולכן כותב מראות עיני וניסיוני הדל:

 1. קודם כל אין תחליף מאשר להביא אוכל מהבית. בעיקר אוכל מזין שניתן להכין בקלות (במידה ולא הבאת גזיה, סירים וציוד). אנחנו הבאנו קוסקוס, אטריות, קבנוסים, בורגול, קרקרים, טחינה, ריבות, חטיפים, טונה וכו'. מצאנו בשופרסל גם מלא סוגים של קטניות בשימורים קטנים וקנינו מלא. זה היה הבסיס כל יום למשך כל הטיול.
 2. יש חב״ד בקיוטו וניתן להזמין אוכל בהתרעה של יומיים מראש. לא ניסינו אבל אופציה.
 3. גלידת האגן דאז בדר״כ כשרה וקנינו לעצמנו מדי פעם.
 4. קנינו ירקות ופירות והוספנו לבורגול ולקוסקוס שהכנו כל יום.
 5. יש אפליקציה של טבעונות שנקראת "הפי קאו" ואנחנו הרשנו לעצמנו לאכול במסעדה טבעונית לאחר שבדקנו כמה פעמים את התפריט באנגלית אם יש להם.
 6. בטוקיו יש 2 בתי חב״ד ומסעדות שפתוחות בערב. ניתן להזמין אוכל כשר למלון. חפשו באתרים של חב״ד.
 7. יש סופר שמוכר מוצרים כשרים שנקרא "נשיונל אזאבו". יש שם שפע מטורף של דברים. באזור של שגרירויות לכן יש מוצרים מכל העולם. על כל מוצר כשר יש סימן של הסופר של K. משוקולדים, חטיפים ועד בייגל אמריקאי קפוא. ממש שווה.

אפליקציה שתעזור לכם למצוא אוכל כשר בכל יעד בעולם – Is It Kosher  יש גם לאייפון וגם לאנדרואיד

סיכום אישי:

 • חוויה משפחתית גדולה מאוד. גיבוש חשוב. אל תפחדו לטייל עם תינוקות ותהיו פתוחים לשינויים.
 • יפן מאוד יפה ומאוד נהננו. אבל היינו בהרבה מדינות לפני ולדעתנו יש מדינות יותר יפות מיפן גם במקדשים, גם בפארקים ציבוריים וגם בגנים. התרבות והאנשים ביפן הרבה יותר נחמדים והרבה יותר אמינים ממקומות אחרים.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן