סופ״ש בדהב סיני – הרבה בטן גב ושנורקלים ביעד חלומי

סיכום חמשוש בדהב סיני.

נסענו כמה חברים במטרה להתפנק בטן גב ים ושנורקלינג.

מלון מומלץ בסיני טירנה רזורט:

לגבי מלון מומלץ בדהב, היינו בטיראנה ריזורט Tirana resort
למי שמחפש חוף פרטי מושלם מדהים זה בבית מלון הזה. חול זהב רך רך גם בירידה לים וגם במים, בלי טיפת אבנים , אין שום צורך בנעליים, מים צלולים בלי גלים , כי יש שם שובר גלים, שיוצר לגונה, כמעט כמו בקריביים. באמת מושלם.
ולמי שרוצה לשנרקל יש סירה קטנה מהבית מלון שלוקחת אתכם לריף מול המלון בשייט של דקה.

מהמלון לטיילת של דהב, נסיעה של 3 דולר במונית.

90 אחוז מהשוהים במלון בזמן שהיינו הם משפחות או זוגות ממצריים, רובם מקסימים מאוד מכבדים ושקטים, אבל ביום האחרון, הגיע נגלה חדשה של נופשים, והיו שם כמה משפחות מאוד רועשות, בלי ריבים או צעקות אלא פשוט עם מלא ילדים קצת פחות מחונכים. היו עוד כמה זוגות ישראליים במלון, לא הרבה.
הבריכה במלון יחסית קטנה ומתמלאת די מהר בילדים. למי שרוב הזמן מבלה בבריכה בבית מלון לא הייתי ממליצה.
אם הייתי חוזרת לשם זה בשביל חוף הים השקט והמושלם.

לגבי אוכל בסיני:

נסעתי עם אפס ציפיות, ארוחת בוקר סבבה, אבל. ארוחה עיקרית (צהריים או ערב) לא הייתי מדרגת אותה יותר מ"אכילה" הרבה פחמימות אורז, תפוחי אדמה. קינוחים על הפנים. אבל לא קיבלנו קילקול קיבה אז זה הספיק לנו. הזמנו ליד הבריכה פיצה ונקניקיות בלחמניה פשוט בלי טעם אבל אכיל.

טיפים/המלצות בכללי:

אנחנו כבר לא בני 20 ופחות סובלניים לשטויות ולא באים להתכלב אלא להתפנק, אז הכל כמובן מנקודת מבט שלנו.
נהגי מונית בדהב – כמו כולם גם אנחנו ממליצים בחום רב מאוד על דיקלה ונהג המונית המעולה שסידרה לנו בדרך חזור.
מצד שני כל ההפחדות לגבי האגרסיביות של נהגי המונית בגבול למי שלא הזמין מראש היא קצת מוגזמת – ממה שחווינו רוב נותני השירות בסיני הם אנטיפתיים/אפתיים ומנסים לעקוץ בקטנה בדיוק כמו בארץ, לא יותר ולא פחות כלומר ומי שחווה את תודעת השירות של מוקדי שירות בארץ, חווית סיני קטנה עליו.

ולגמרי אפשר להתמקח איתם. ממה ששונה זה שהרכבים שלהם ״המוניות״ זה משהו נורא. חלקם בלי מזגן, עם נהגים הזויים לגמרי. לכן לפני שסוגרים על "מונית" תבקשו לראות את הרכב, ותבדקו שהמזגן עובד.

ואם באתם רק עם דולרים, אז שער המרה דולר ללירה מצרית משתנה איך שבא להם. אבל בגבולות הסביר, נגיד במקום 13 דולר הם יבקשו 15 דולר, או במקום 800, 900 לירות מהגבול לדהב הם יבקשו 1000.

שנורקלינג – ממה שחווינו בלו הול מאוד לא מומלץ, מפוצץ אנשים וצוללנים שפשוט מבריחים את הדגים.
אוכל ושתייה – סיני זה לא טיול לאניני טעם, ולכן בהחלט ממליצים להביא חטיפים וממתקים מהבית, מים אין שום צורך, בקבוק מים גדול קר שם עולה גרושים. וגם כל נושא של קנייה מראש של שקיות במבה שממליצים לתת כטיפ למקומיים נראה כמו סיפור אורבני (אולי של נציגי אסם) וטרנד הזוי ומיותר שתפס תאוצה בלי קשר למציאות.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן