מתככנים טיול לאוגנדה? הכתבה הזאת תסגור לכם הרבה פינות!

אשתף פה מחווית הטיול שלי בתקווה שזה יעזור למישהו מתישהו. אשתדל לא להאריך עד כמה שאצליח, ולהרחיב יותר דווקא על הדברים הפחות בנאליים שאני מאמין שהיו עוזרים לי לפחות.

קצת מקרא מפה לדרך: כשאני כותב חדר, הכוונה לפרטי עם אורח יחיד.

אז ככה: עברתי את הגבול מבוסייה (קניה). המשכתי מיד לג'ינג'ה. כשעתיים נסיעה.

ג'ינג'ה:

לינה: Kabalega guesthouse

אחלה חדר ב-30 אלף אחרי מיקוח. הביאו לי דלי עם מים חמים. יש גם חדר עם מים חמים זורמים אבל הוא יותר גדול ויותר יקר.
שימו לב!!! המיקום בגוגל מאפס לא נכון. הקבלגה נמצא דקה הליכה מה-Bikeventures uganda. אפשר לשאול את הבודה כשמגיעים ואם הוא לא יודע אז לבקש ממנו לשאול. בסוף תמצאו מישהו שמכיר.
אם מסתבכים אפשר לדבר עם נסיר והוא ישמח לעזור +256772933005

איפה לאכול ג'ינג'ה:

 • The bourbon – נחמד. בעיקר לשתות בירה על הנהר. האוכל עצמו לא מי יודע מה אבל בסדר, וגם לא כל כך זול. 25 אלף בערך למנה.
 • אחלה מקום Cafe 49 – פיצה לא רעה ושוב לא זולה. נחמד ללכת לשתות בירה. הבנתי שבסופש הוא הופך למועדון.
 • חוצמזה נחמד ללכת ל- Source of the nile. אפשר לקחת סירה לעשות סיבוב למקורות הנילוס וללייק ויקטוריה, או סתם ללכת להסתכל או לאכול משהו על נהר או לטייל בפארק עצמו(שדורשים אליו תשלום כניסה. ביקשו ממני 30, שילמתי 15, יש מצב שגם יכלתי לא לשלם בכלל, זה היה נראה די שכונה).

הרבה עושים ראפטינג. אותי זה לא עניין.

למחרת המשכתי כשלוש שעות במטאטו.

קמפלה:

לינה בקמפלה:

Acacia villas אצל יאסר האחד והיחיד. 9 דולר לדורמז ו-17-19 לפרטי. כנראה הכי זול בקמפלה היקרה. יאסר +256701403603

איפה לאכול בקמפלה:

Holy crep – יש מנה שנקראת Mc and cheese balls. תענוג.
מסעדת Divino – המבוגרים כמעט כמו בארץ. לא לשכוח להגיד להם בלי קטשופ אלא אם כן זה מה שעושה לכם את זה…
שווארמה Meza – הכי קרוב לשווארמה שתמצאו באפריקה. אחלה חריף, אחלה פלאפל.
ב- Acacia mall – שנמצא ממש קרוב לגסט המומלץ יש עוד מסעדות מערביות עם אחלה אוכל ואפילו קולנוע. יש גם סופר. הכל במחירים די מערביים.

לאן לצאת בקמפלה:

קמפלה עמוסה במקומות בילוי בארים מועדונים. בסופש הרבה יותר שמח והכל מפורק אנשים אבל גם באמצע שבוע כל יום יש משהו במקום אחר. כדאי לשאול מקומיים מביני עניין.
אני אישית יצאתי והרגשתי במקומות שהייתי בהם בטוח לחלוטין.
יש את ה-Sky lounge. מקום באווירה קצת יותר בוגרת. אחלה אווירה. מתחיל להתחמם די מאוחר בלילה (באיזור 24:00).
ממש ליד יש את ה-Kenjeez. מקום יותר צעיר. מלא סטודנטים וילדים בני 18-20. מורגש.
יותר למטה כמה דקות בבודה יש את הבאבלס. שזה נחשב מקום שהוא מזונגו פרינדלי. שמה תראו יותר לבנים ואולי גם תרגישו יותר בטוח.
גברים, שימו לב!!! הבאבלס ידוע כמקום שאליו מגיעות מקומיות על מנת לאסוף מזונגואים תמימים לחדר שלהם, ובסוף הלילה, או הבוקר, לדרוש סכום מסוים של כסף. זה נראה להן ממש לגיטימי. ראו הוזהרתם.
יש את ה-Fame lounge. גם מקום נחמד עם נרגילות.
יש את ה-riders ואת הArena. בארים של ספורט. נחמד לקפוץ לשתות משהו ולנשנש משהו. אולי לתפוס משחק.

האטרקציה המובילה בקמפלה או לפחות אחת מהן, היא הקברים של המלכים. כשאני הגעתי המקום היה תחת שיפוץ ולא אפשר היה להיכנס. מומלץ לבדוק מראש.

המלצת או בעצם אזהרת זהב:

אף אחד לא ידבר על זה כאן אבל זה משהו שחייבים לדבר עליו ולהזהיר מפניו. תוך כמה ימים שמעתי על יותר מדי אנשים שנופלים בזה.
גברים! שימו לב! המון בחורות מקומיות משתמשות בטינדר לזנות סמויה. כשהן אומרות Hook up. הכוונה שלהן היא שבתשלום. הזוי, אבל אמת. וגם אם הן לא משתמשות בביטוי הנ"ל, יש מצב שהן ידרשו בסוף התהליך כסף. הן עשויות להגיד שהכסף בשביל אובר או בודה (בעיני לגיטימי) אבל לדרוש סכומים שאפשר להגיע איתם לניירובי. תהיו מודעים לזה. ממליץ לשאול בחורה שמחליטה להגיע אליך לחדר בישירות, בעדינות ומראש לגבי העניין. עדיפה חוסר הנעימות הזו מחוסר הנעימות כשהיא פתאום תגיד לכם להביא לה 50 דולר לבודה, ותסרב להתפנות. כמובן שלא כל הבחורות בטינדר הן ככה, וכמובן שגם בחורה שלא הכרתם בטינדר יכולה להיות כזו. פשוט שימו לב.
בנות! שימו לב גם! לא מכיר אישית, אבל שמעתי אזהרות גם על גברים מקומיים שמנסים את מזלם בלנצל או בלגנוב מנשים לבנות. משחקים על קלף המסכנות ומשחקים על הרגש. שימו לב.

בוניוני:

משהו כמו 8 שעות נסיעה מקמפלה באוטובוס מהתחנה של לינק. 30 או 35 אלף שילינג. האוטובוס עצמו מגיע לקבאלה ומשם אפשר להמשיך לאגם בוניוני.

לינה בוניוני:

בוגומבה. 30 אלף ללילה כולל אחלה ארוחת בוקר ואחלה מרפסת לאגם. וילסון ישמח לקחת ולהחזיר מקבאלה.
וילסון +256772541335

איפה אוכל בבוניוני:

אכלתי בקרייטר לודג (אחלה צ'יפס חוצמזה פח) ובלייק ויו. העוף קארי בבוגומבה היה לי הכי טעים בפער.

אגם בוניוני ההיילייט של אוגנדה בעיני. ממליץ להגיע בלי לחפש מה לעשות יותר מדי. פשוט לתת למקום לעשות את שלו.
ובכל זאת, אפשר לקחת סירה ולטייל בין האיים (אני אישית מצאתי שני ילדים חמודים שגרים על המפרצון שמול הבוגומבה והם פשוט לקחו אותי לכל מקום בקאנו שלהם. ממליץ לחפש אותם: דייויס ורוברט. ולמסור להם דש חם. כמובן שזרקתי להם כמה אלפים כל פעם שהם לקחו אותי לטיול).
יש גם את שבט הפיגמיז-שבט של אנשים קטנים. אפשר לקחת סירה(מנוע) משהו כמו שעה, עולה 70, 80 אלף, וללכת לבקר אותם. הם ירקדו לכם ואז יבקשו כסף על ההופעה. מקובל לתת להם משהו בסביבות ה-30 למיטב הבנתי. לא החוויה הכי מומלצת. אבל לגמרי חוויה להרפתקנים שבינכם.
בסך הכל בוניוני מדהים. סתם להסתובב ולראות איך האנשים חיים. ולתת למקום ולרגלים להוביל אותך. הייתי שמונה ימים.

משם מטאטו מקבאלה למבררה, ומשם עוד מטאטו.

קטונגורו:

לקטונגורו הגעתי רק כדי לעשות שיט ב-Kazinga channel. שיט של שעתיים. 20 דולר. רואים היפופוטמים, פילים ועוד כל מיני הפתעות.
דיברתי עם מדריך מראש והוא סידר לי חדר סביר(אחלה מיטה, שירותים בול פגיעה, אין כיור) ב-25 אלף. הגעתי מאוחר אז הוא גם דאג שיקחו אותי לאכול ויחזירו אותי אחר כך לחדר.
מדריך ספארי שיט +256702524343

אחרי השיט המשכתי מיד לפורט פורטל. מטאטו קצר לקססה ומשם מטאטו.

פורט פורטל:

לינה בפורט פורטל:

תחילה ישנתי ב-Westend. אחלה חדר, אבל יקר 65 לזוג או 55 ליחיד עם ארוחת בוקר ווויפי שעושה לך טובה אם נשלחת הודעה. לדעתי לא שווה את זה, מה גם שיש המון רעש בבוקר. עזבתי שם ועברתי 20 מטר בהמשך הרחוב.
ל-Liberty motel. שבכלל לא נמצא במפה. חדר חמוד, מים חמים ב-26 אלף אחרי מיקוח. יש עוד כמה גסטים חמודים בהמשך הרחוב. כולם בערך אותו מחיר 25-35 ואותה רמה סבירה.

איפה ללאכול בפורט פורטל:

Dutchess האגדי. יקר וטעים. אחלה פיצות ולזניות.
במאפס מי יש המלצה על איזה מקום המבורגר קפה. חרא המבורגר. הם שמים חמאה בלחמניה כי אין להם רטבים אפילו.
מסעדת Garden. שוב יקר, שוב טעים.
אם עולים מכיוון הליברטי או הווסטאנד למרכז, קצת לפני הכיכר יש פנייה ראשונה ימינה. על הפנייה יש מסעדה מקומית זולה וטעימה.

לפורט פורטל כולם מגיעים לעשות סיורי מכתשים. בעיני, ראית אחד ראית את כולם. אבל זו דעתי.
לעשות: התצפית מהגבעה של Lake saka מאוד מומלצת, בעיקר לקראת שקיעה. אם נוסעים בבודה ממליץ להגיד לו שישאר איתכם כי אין שם יותר מדי תנועה.

המלצת זהב: מעיינות חמים. להרפתקנים.
לוקחים מטאטו מפורט פורטל ל-Nyakigumba. משהו כמו 40 דקות. יורדים ומדברים עם נהגי הבודה המקומיים שיקחו אתכם למעיינות החמים. Hot springs. אם הם משם הם יודעים ומכירים. אם הם לא מכירים וצריכים לשאול מישהו, אל תעלו איתם. ואל תעלו שניים על בודה. הנסיעה די ארוכה ומורכבת בדרך לא דרך. המקומיים מכירים ומיומנים. אחרי בערך שעה נסיעה בדרך מרהיבה תגיעו לכפרון קטנטן שממנו יורדים לעמק שבו נמצאים המעיינות החמים. ממליץ להגיע ביום או בשעה שקריר או נעים כי המים לבה. בכניסה יש מצב שיבקשו ממכם כסף. חארטה. לא עולה כניסה. אפשר לשלם כמה אלפים אם בא לכם למנוע את הדיון המתיש אבל לא חייבים. גם שם לא עוברות בודות ולכן מומלץ לבקש מהנהג שישאר. אני שילמתי לו 25 אלף הלוך חזור כולל כמה שעות שהיינו שם. בטוח שאפשר גם פחות. כשמגיעים יש בריכה לנשים ובריכה לגברים, ואם יורדים קצת למטה במורד הנהר יש גם בריכה שממש יושבת על עליו. אני התיישבתי שם והצטרפו אלי מקומיים שטבלו בעירום. ככה ששימו לב מי שזה עלול להפריע לו או לה. היה מדהים מדהים מדהים. מקום פשוט פסיכי. מעיינות חמים טבעיים באמצע עמק למרגלות הרוונזורי. מהמם.

בילוי פורט פורטל:

בסופש אפשר לצאת לאפריקנה. אחלה מקום ואחלה אווירה.

בפורט פורטל הייתי שישה ימים, משם מטאטו להוימה, ומשם מטאטו נוסף למסינדי. כל הדרך יצא 35 אלף.

מסינדי:

לינה במסינדי:

במאפס מי מומלץ על מקום בשם Siraj.
שימו לב: א' הוא לא דקור מדויק.
ב' כבר יש לו שם אחר. Jacob או Yacob. הוא די מרכזי. 25 אלף לחדר. לא הכי נקי, אין מים חמים. מרגיש קצת מוזנח אפילו, אבל תמורה סבירה למחיר.
קרוב אליו יש את Alinda. הבנתי שהמצב שם לא יותר טוב אם לא פחות.

איפה לאכול במסינדי:

אין יותר מדי אפשרויות. קצת אחרי Alinda יש מסעדה עם תפריט מערבי ויקר שלא ניסיתי, וקצת אחריה יש מסעדה מקומית שנקראת משהו מוטל עם אוכל סביר.

מקומות בילוי במסינדי:

אפשר ללכת לשתות משהו ולהפסיד בסנוקר ב-Travellers corner.

מה לעשות במסינדי:

נסעתי לסיור קרנפים ב- Ziwa rhyno sanctuary. נוסעים לכיוון קמפלה (6-7 אלף) ושואלים איפה לרדת בדרך, בערך שעה נסיעה(אפשר גם לקחת לשם טרמפים, יש די הרבה משאיות שעושות את הדרל לשם וחזור), ואז לוקחים בודה (עד 6 אלף) שתכניס אתכם לפארק עצמו כי הוא די מרוחק מהכביש הראשי. בגדול אנשים מגיעים עם רכב כדי לעשות את הסיור. אני הגעתי נטול והצטרפתי לזוג גרמנים שהיה להם מקום ברכב שלהם.
אין יותר מדי מה להרחיב. המקום עצמו הוא פרויקט שנועד לשקם את אוכלוסיית הקרנפים הנכחדת ולתת להם תנאים טבעיים להתרבות. רואים קרנפים בסביבה טבעית. ממליץ להגיע לא בשיא החום. ככה יש יותר סיכוי שתראו את הקרנפים זזים.

ממסינדי מטאטו משהו כמו 5 שעות לקמפלה. ארוחת שישי (שנייה) נהדרת, מפנקת ומשפחתית בבית חב"ד המדהים של משה ויוכבד רסקין והילדים המקסימים שלהם. סופר מומלץ!!!

משם אוטובוס לילה בחברת מודרן קוסט (אחלה אוטובוס חוץ מהמוזיקה המחרידה והקולנית של הנהג כל הנסיעה) חזרה לקניה.

מקווה שעזרתי, מוזמנים לשאול כל דבר בתגובות תרגישו בבית.??????

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן