חופשת ירח דבש בפיליפינים בלתי נשכחת

אשתף את סיכום טיול ירח הדבש שלנו בפיליפינים לזוגות הבאים שמגיעים שיעשה להם קצת סדר.

טיסה לפיליפינים:

טיסת אל על דרך תאילנד למנילה.

המסלול בפיליפינים:

מנילה ??בוהול ??סבו??פוארטו פרינססה??אל נידו??קורון??בורקאי??מנילה??הביתה

נחיתה במנילה:

הגענו למנילה ב-13.2 יום חמישי בערב זה היה גם יום ההולדת של בעלי, ישנו במלון I’m hotel מומלץ בטירוף. אספו אותנו מהשדה מלון, בקומה 34 יש בר מסעדה עם נוף מטורף. צוות המלון היה מאוד נחמד וזמין, הפתעתי את בעלי לכבוד יום ההולדת וביקשתי שיסדרו את החדר עם בלונים, הביאו לנו גם עוגות.

למידע נוסף על המלון אי אם הוטל והזמנת חדר לחצו כאן

טיול למפלי הפנגסחאן:

14.2 – ולנטיינס דיי ויום שישי, החלטנו לקחת טיול יום למפלי הפנגסחאן בהלוך לקח לנו שעתיים וחצי ובחזור כמעט 6 שעות בגלל החג ויום שישי. בפועל טיול נחמד לא יותר מבחינת ירח דבש הייתי מוותרת.

טיסה לבוהול:

15.2 – טיסה מנילה לבוהול, אספו אותנו מהשדה ל-Mithi resort and spa. צוות מאוד שירותי מאוד נחמד. הריזורט עצמו רחוק מהמרכז נסיעה של כרבע שעה לאלונה ביץ׳ 300 פזו לכיוון בטרייסקיל.
16.2- נשארנו במלון לנצל אותו קצת ולנוח.

למידע נוסף על המלון מיטחי רזורט וספא והזמנת חדר לחצו כאן

טיול יום לגבעות השוקולד:

17.2 – סגרנו טיול יום מהמלון לגבעות השוקולד ובעצם לכל האטרקציות שיש לבוהול להציע, היה לנו נהג בשם וויליאם שבירך אותנו ושר לנו שיר ברוכים הבאים. הוא היה מצחיק שנון וחכם מאוד, ידע הכל על כל מקום שלקח אותנו, חיכה לנו בסבלנות ליד כל אטרקציה, צילם אותנו ודאג לנו לכל מה שאנחנו צריכים אם זה לקנות כרטיסי כניסה או לקחת אותנו לצ׳יינג. שמו של הנהג וויליאם מי שרוצה פרטים שיכתוב בתגובות למטה ותוכלו לדבר איתו על טיולים.

טיול איים בוהול:

18.2- דילוג איים – אספו אותנו בחמש וחצי בבוקר מהמלון. החבילה כללה את האי באליקסג ואי הבתולה גם צפייה בדולפינים, צבי ים, ארוחת צהריים וחזרה דרך אלונה ביץ.
לא ראינו דולפינים, צבי ים ראינו 2-3 כי זו לא העונה העונה היא במרץ משהו שחשוב לציין שלא ראיתי פה בקבוצה זה שאם אתם רוצים לראות צבי ים תכינו את עצמכם לעקיצות מדוזות.
מי שלא יודע מדוזות זה האוכל של צבי הים לכן איפה שיהיה צבי ים יהיו גם מדוזות. העקיצות לא נעימות אני לא יכלתי לסבול אותם ועליתי חזרה לסירה. באלי קסאג זה אי מדהים עם שונית מדהימה הרבה צבעים דגים שונים וצדפות ענק, אם אתם בבוהול ממש לא לוותר!

מעבורת לסבו:

19.2 – מעבורת לסבו – בתור אחת שסובלת מבחילות בנסיעות לקחתי כדור נגד בערך כחצי שעה לפני שעלינו למעבורת, המעברות היא שעתיים שייט, הכדור מפיל אז השייט עבר לי ממש מעולה.
שימו לב איך שאתם יוצאים מתנפלים עליכם המון נהגי מוניות וכו׳ יש את אפליקציית גראב שממליצים עליה לא מעט, לא השתמשנו בה במנילה וזו הייתה טעות כי באמת אפליקציה מדהימה.
נסיעה מהנמל למלון זה בערך 150-200 פזו תלוי בפקקים ונהגי המוניות שקופצים עליכם רוצים 400 אתם יכולים להתמקח אני הורדתי אותם ל-250 כי לא הייתי מודעת כ״כ לאפליקציה.
אז תשתמשו בה היא ממש מעולה, אפשר להזמין אוכל למלון ולקבוע נסיעות וזה מראה את המחיר והוא קבוע מראש.
ישנו במלון בסבו סיטי כל השהייה שלנו.
20.2 – נחנו במלון.

ספארי סבו:

21.02 – טיול יום לספארי של סבו, ספארי ענקי נחמד ממש אם יש לכם יום פנוי אבל לא לפנות יום במיוחד. שעתיים נסיעה לכל כיוון עם נהג שחיכה לנו. שימו לב שלא מכניסים אוכל ושתייה מהחוץ גם לא מים כי רוצים שתקנו בפנים. וסתם חירטטו שזה כדי לא להאכיל את החיות.

טיול יום לאוסלוב, מואל בואל ומפלי קוואסאן

22.02- טיול יום ארוך במיוחד לאוסלוב מואל בוהל ומפלי קוואסאן. לקחנו טיול פרטי מהמלון אז זה עלה לנו הרבה יחסית. יצאנו ב-3 לפנות בוקר לכיוון אוסלוב הגענו בסביבות חמש בבוקר, היה תור ענקייייייי המדריכה שלנו הייתה מקומבנת כנראה וחתכנו את כל התור והיינו בנגלה הראשונה של הסירות שיוצאת. לשחות ליד הכריש לוויתן זו חוויה מדהימה וממליצה עליה בחום אבל אם יש אפשרות לא באוסלוב אז תחפשו כי זה ממש מסחרה שם ומאכילים אותם ויש כמות מטורפת של אנשים אז לא באמת רואים אותם בסביבה הטבעית שלהם.
אחרי הכרישי לוויתן נסענו למואל בואל לראות את הסרדינים וצבי ים. חוויה מדהימה עם הסרדינים, צב ים ראינו אחד.
לאחר מכן אכלנו צהריים והמשכנו למפלי הקוואסאן מים קפואים בטירוף אבל מתרגלים. לא עשינו את הקניונרינג כי כבר היינו עייפים אז אם את רוצים תפנו לזה יום.
אחרי הצלפים נסיעה של כ-4 שעות חזרה לסבו סיטי.

קניונים בסבו:

קניונים – היינו באיילה סנטר לא ממליצה בכלל.
יש את ה-Sm mall קניון חדש לפי מה שהבנתי, ענקי ממש, כרבע שעה בגראב מומלץ ביותר הרבה חנויות מסעודת בתי קפה והוא ממש על שפת הים.

פוארט פרינססה:

23.02 – טיסה לפוראטו פרינססה לינה ב-Hue hotel. מלון מהמם שירות מצויין חדרים יפים בריכה ענקית על הגג והכי חשוב צמוד לקניון חמוד.

למידע נוסף על המלון הואה המפואר והזמנת חדר לחצו כאן

נהר תת קרקעי פוארטו פרינססה:

24.02 – טיול יום לנהר התת קרקעי. נסיעה לכל כיוון זה בערך שעתיים, השייט בנהר עצמו לוקח בערך כשעה , מאוד נחמד תלוי על איזה מדריך אתם נופלים. רוב הסיכויים שבדרך יעצרו לכם במקום שאפשר לעשות בו אומגה או שייט בנהר למבוגרים יותר. עשינו את באומגה חוויה נחמדה 600 פזו לאדם והולכים ברגל בערך חצי שעה עד שמגיעים למקום.

ואן לאל נידו:

24.02 – נסיעה לאל נידו בואן פרטי. בדקנו כמה אופציות לנסיעה דרך המלון ואן פרטי עלה 8000 פזו, בעלי מצא דרך האינטרנט ב-6000 אז העדפנו בגלל הבחילות שלי.
אומרים שזו נסיעה של 6 שעות לקח לנו 4 כי ההפסקות שלנו היו קצרות.
ההבדל במחירים הוא משמועתי ואן משותף עולה 600 פזו לאדם אפילו פחות אבל משהו חשוב שצריך לשים לב אליו זה שאם הואן לא מלא הוא לא יוצא אז יכולים לחכות הרבה זמן עד ליציאה.
הואנים קטנים ולא נוחים בכלל.

אל נידו פאלאוואן

הגענו לאל נידו ל-Seda lio resort. המלון לא בדיוק על חוף, צריך ללכת איזה 5 דקות ברגל דרך החוף יש שביל גישה בין החוף של המלון לחוף ליו. בחוף ליו יש גם מלונות אז שווה לבדוק שם כי מגיע לאורחים גם כיסאות על החוף בחינם וכל מיני דברים נחמדים שיש שם.

למידע נוסף על המלון סדה ליאו והזמנת חדר לחצו כאן

טיול A,B C אל נידו

כשהכי אהבנו את טור A – גם בגלל המקומות וגם בגלל המדריך.
טור B – ממש מיותר בעיניי אומרים שהוא יותר מרגיע אבל עפו עלינו מלא מים בשייט טיפסנו לתוך מערה ויש מקומות שאי אפשר להגיע אליהם בכלל אז זה לראות דרך הסירה בלבד.
טור C – גם ממש יפה ומומלץ.

שקיעה באל נידו:

הלכנו לחוף לאס קאבאנס לראות את השקיעה, מומלץ ביותר יש מקדלונדס, מסעדות וגלידרייה ממש מומלצת כל שם נדנדות וחבלים ואפשר לקשקש על השולחנות. רואים אותה מצד שמאל כשהולכים לכיוון החוף. אווירה סופר כיפית ומרגיעה.
הכרנו נהג טרייסיקל שהיה איתנו כל הימים באל נידו אסף אותנו בזמן חיכה לנו והמליץ לנו על מקומות, אשמח לתת לכם את הפרטים בתגובות למטה.

שייט לקורון:

1.3- שייט במעבורת לקורון יש רק מעבורות מהירות, 4 שעות ואתם בקורון. המעבורת לא שיא הנקייה והשייט לא נעים בכלל, הרבה קפיצות בגלל המהירות והגלים ממש מרגישים את זה.
כמובן לקחתי כדור נגד בחילות ונטרקתי אחרת הייתי בבעייה. ? נסיעה ממש קשה למי שסובל מבחילות.
קורון זולה בטירוף ביחסית לשאר האיים. שהינו בבקאו ביי ריזורט זה עשר דקות נסיעה מהמרכז 50 פזו לזוג לכיוון. אין כ״כ מה לעשות במרכז בערב לדעתנו הרבה חנויות ומסעדות יש גם כמה ברים שנראו נחמדים אבל לא הלכנו.
2.3- נחנו במלון, השירות מעולה במלון מה שכן החדרים בניין ישן אך מטופח אין מעלית והיינו בקומה 3 ואחרונה. ארוחת בוקר מהמזעזעות לא מצאנו כלום מה לאכול וחדר אוכל מלא בזבובים מתים וחיים וחתולות רחוב שמסתובבות חופשי. כל ערב הניחו לנו בחדר עוגיות עם משפט מרגיע ללילה טוב. עשינו את הטיול של הגחליליות וארוחת ערב מסעדה הצפה. הגחליליות מאוד נחמד המסעדה פחות. רצינו לקחת טיול יום לאי השחור ולספארי זה שעה נסיעה מקורון אבל בעלי קיבל מכת שמש אז ויתרנו.
4.3 – לקחנו טיול איים סופר פרימיום משהו כזה מקומות מדהימים ממש כמו בתמונות כולל ארוחת צהריים ונשנוש לקראת החזרה.
מומלץ מאוד.

למידע נוסף על המלון בקאו ביי ריזורט והזמנת חדר לחצו כאן

טיול איים קורון:

5.3 – לקחנו טיול איים של כשעה שייט מקורון לא תיירותי במיוחד אז אין הרבה אנשים, חופים לבנים מושלמים מים טורקיז מומלץ מאוד. טיול מאוד רגוע ומרגיע, יש זמן לקלוט איפה אתה נמצא לרגע.

טיסה לבורקאי:

6.3 – טיסה מקורון לבורקאי – דרך קטיקלאן. יש מעבורת אבל זה 6 שעות ויוצא אותו זמן כמו הטיסה אז העדפנו.

בורקאי מדהימה, שהינו במלון The District. בסטייישן 2 מיקום מצויין ארוחת בוקר טוב צוות נחמד מאוד. מה שכן בהתחלה שמו אותנו בחדר בלי מתקן חימום למים ככה שיש מים חמים ל-4-5 דק ואז צריך לחכות עוד 10 דקות לעוד מקלחת של 4-5 דק אז אמרנו להם שזה לא בסדר והעבירו אותנו לסוויטה.

למידע נוסף על המלון זה דיסטריקט והזמנת חדר לחצו כאן

אטרקציות בבורקאי:

בבוקראי הטיולי איים פחות נחמדים זה יותר אי של להיות על החוף ולהנות מהתיירות. סגרנו דרך אפליקציה Klook אטרקציות שהיו יותר זולות משמעותי מאשר דרך המלון או דרך האנשים שלא הפסיקו לקפוץ עלינו.
ובנוסף יש בחורה פיליפינית שהכרנו ביום האחרון שהייתה גרה בישראל 6-7 שנים ומדברת קצת עברית וסגרנו איתה טיול לאי שנקרא קראבי ששם עושים קפיצות מצוקים כי אריאל פוינט היה סגור עד ה-20.3
אם תרצו את הפרטים אשמח לענות בתגובות. היא עושה מחיר לישראלים וממש דואגת שתהיו מרוצים. עשינו את הצלילה עם הקסדה התחלה נשמע מפחיד אבל זה חוויה מטורפת מומלץ מאוד!
עשינו טיול איים לפוקה ביץ ושייט מסביב לבורקאי, טיול משעמם מאוד פוקה ביץ' יפה והבנו שאפשר להגיע לשם לבד עם טרייסיקל בערך 15-20 דקות. מומלץ עם חטיפים ושתייה ופשוט לשהות בחוף, הוא מתוייר מאוד.
בבורקאי יש את הקניון הפתוח Dmall ממש נחמד שהיינו שם כל יום בערב יש מסעדות וברים אווירה ממש נחמדה.

טיסה מבורקאי למנילה:

11.3 טיסה מבורקאי למנילה – לקחנו לילה במלון Sofitel. הוא כחמש דקות נסיעה ממול אוף אסיה ומהטיילת. מלון מדהים ממש מהסרטים אם אתם מגיעים לשם קחו לפחות 2 לילות כי רק להיות במלון זו חוויה בפני עצמה.

למידע נוסף על המלון סופיטל המפואר והזמנת חדר לחצו כאן

קניון מול אוף אסיה מנילה:

הקניון ענקי וקצת מסובך רובו היה בשיפוצים אבל נחמד בסך הכל. גלגל ענק בטיילת יש מיזוג בתאים לקחנו את הכרטיס וי איי פי עם ברצפה השקופה נחמד ממש.
טייל רחבה עם מגוון פעילויות, מיריד עם דוכני מזל, מיני לונה פארק ודוכני אוכל ועד אימון זומבה משותף ענקי על במה ממש באמצע הטיילת. אהבנו ממש את האזור הזה של מנילה.

לסיכום:

פיליפינים הוא יעד בתולי וכיפי, מעברים קשים, אוכל לא שיא הטעים, מקומיים אנשים נחמדים ממש. כמובן שיש עוד דברים שעשינו ושכחתי לציין. אם יש עוד שאלות אתם יכולים לכתוב בתגובות למטה ואשמח לעזור.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן