טיול בפטרה ירדן 3 ימים בחודש נובמבר – חוויה בלתי נשכחת!

מתכננים טיול לירדן בפעם הראשונה? מאמר זה מאת לנה ונמיק בנימינוב (כולל וסרטון אישי) יעזור לכם לתכנן מסלול טיול לירדן 3 ימים עם חוות דעת אודות עקבה, פטרה כולל טיול ג׳יפים מרהיב, מלון בועות המפורסם.

הקדמה

ראשית, בישראל יש 2 מעברי גבול מיועדים לאזרחים, בבית שאן (נהר ירדן) ומעבר גבול באילת (יצחק רבין). לפי הבדיקה שעשיתי הכי קל ומהיר זה המסוף יצחק רבין, גם פחות בירוקרטיה וגם ניתן לעבור עם רכב פרטי.

נכון להיום הירדנים דורשים 2 חיסונים, לכן אין צורך לבצע בדיקת pcr לפני – למחוסנים ומחלימים (למי יש תו ירוק).

הדברים שכן צריך:

 • לקנות אגרת מעבר ולציין תאריכים מדוייקים של יציאה וחזרה לישראל
 • אתם צריכים לסגור עם סוכן שמעביר אתכם את הגבול ולכן אתם פטורים מויזה, והוא בעצם גם דואג לכל הנסיעות שלכם ממקום למקום ואם תרצו אז גם מדריך צמוד (לא היה לנו צורך בכך כי כאשר מטיילים 2 אנשים אז הממלכה לא מחייבת במדריך צמוד). כמובן הוא יכול גם לסגור לכם בתי מלון וטיול ג׳יפים בוואדי רום, אבל אני עשיתי את זה עצמאית.
 • במידה ואתם רוצים רק עקבה, אין צורך בסוכן אתם עוברים חופשי במסוף, אבל!!! אם אתם אומרים שעוברים לעקבה ואחר כך בודקים דרכונים במחסומים ועולים על זה שיצאתם מעקבה אתם תגורשו ולא תכנסו לשם יותר, כי יש חותמות שונות במעבר גבול למי שנכנס פנימה לתוך ירדן או נשאר בעקבה.

מסלול טיול לירדן 3 ימים

ביום הראשון

כשעברנו את הגבול נסענו ישירות לוואדי מוסה-פטרה, לעשות לילה במלון Town Season בכדי שלמחרת בבוקר להגיע לפטרה, הויסיטור סנטר עובד עד 16:30 ויש מלא מלא מה לראות וללכת!
ביום הזה במקרה נפלנו על Petra by night, זה קורה 3 פעמים בשבוע וזה מהמם, יש הופעה קצרה, כיבוד של תהי חם וסיפור על פטרה, הכל באנגלית.

למידע על המלון לחצו כאן

יום שני

הלכנו לפטרה עצמה, 5 דק׳ נסיעה בשאטל מהבית מלון שסגרנו, הכניסה לאדם 50 דינר.
עשינו באותו יום 14 ק״מ, עלינו למונסטרי כ- 1000 מדרגות ומשם יש תצפית על ישראל לכיוון שיטים, ואפילו תופס קו ישראלי בטלפון. אגב, בעקבה זה רק קו ישראלי, אין צורך בכלל בחבילת שיחות לחו״ל.

יום השלישי

בבוקר הנהג אסף אותנו מבית מלון לכיוון המדבר וואדי רום, בכניסה למדבר פגשנו את הנציג של בית מלון Memories שלוקח אותנו בג׳יפ לקאמפ בתוך המדבר. היה מספיק זמן לפני הצ׳ק אין אז סגרנו טיול ג׳יפים וראינו מדבר מדהים, כמו בסרטים שמראים את המאדים.
אחרי הטיול כמובן נשארנו לישון בקאמפ, תקחו בחשבון שאין וייפיי או קונקשן אחר במדבר. אז תסגרו עם הנהג או הסוכן לפני שאתם מגיעים לשם מתי הוא יאסוף אותכם בחזרה לגבול או ללוקיישן הבא שלכם.

למידע נוסף על המלון מדהים לחצו כאן

החזרה לגבול 

 • מלאנו הצהרת כניסה לישראל.
 • שילמנו על בדיקת קורונה שעושים בכניסה לישראל.
 • בירדן לא היה צורך לעשות בדיקה לפני הכניסה לארץ כי הינו 72 שעות.

מתכננים טיול לירדן בפעם הראשונה? מאמר זה יעזור לכם לתכנן מסלול ל 3 ימים עם חוות דעת אודות טיול גיפים, מלון בועות המפורסם וגם ביקור בפטרה ו  .

מתכננים טיול זוגי לפטרה ולא יודעים ממה להתחיל? הכתבה הזא תסגור לכם לתנן מסלול כולל חוויה ממלון בועות בפטרה .

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן