תאילנד עם ילדים מתבגרים – טיול משפחתי 14 יום בחודש ספטמבר

תאילנד, אבל עם בני נוער!
פוסט ארוך, בזיגוג ציני כמיטב המסורת. הממוקדים בפרטים בשמות, מלונות, עלויות וכו.. מוזמנים לגלול מטה רק חבל תפסידו צחוקים בדרך אז תקראו…

אז נכון שכבר ביקרנו פה פעמיים, ונכון שבשתיהן התלוננתי על החום על הלחות על חוסר ההגיינה במסאג'יות ועל החיים בכלל…. פשוט מה שקרה זה שהבנות שלי החליטו שזו מדינה סופר פוטוגנית ואמרו בבקשה בבקשה אמא יהיה לנו כייף משפחתי כמו שאת אוהבת בלה בלה בלה שזה דרך מתוחכמת לומר שהן קשורות לארנק האקטיבי של אבוש.

אז התלבטנו איזה חצי דקה ואמרנו יאללה פעם שלישית גלידה ולא סתם גלידה, גלידה תאילנדית כזו שהם מקצקצים לך עם שני שפכטלים..

הבנות עדכנו שהן בחרו את המסלול הבא:

 • שבוע קוסמוי
 • שלושה ימים בקנצ'נאבורי
 • ארבעה ימים בבנגקוק

אמרתי להן מה עם הצפון? אמרו צריך טיסה פנימית ואנחנו שונאות טיסות אז שחררי גברת את גם ככה באה רק כדי לשלם. אוקי, תכל'ס יותר טוב שבחרתן קנצ'נאבורי, זה אזור עם סיפורים הסטוריים מרתקים ממלחמת העולם השנייה, אמרתי קיבלתי גלגול עיניים והערה עוקצנית על זה שרק זקנים מיליטנטיים כמוני יחשבו לבזבז זמן על חינוך כשהם בתאילנד.

מפה לשם נחתנו בקוסמוי צד בצד עם טריליון דוברי עברית שהגיעו לסבול יחד מחום של 38 מעלות ו80% לחות עלאק עונה גשומה.
עלינו למונית במחיר מופקע של 400B ונסענו 7 דקות תמימות למלון אותו בחרנו בקפידה, וזה אומר: מלון יקררררר מי ישמע אנחנו במנהטן, כזה שנמצא באופן ברור הרחק מהצ'אוונג כדי לא להיות מוקפים בישראלים ושיהיה ספייס להיחשף לתרבות א ח ר ת שפה אחרת וכל השיט הזה. תפסיקו לצקצק כי גם אתם מעדיפים את הגרסה הרומנטית הזאת אז די.

והנה ראה זה פלא, בדלפק הצ'ק אין פגשנו שוב את כללללל החברה משדה התעופה שגם להם היתה בדיוק את אותה תכנית אסטרטגית מהודקת ותלושה מהמציאות כי קוסמוי חברים הוא אי של צברים אסלים! מיד הרגשנו כמו בבית, או יותר נכון כמו בנתניה כי עוד לא בנו ים בגליל העליון ונסחפנו לשיחות נוסח אההההה מטולה, בטח מכיר, הייתי שם בצבא.

עכשיו, אחד הדברים המבאסים במלון שיש בו הרבה צברים זה שבארוחת הבוקר כל הירקות נעלמים תוך 3 דקות וגם אם הצוות המקומי חותך מלפפונים בכמות שמספיקה לגוש דן הם עדיין לא עומדים בקצב! מה שכן היו שם כמה סינים שיצאו מבסוטים כי אף אחד לא נגע להם באיטריות עם המחושים.

אטרקציות בתאילנד

יאללה התמקמנו והבנות חושפות רשימה של מלאאאאאאא אטרקציות שהן חייבותתתתתתת לעשות בתאילנד אז אבוש מיד שולח מייל להרחבת ביטוח החיים מי ישמע הרפתקאה באמזונס.
ספויילר: עשינו אולי שמינית מהרשימה, בכל זאת מדובר בגיל שהם בעיקר מנמנמים ועד שהן קמו הפרינססות התאילנדים כבר התארגנו לשינה!

אבל לא מתלונננת, להיפך… זה שהן אף פעם לא קמו לארוחות הבוקר היה אחד הפינוקים כי מצאתי את עצמי בזמן איכות עם אבוש ככה שני רווקים פלוס חביתה מול הים הכחול… שזה שקר גס כי בפועל ישבנו שם והסתכלנו מלאי קנאה על הורים עם ילדים מתחת לגיל 11 והתרפקנו על זמנים רחוקים כשהבנות אשכרה קמו כשהערנו אותן, איפה טעינו איפה?!

אחרי ארוחת הבוקר אני באה לחדר שלהן כולי זמרה וצהלולים שרה להן קומו קומו אתן בתאילנד… אומרות לי: נו?! ועוד בטון מתחצף כזה של ילדות תחת. יאללה לא צריך, הלכנו לעשות מסאג' כדי לתת להן עוד שעה. מה אני אגיד, סבל רצוף. למזלנו הטוב מצאנו מסג'יה ללא מוסיקת רקע של בריאן אדמס בגרסת מפוחית ועם מזגן על 16 מעלות… אחרי יומיים הפסקנו לנסות להעיר אותן בבוקר כי מי רוצה לחלוק את כל הטוב הזה מי?!

מדי יום בשעות הצהריים חזרנו להיות משפחה בת 4 נפשות ובהחלט יצאנו לכמה וכמה הרפתקאות: היה שם טיול ג'יפים מקסים וחצינו את האי מצד לצד כדי לגלות בו קסם נסתר מן העין. בשלב מסויים עצרנו באיזה פינה להתרעננות ולפי הריח של חלקי גופה ברקבון מתקדם התברר שחנינו קרוב מדי לדוכן דוריאן. כמובן שהייתי חייבת לטעום את הרפש הזה כי כזו אני חיה על הקצה. זה התחיל נחמד והסתיים בשקית הקאה. לקח לבלוטת התריס שלי שעה וחצי להתאושש ודווקא אז גיליתי – בדרך הקשה – שנותרה לי חתיכת דוריאן מתחת לציפורן! ממש אפטר פארטי.

הבנות שלי הקפידו לתעד את כל רגעי השפל שלי בסטורי ונהנו אש! כשחושבים על זה המקום שהן הכי נהנו היה בלייזר-טאג, שם הן רדפו אחרי במבוך מסנוור ירו בי כל חמש שניות וצעקו אחת לשנייה בחדווה מתפרצת: הרגתי את אמא. וגם: הרגתי את אמא ש ו ב …
אין, עשיתי משהו נכון בגידול שלהן בחיי…

אפרופו הרגתי את אמא, אחד הדברים שעשינו גם בטיול הזה והוכיח את עצמו ט י ל י ם זה עניין דמי הטיול שאני ממליצה עליו כל פוסט שלי בערך!
אז תקשיבו לי טוב הורים יקרים. במקרה של תאילנד זה עוד יותר קריטי! כי תאילנד אולי נראית זולה אבל שקל נדבק לשקל ובסוף היום אתה מגלה שהופ העפת 1500 שקלים חדשים ואתה לא מבין איך זה קרה כי כולה קנית מנגו סטיקי רייס ובננה רוטי .. כן כן זו אחת התעלומות הגדולות במזרח ואלפי מדענים מנסים לפצח את זה!
קיצר, מקבלת תודות בפרטי.

סדנת בישול תאילנדי:

מה עוד? אה, עשינו סדנת בישול תאילנדי אצל גברת מקומית שמצאנו דרך האינטרנט (פרטים למטה) וגילינו שלושה דברים מעניינים:

 • ב-90% מהתבשילים האסייתיים יש רוטב צדפות השם יעזור.
 • כשאני רוצה אני בהחלט יודעת איך מדליקים את הגז.
 • קאפונקה זה שלוש מילים! שלוש!!! (ואם גבר פונה לאישה אז זה קאפ- פונק- קאפ… )

קופנגן:

צהריים אחד הבנות רצו לבקר בקופנגן אז החלטנו לגוון ולצאת לשם על אופנועי ים. עכשיו, כשמסתכלים מהחוף זה נראה הגיוני וקרוב אבל זה לא! ממש לא!
הרמז הראשון לזה שלא הערכנו נכון את האינטנסיביות של ההרפתקאה הימית היו משקפי השמש של מאיר, שהתעופפו לו מהראש אחרי 5 דקות וצללו למעמקים. טירון!
מסתבר שאשכרה מדובר בים אמיתי בדרך ובעוד הבנות שלי בהיי מהאקסטרים לי זה הרגיש כמו גיבוש לשייטת! התנחמנו בזה שעזרנו לשדרג את המעמד החברתי של איזה כריש שמסתובב עכשיו עם רייבאן הצעקה האחרונה.

כאילו לא סבלנו מספיק אז באמצע הדרך מזג האוויר התהפך עלינו ופינק בקטע סגריר טורבו והנה אני בסרט טיטאניק בקטע הזה שהם מתנגשים בקרחון. במשך שעה שנראתה כמו נצח נאבקנו בגלים גובה מטר וחצי.
ואז בדיוק כשהים הבין שהוא מגזים וריחם עלינו, האופנוע של אבוש פתח במחאה בגין עודף אצות במנוע. כמובן שהוא התחיל לאכול סרטים על מוות אכזרי בלב ים אז אני הייתי המבוגר האחראי ומיד קראתי לעזרה זאת אומרת קודם צילמתי את זה ואז קראתי לעזרה!
למחרת היינו עם שרירי ישבן תפוסים ואף אחד מאתנו לא קם לארוחת בוקר …

וככה עבר לו שבוע.

בנגקוק:

אז תפסנו טיסה לבנגקוק ובעזרתו האדיבה של סומצ'אי, הנהג המקומי ששכרנו, הגענו לקנצ'נאבורי, מחוז קסום שעתיים נסיעה והופתענו שבמשך שלושה ימים היינו הישראלים היחידים! ואיזה מבאס זה היה ?
ביקרנו בשוק הרכבת המתקפל, בשוק הצף, בגשר על נהר הקוואי… פגשנו דייג מקומי שלקח אותנו לערוץ נחל עמוס קופים חובבי בוטנים ובילינו יום שלם בחווה טיפולית עם מעל 40 פילים שחולצו מסיטואציות שונות שממש לא מחמיאות לאנושות, 10 מהם בני 65 ומעלה! כל הכבוד ליכולות חיפוש של בני נוער בגוגל היה מדהיםםםםםםם!

לסיום סיומת חזרנו לבנגקוק ומה אני אגיד לכם?! העיר הזו פשוט נהדרת ובסיבוב הזה היא הפכה לעוד יותר מופלאה כי זו הייתה נקודת מפגש מתוכננת עם זוג חברים והילדים שלהם. ומדובר בלהקת ילדים! אתם יושבים? 8 ילדים, שמונה. ולא הם לא דתיים. להסתובב איתם היה כמו להסתובב עם אטרקציה תיירותית.

אנחנו משפחה שמטיילת לרוב לבד בשביל הביחד. אבל המפגש עם משפחה נוספת בתאילנד, לפחות לכמה ימים, הייתה באמת ובתמים מתנה! למשפחת אלוני יש ילדים פרימיום קסומים אחד אחד וכמה מהם עדיין קטנים אז בזכותם חיפשנו ומצאנו כמה פנינות בבנגקוק שלא היינו בהן קודם כמו קידזוניה (ראו הרחבה מטה), הבית של האלו קיטי, בית קפה חד קרן, אסיה-טק ועוד כהנה וכהנה.

רק מה, בשלב מסויים הרגשתי שהאתגרים ההוריים שלי מתגמדים בצילה של אמא ל-8 עם תפקוד גבוה מהממוצע במשק אז באיזשהו שלב של קנאה מתפרצת אמרתי לה גברת אצלך כל אחד נולד סטודנט לרפואה, אצלי זה רק 2 אבל בלי עין הרע תיאטרון צהל והפועל סחנין אז בואי!

העניין היחיד שהיה קצת בעייתי זה שפתאום הבנות שלי ביקשו שנעשה להן עוד אח ? אמרתי להן עזבו שטויות קחו אחד מוכן ממשפחת אלוני, יקח להם מלא זמן לעלות על זה!

יאללה חפרתי מספיק, עכשיו פרטים ועלויות:

המלון שבחרנו בקוסמוי: Anantara Lawana Koh Samui Resort – אם אתם מזמינים אז רק את החדרים על הבריכה וזה יקר מידי לתאילנד. מה שכן יש לו חוף יפיפהההההה.

מידע נוסף על המלון לחצו כאן

שיעור בישול משפחתי: Samui Good Herb Thai cooking class
מקומית נפלאה בשם ג'ול שאוספת אתכם מהמלון ולוקחת אליה הבייתה. יש לה חצר פנימית ממנה מגיעים רוב חומרי הגלם והסדנה נהדרת כי היא עד 6 איש! 1500B לאדם תקבעו סביב ארוחת הצהריים!

מקדש בודהיסטי יפיפיה ביקור חובה: Wat Plai Laem קחו מונית פשוט. כניסה חופשית ויופי של מקום.

סיור ג'יפים עשינו עם אלכס ואוליסיה, שמכירים את האי יופי יופי. פשוט תכתבו לאוליסיה בפייסבוק היא עונה תוך שעה: Olesya gavriliuk. עלות של 1400B לאדם. מה שכן לקחת בחשבון שזו שיירה של 6-8 ג'יפים וכולם ישראלים.

המסעדה הכי טובה שאנחנו היינו בה בקוסמוי (ובלי עין הרע אכלנו בהרבה!) Galanga Restaurant & Grill. המנות ענקיות. הם מגישים מרק בתוך כיור.

חוף מדהים בקופנגן: Hat Yao East. גן עדן…

אנחנו לא הגענו לקו טאו אז תהיו חברים תסעו בשבילנו וספרו אם אכן נפלא כמו שמספרים.

המלון בקנצ'נאבורי: Away Kanchanaburi Dheva Mantra Resort & Spa … פשוט מהמם, חדרים ענקיים, זול בקטע לא ברור ועם הבריכה הכי שווה אבר!

הנהג המדהים שעשה עבורנו את כל התיאומים בקנצ'נאבורי וליווה אותנו שלושה ימים צמוד בעלות של 400$: סומצ'אי. Somchai Taxi Thailand Bangkok. איש נעים ומדהים ישר ומקצועי, הרכב שהגיע היה חדיש מפנק כולל צידנית מים קפואים, רשת אינטרנט ואפילו נטפליקס! ממליצה עליו בחום!!!!!

מידע נוסף על המלון לחצו כאן

אטרקציות מומלצות בבנגקוק:

לא לפספס עצירה ב: Bridge on The River Kwai

שוק לילה חביב למדי וזול מידי: JJ Night Market Kanchanaburi

חוות הפילים שביקרנו בה: ElephantsWorld. נבחרה עי הבנות שלי בעיקר כי הוקמה ע"י וטרינר וממוקדת בחילוץ והצלה של פילים שעברו התעללות ופילים קשישים ותשושים. חוויה מומלצת. שילמנו 2500B (כולל ארוחת צהריים ומקלחת בסוף היום).

השוק הצף: Amphawa Floating Market, בעיניי חוויה ממוסחרת ומיותרת.

השוק על מסילת הרכבת: Mae Klong Railway Station. חוויה מדליקה לגמרי, כניסה חופשית. הרכבת עוברת והסוחרים מקפלים את עצמם תוך דקות ואז פורסים מחדש. זו התחנה האחרונה של הרכבת אז חשוב לברר זמנים לפני שמגיעים!

שיט בנהר הקופים: Mangrove Forest Conservation Center – זו הנקודה בה חיכה לנו דייג מקומי ושטנו איתו לתוך נקודת המפגש של הנהר עם הים הפתוח, פנינו ימינה לערוץ נחל והופ 2000 קופים חובבי בוטנים. הגענו לשם בסביבות 4 והיינו הסירה היחידה וזה היה מדהים.

עיר ילדים מדהימה בסיאם סנטר: KidZania Bangkok משלמים 1000B לילד ומבלים שם יום שלם. הילדים מקבלים כסף מקומי ויוצאים לעיר לבזבז… וכשנגמר הכסף הם הולכים לעבוד באחד המפעלים בעיר כדי להרוויח. הכניסה למבוגרים מוגבלת! ההתנסויות מקסימות! בת ה14 שלי נכנסה עם 4 קטנים ונהנתה יותר מכולם יחד! חשוב לשלוח מתבגר שמבין אנגלית כי היא עשתה הרבה תרגומים שם…

המסג'יה הכי טובה בבנגקוק: Arunda Oriental Massage. עלות מסאג' גבוהה מהממוצע א ב ל גם הרמה, הנקיון, עיצוב המקום והמקצוענות של הצוות. עשינו טיפול פנים מסיכת זהב שעולה בארץ כ360 שח ב- 850B היה שווה!

בתי קפה נושאיים חביבים בבנגקוק:

בית קפה חתולים שעצרנו בו בדרך חזרה לבנגקוק: Year of The Cat Cafe –  יושבים לנשנש אוכל סביר שמסביב כ-40 חתולים שלא ידענו שקיימים. חמוד לאללה לאוהבי חיות.
בסיאם סנטר יש את: Hello Kitty House וזו חוויה לילדים צעירים. יקר מידי!
בית קפה יוניקורן: Unicorn Cafe, הצעירה שלי עפה על זה, האוכל היה מקסים ומלא צבעי מאכל אבל אחלה חוויה. כמה רחובות ליד מצאנו שוק מקסים וזול זול זול.

קינוחים לפנים בבנגקוק:

גם בית הקפה לקינוחים מטייואן: Mr.Q Taiwanese Dessert
ורשת של טעים טעים: White Day Patisserie

שווקים מומלצים בבנגקוק:

את זה שמושך בעיקר מקומיים – Pratunam Morning Market
את זה שפתוח רק בשבת וראשון ונמצא במתחם סגור אז הנוער הסתובב בו לבד: Chatuchak Market
שוק לילה יומי קטן אך מקסיםםםם: Talad Neon Night Marke
וגם את ASIATIQUE The Riverfront שזה מתחם חדשני שמרגיש מאוד מערבי עם תוכן מזרחי…

מכבסה בבנגקוק כי למה לחזור עם טינופת הביתה: Darin laundry

ולמי שהגיע עד כאן והוא הורה לבני נוער שאשכרה מתעוררים (אבל בכייף) לפני 11… גלו לי מה הסוד שלכם?

לתמונות נוספות מוזמנים להציץ באינסטרגם שלי – https://www.instagram.com/traveling.liat/

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

 • שלמה 03 אוגוסט 2020 12:40 at
  שלמה 03 אוגוסט 2020 12:40 at

  "קאפ-קון-קה"

 • גדי 03 אוגוסט 2020 16:19 at
  גדי 03 אוגוסט 2020 16:19 at

  נשמע שעשיתם את מסלול החומוס לייט…
  סמוי עם תוספת קטנה של קנצנאבורי ובנגקוק לקצת אטרקציות וקניות.
  נראה שגם אתם תחזרו עוד הרבה כדי להשלים, ויש הרבה להשלים.
  אין טעם להמליץ על מסאג מסויים, נהג, מכבסה…
  יש שם בערך בכל כמה מטרים.

 • ענת 08 יוני 2023 13:55 at
  ענת 08 יוני 2023 13:55 at

  את פשוט קורעת! קראתי את כל הפוסט אפילו שאנחנו בכלל לא נוסעים לאיזור קוסמוי.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן