18 טיפים לטיול בתאילנד שאתם חייבים להכיר בשביל החופשה המושלמת

כמה טיפים טובים ממני אליכם לטיול בתאילנד. אבל רוב הסעיפים כאן טובים גם לכל העולם.

לפני הטיסה לתאילנד

לטוס עם טרולי ולחזור עם מזוודה גדולה לבטן המטוס. מרוויחים 3 פעמים.

 • חוסכים 80$ בטיסה הלוך.
 • חוסכים את התור האין סופי בנתב"ג כי אתם לא צריכים לעבור את הבידוק המלא, עוברים דרך מתחם W ו-15 דקות אתם בשיקוף לפני הדיוטי פרי. לא לשכוח לעשות מראש צ'ק אין מהבית ולהדפיס את הכרטיס טיסה.
 • גורם לכם להביא רק מה שאתם באמת תצטרכו בתאילנד ולא מיליון שטויות שחשבתם שתצטרכו. ג'ינס ארוך ישאר לכם מקופל במזוודה כי אף פעם לא תלבשו אותו (חםםםם כאן ולחות שתדביק לכם את הגוף לג'ינס) וגם ג'ינס שוקל חצי קילו מיותרים.
  בסופו של דבר אתם תלכו תמיד עם מכנס קצר/בגד ים וגופיה כי חםםםם (כמו בתמונה ששמתי למטה).
 • בתאילנד תרכשו מזוודה גדולה ואיכותית ב-100 שקל או שק עם ריצ'רץ' ב-10 שקל שתניילנו בשדה התעופה בחזרה וככה הוא לא יפתח עד ישראל. אני תמיד בחזרה שם את הטרולי בשק + כל השטויות שקניתי בתאילנד ומפקיד לבטן המטוס. אל תנסו לעלות עם הטרולי למטוס בחזרה מתאילנד כי לתאילנדים יש תחביב להחרים כל דבר שבא להם לפני העליה למטוס. לך תתווכח איתם שהבושם שלך לא מסוכן או המשחה שקנית לחמותך… והופ הם בפח שלהם.

הטיסה לתאילנד

 • תדפיסו לכם לפני הטיסה מישראל את כל המסמכים שתצטרכו כולל תעשו צ'ק אין מהבית ותדפיסו את הבורדינג פס, נכון שאפשר להראות מהטלפון אבל אם אתם כמוני שמתרגשים מהטיסות אז עדיף דפים בתוך ניילונית מסודרת ככה לא נלחצים ומחפשים את הברקודים בטלפון.
 • תבואו לשדה על טרניג ונעלי ספורט כאלו בלי שרוכים, ככה גם תעברו במגנומטרים בקלות בלי צפצופים וגם בטיסה יהיה לכם הכי נח בעולם .
 • בטיסה לפני הנחיתה יחלקו לכם דפים שתצטרכו למלא ולהראות בכניסה לתאילנד. אתם ממלאים את זה באנגלית ובעט כחול בלבד. פעם קרה לי שמילאתי בעט אדום ובביקורת דרכונים הייתי צריך לצאת מהתור ולמלא חדש. סיוט. צירפתי לכם את הטפסים, תתאמנו עליהם בבית חח.
  אם אתם חלשים באנגלית , תבקשו ממשהו במטוס שיעזור לכם או שתביאו כזה מלא מהבית שמשהו מילא לכם ותעתיקו מזה לטופס שיחלקו לכם, לא לפספס שום דבר בטופס, אפילו לא את שם המלון והעיר שתתאכסנו בו, ראיתי כבר אנשים מתייבשים מול בודק הדרכונים בחוסר אונים שלא הבינו מה הוא רוצה מהם וכל זה בגלל שלא מילאו את שם המלון.
 • הגעתם לתאילנד, תזכרו שאתם לבדכם מול בודק הדרכונים, הם לא מרשים לחבר מתורגמן להיות לידכם, רצוי שתדעו מה הם מבקשים מכם, הם יבקשו את הטופס שמילאתם ואז את הדרכון כדי לאמת את הנתונים שמילאתם בטופס ואז את כרטיס הטיסה כדי לראות שמילאתם את מספר הטיסה הנכון , יבקשו מכם גם את הטאי פס (תכינו לכם ביד את כל הדברים האלו ואם לא הבנתם מה הוא מבקש פשוט תגישו לו הכל , הוא כבר יסתדר לבד), לאחר מכן הם יבקשו שתשימו את האצבעות לקחת תביעות אצבע ואז להוריד את המסיכה שיוכלו לצלם אתכם, לבסוף יחתמו לכם ויחתכו את הטופס שמילאתם ואת החלק הגדול יקחו ואת הקטן יחזירו לכם בתוך הדרכון, אתם תוציאו את החלק הקטן מהדרכון ותשמרו עליו במקום טוב שלא יפול ויאבד, אתם תצטרכו את זה לצ'ק אין במלון ובחזרה מתאילנד לביקורת הדרכונים.

אחרי הטיסה

 • עברתם את ביקורת הדרכונים יהי!!! עכשיו תאספו את המזוודה אם הפקדתם בבטן המטוס ואם הקשבתם לטיפים שלי לא תמתינו בכלל למזוודה כי הטרולי עלה איתכם למטוס. תחליפו כ-100$ בשדה עצמו, לא יותר כי השער בשדה לא משהו בכלל… את הכסף תצטרכו לרכישת סים ומונית (אם זה לא בתקופת הטאי פס ששם זה כלול במחיר) ואוכל ושתיה ליום הראשון. כדאי לרכוש ישר סים בשדה התעופה, ככה כבר תהיו מחוברים לאינטרנט ותוכלו לשים וויאז ולראות מתי תגיעו למלון ולצ'וטט בווטסאפ עם המשפחה וחברים כשאתם משועממים במונית שתקח אתכם לשם. החיסכון בין סים בשדה לסים בעיר הוא 10 שקל ולא שווה את זה. סים שלקחתי לחודש עם אינטרנט ללא הגבלה במהירות 30mb עלה לי 600 באהט שזה 60 שקל.
 • תקחו אתכם תיק גב ולפטופ בתוכו (מותר מעבר לטרולי גם תיק גב ששם גם תשימו את המטען הנייד והמסמכים) תקחו גם כבל hdmi ואז תוכלו לצפות בנטפליקס במלון או בערוצי ישראל 12,13,14 בשידור חי, כל מלון שמכבד את עצמו יש טלוויזיה שטוחה עם כניסת hdmi ויש wifi בחדרים ואם לא.. תמיד אפשר לעשות נקודה חמה מהטלפון.
 • תנו טיפים!! 20 באהט זה רק 2 שקל ויעלה חיוך ענק לבל בוי/חדרנית/מלצרית/נהג הטקסי וכו. זה גם לכם יעשה טוב ותרגישו את החיוך והתודות של נותני השירות.
 • תמנעו מעימותים עם המקומיים, גם אם היית בסיירת מטכ"ל, התאילנדי הקטן ביותר יכול לפרק אותך ב-2 שניות או שהמשטרה תכניס אותך למעצר שבכלל לא נחמד. תקחו בחשבון שהמשטרה ב-80% תהיה בצד של המקומיים.

 • אל תשתו מים מהברז וגם לא להרתיח בקומקום בחדר מים מהברז, רק מים מינרלים גם בקומקום, יש מלא מחלות במים בברזים.
 • לשתות מלא! מתייבשים מהר כאן וחבל שתעבירו יום שלם בחדר המלון עם כאב ראש. יש בכל 20 מטר 7/11 או פאמלי מרקט שזה מכולת זולה ביותר ובקבוק מים קרים עולה רק 70 אגורות, אז אין צורך להסחב עם הרבה מים.
 • לקחת פאוטץ'/תיק צד עם ריצ'רצ'ם רבים. בריצ'רצ' הקטן מקדימה לשים כסף קטן (מטבעות ושטרות של 20 ו-50) זה מעולה לטוקטוקים ולטיפים.
  בריצ'רצ' נוסף מקדימה לשים כסף בינוני (100 באהט) ובריצ'רצ' הפנימי או באחורי לשים את הכסף הגדול (500,1000), זה לא רק נגד כייסים זה גם בגלל שהשטרות שלהם דומים ובלילה אחרי כמה בירות תתנו בטעות 1000 באהט במקום 100 או 500 באהט במקום 50. לא תמיד יתקנו אתכם על הטעות..
 • לא להסחב עם הרבה כסף גדול, לקחת כ-4000 באהט ואת השאר להשאיר בכספת ביחד עם הדרכון, צריך את הדרכון רק שהולכים להחליף כסף, תחליפו כל פעם כסף שישאר לכם ל-3 הימים הקרובים.
 • תשתמשו בטנדרים הציבוריים (כמו ששמתי בתמונות) בכל עיר יש כאלו שרצים לאורך הכביש, אתם עולים שמים וויז לאן שאתם צריכים ואז מצלצלים כשהגעתם ליעד והוא יעצור, נותנים לנהג 10 באהט (שקל!!) וזהו. אחלה סידור לזוז בעיר וגם הרבה יותר בטוח ממוניות הטוסטוסים.
  תזהרו בכבישים!!! לחצות כביש בתאילנד זה משימה סופר מסוכנת, מעבר חציה לא מזכה אתכם שיעצרו ויתנו לכם לעבור כמו בישראל ואתם יכולים להתייבש ימים והם לא יעצרו לתת לכם לעבור, אז איפה שיש רמזור לוחצים על כפתור ותוך 15 שניות הוא עושה רמזור אדום לרכבים וירוק לכם, הם יעצרו אבל תמיד תביטו לראות שאין איזה פירחך שלא עוצר בזמן וממשיך באדום. אם אין רמזור תעברו בריצה קלה כשיש הפוגה קטנה בתנועה.
  כמו כן להביט ימינה ושמאלה, בכבישים דו סטריים. התנועה הפוכה בתאילנד ולפעמים אנחנו מביטים רק לשמאל שבעצם המכוניות הקרובות אליכם באות מצד ימין.
 • אל תתרגשו שמזג האוויר במרכז תאילנד מראה גשום, תמיד חם במרכז תאילנד בכל השנה וגשם פעם ביום ל-5 דקות זה רק ברכה. תצמידו לפאוטץ' שלכם מטריה קטנה כמו בתמונה שלי וככה שיורד הגשם תשלפו אותה ולא תרטבו.
 • תעשו כל בוקר/צהריים מסאז' כל הגוף (עולה בין 200 באהט ל-400 באהט לשעה! שזה בין 20 שקל ל-40 שקל) המחיר לא מעיד על טיב העיסוי… בכלל ככל שהמעסה יותר מבוגרת ופחות יפייפיה ככה המסאז' יהיה יותר איכותי ופחות סליזי…. בערב תעשו מסאז' רגליים (עולה בין 100 באהט ל-250 באהט לשעה!) הגוף שלכם יודה לכם!!!
  אם פתאום יורד גשם ואני ברחוב אני נכנס למסאז' שעה מנמנם לי שם תוך כדי המסאז' ויוצא כשנגמר הגשם.

 • לא לפחד לאכול מהעגלות, אני כבר 7 פעמים בתאילנד ותמיד אוכל גם מהעגלות ואף פעם לא היה לי כאב בטן או קילקול כיבה. בכל מקרה אם אתם לא אוכלים מאכלי ים, תדגישו להם שאתם רוצים בפאד-טאי רק ירקות או רק עוף עם הירקות והנודלס ובשום אופן לא דברים אחרים. פעם חבר שלי אמר להם בלי Sea food ואיך שהוא בא לתת ביס בנודלס הוא קולט עיניים של שריפסים קטנים מסתקלות עליו חחח כשהוא אמר למוכרת שהוא ביקש בלי Sea food היא אמרה לו שזה לא, זה גדל בבריכות מים מתוקים בקיצור להדגיש את העניין שלא יהיו הפתעות.
 • הבירות המקומיות מעולות, יש להם סאטלה מיוחדת שקורת רק בתאילנד אין על סינגה!!!!!
 • להתמקח עם מוכרים אבל בגבול הטעם הטוב, לפעמים אנשים מתווכחים שעה על 50 באהט (זה רק 5 שקל פחות לך ו5 שקל פחות למוכרת.. שבשבילה זה ארוחת צהריים).
 • כשמגיעה זקנה למכור פרחים, תקנו פרח בצלופן, זה סוג של תרומה לעניה הזקנה, אני לרוב לא לוקח את הפרח ורק נותן לה את ה-20 באהט.
  גם אמא עניה שמגיעה עם תינוקות ומקבצת נדבות, תנו לה, זה חוזר אליכם פי 1000, אתם יודעים קארמה וכו…
 • תייצגו את ישראל בכבוד, התאילנדים אוהבים ישראלים בגלל שאנחנו אדיבים ובזבזנים ואוהבים את החיים הטובים ומאוד נחמדים, תשמרו על הדימוי הזה שלנו. למשל את ההודים הם לא סובלים בגלל קמצנותם של רובם. בכלל התאיילנדים בטוחים שישראל ענקית בגלל שהרבה תיירים שמגיעים לתאיילנד הם ישראלים בלי שום פורפוציה של האוכלוסיה שלנו במדינה.
 • קעקועים בתאילנד מאוד זולים אבל רצוי לעשות רק במקומות מומלצים מחברים או תיירים אחרים, לכל מקום יש דף פייסבוק או דף בטריפ אדוויזר וניתן לראות המלצות של לקוחות מכל העולם. המחיר לקעקוע בתאילנד הוא שישית מהארץ (בתמונה קעקוע צמיד שעשיתי ב-450 שקל בלבד בתאילנד) בארץ ביקשו 2700 .. הוא כבר עלי 5 שנים ולא השתנה כלל מהיום שעשיתי, לא לשכוח לעשות את הקעקוע רק ביום האחרון לפני הטיסה שלא יזדהם בתאילנד ושלא תצטרכו לוותר על השמש והים והבריכות.

 • תסתפרו בתאילנד, יש להם מספרות מעולות ועולה גרושים. למשל 15 שקל תספורת גברים. את כל המניפיסט הזה כתבתי תוך כדי התספורת שעשיתי עכשיו.

סיכום

תהנו מלא ותנוחו! בתאילנד הכל איזי ואין צורך לרוץ. שלכם צ'וקה (יוסי מאירי)

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן