טיול טריילר בארה״ב למתחילים – מדריך מפורט עם 20 המלצות זהב

מוטור הום או טריילר ניגרר, למתחילים. לדעתי, למתחילים, ללא ניסיון, לכו על מוטור הום, הרבה יותר קל לתפעול ובסך הכל, רכב גדול.
לשניהם יש מגבלות.

1. חנייה, אותה בעיה, רכב גדול עם רוחב יותר ממה שהתרגלתם, בטריילר הוא יותר ארוך וגם מיפרקי.
2. מצריך ניסיון מעשי, יוטיוב בהחלט עוזר, אבל התוסיק הוא מורה יותר טוב. בפעמים הבאות תהנו יותר.

אשאיר לבעלי מוטור הום לספר את הניסיון והחוויה שלהם ואספר על הטריילר הנגרר. החלטנו לסיים עם בתי מלון ומסעדות ומזוודות ותכנונים היכן לישון המצריכים תכנון מדוייק של מסלול.

רכשנו טריילר קטן, 15 פיט, הכל כלול, (מטבחון-שרותים ומקלחת בגודל של מטר על מטר, מיטה, פינת אוכל, מזגן, מקרר, מיקרוגל) לצורך תרגולים יצאנו לגיחות של לילה, במרחקי רדיוס.

ואז יצאנו למסע הגדול: קולורדו – דרום דקוטה – שיקגו – ניו יורק (לא העיר) וורמונט – ניו המפשייר – מיין – חצינו לקנדה – נובה סקוטיה – משם לקויבק, ודרומה למפלי הניאגרה, וחזרה הביתה. 28 יום בלתי נשכחים.

כאן למדנו על טריילר הכי טוב, כבר בשבוע הראשון ידענו שכאשר מגיעים, מחליפים אותו בקצת יותר גדול, יותר מרווח, שרותים נורמלים (מי לא אוהב לשבת בשרותים בבוקר בכייף) , מקלחת נורמלית, והכי חשוב, בקצה השני של הטריילר, רחוק מהמיטה.

 1. למדנו שאנחנו כן צריכים את המרווח, וחייב סלייד קטן בפינת ישיבה. כאשר חזרנו, מכרנו את הקטן והלכנו על הגדול יותר, לא בהרבה אבל מספק.
  ואז יצאנו להרפתקאות, וכעת היינו מנוסים.
 2. למדנו על אביזרים בגדר "חייב להיות", למדנו על חובת גנרטור קטן, למדנו על חובת נעילת גלגלים לפני שמשחררים את הטריילר מהרכב, למדנו שבלוק עץ ארבע על ארבע הוא החבר הכי נאמן שלך, למדנו שכדאי שיהיה לך שקע יו אס בי בטריילר ומצבר נוסף כדי לחבר מאוור בלילות חמימים, שחייבים לצאת עם שני מיכלי גז שלא להתקע בלילות קרים בלי חימום.
 3. למדנו שציידנית טובה היא אביזר חשוב, וכדאי שיהיה בה קרח, יש בכל תחנת דלק.
 4. למדנו שחייב שיהיה לרכב הגורר בלם עגלה! למדנו שחייבים, על פי חוק, לחבר שרשראות ביטחון ליצול, שחייבים לאבטח פינים, שלא יקפוץ לך הפין המחבר ואז תיראה את הטריילר במראה מתרחק ממך.
 5. למדנו שיש לנו GPS טוב שעובד גם OFF LINE.
 6. למדנו שלא ניכנסים לכביש כפרי לפני שבודקים שאין בו גשרים נמוכים, (יש שילוט האוסר על משאיות גבוהות בכניסה לכביש).
 7. למדנו ללקרא ולשים לב לשילוט, כי לא תרצו להגיע לדרך ללא מוצא ואפילו לצורך תיקונים.
 8. למדנו שצריכים לאמן את האשה לכוון לאחור ברוורסים, שלא תדרוס במקרה הטוב פח שפה ובמקרה הפחות טוב, ילד קטן.
 9. למדנו שנוסעים בנחת, מקסימום 65 מייל לשעה, וכאשר יש רוח או סופת גשמים, ניכנסים לחנייה במגרש וולמארט הסמוך, שהוא חברו הכי טוב של המטייל.
 10. למדנו שיוצאים לדרך עם מיכלים רקים: מיים שחורים לאסלה, מיים אפורים לכיור ומקלחת ומיים טריים.
 11. למדנו שבחנייה הראשונה ממלאים מיים טריים, ולוקחים מיכל של ארבע גלון (כחול) למיים טריים לשתיה ובישול.
 12. למדנו שדואגים לרוקו מיכל מיים שחורים לפני המיים האפורים שישטוף את הקקי מהצינורות. https://rvdumpsites.net/
 13. למדנו שבכל בוקר בודקים לחץ אויר בצמיגים, וביום חם, דואגים לעצור לחניות לקרר צמיגים, ולוודא שיש לכם גלגל רזרבי תקין.
  והכי חשוב! וזה כל הכייף! חניות יבשות, באמצע שום מקום, רק אתם והטבע, בלי חיבורים , כן, מאד קל ופשוט באם מתארגנים נכון.
  ומאז, אנחנו לא מכירים יותר בתי מלון, סדינים שהחדרנית שכחה להחליף, ארוחות בוקר מגעילות. https://www.campendium.com/free-camping.
 14. למדנו שאפשר להכין את החביתה המקושקשת או השקשוקה בטריילר, עם הקפה שלי ולא מיים דלוחים בלי טעם, למדנו שמצטיידים לאא יותר מיומיים או שלושה באוכל, כי יש וולמארט בכל מקום, זוכרים? חברו של המטייל?
 15. למדנו שבחניות דרך יש הרבה מקומות שמאפשרים לטריילרים ומוטורהום לחניות לילה, ויש אפליקציות מתאימות, למדנו שהאוכל של קראקר בארל לא רע בכלל לארוחת בוקר או ערב בתמורה (לא נדרש, אבל הוגן) למגרש החנייה שהם מקצים לטיילים בלבד ולא למשאיות מרעישות.
 16. למדנו שתחנות ריענון בכבישים המהירים הם סיוט, כי אין סיכוי שתשנו יותר מרבע שעה מבלי שאיזו מפלצת דיזל תעיר אתכם, אבל תמיד תוכלו לעצור לשרותים, למנוחה קצרה, אולי אפילו לתנומה קלה.
 17. למדנו ש"בי אל אמ" זה לא מה שעולה לכם ישר בראש אלה הם אדמות מדינה ורובם ליד מאגרי מיים או פארקים פדרלים והחנייה בחינם, מעולה ברוב המקרים. https://www.blm.gov/programs/recreation/camping
 18. למדנו שה"חיסכון" המשמעותי בטיול הוא הזמן, לא צריך לעשות צ'ק אין וצ'ק אאוט כל יום, לא צריך לארוז, לפרק, לוודא שארזתם הכל, לא צריך לוודא שקיבלתם מצעים נקיים, לא צריך לשנות מסלול בהתאם למיקום המלון, אלא אם כן רציתם חיבורים מלאים, ואז גם קורעים אתכם במחיר ללא כל הגיון.

סיכום

לא לפחד, זאת הרפתקאה וחוויה, ואגב, תגלו שמי שחלשלוש ומפונק בעיר זה אתם ולא הילדים שלכם! הם יהנו מכל רגע, פחות תנסו לחזור אחורה בזמן, לפני צבא, בשעורי מחנאות, כאשר לא הייתם מפונקים!
לגבי משפחה? חוויה מאחדת, בערב בר בי קיו בחוץ, כיסאות מתקפלים, כביסה בכיור, חבל בין שני עצים, תנסו מקומות ללא קליטה סלולרית, ותיזכרו שיש לכם ילדים מקסימים.
אגב, לנו אין טלויזיה בטריילר, למה? לא רצינו.
בתמונות, הטריילר הראשוחנייה יבשה ליד קריסטט ביוט, קולורדו, איזה בית מלון ייתן לכם כזה נוף בבוקר?

לאבי ברעם יש קבוצת פייסבוק על טיולים בארה״ב – מוזמנים להצטרף

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן