איך הצלחתי לטוס 5 פעמים לחו״ל השנה בלי לפשוט את הרגל

בין אם אתם אנשים של יעד אחד בשנה וחופשה אחת יוקרתית או אנשים של כמה שיותר יעדים בפחות זמן – כנראה אתם אוהבים לטייל אם אתם כאן. גם אני.
את העשור האחרון ביליתי על מטוסים בנסיון לראות כמה שיותר מהעולם מתוך צורך פנימי שלא יודע שובע. בכל פעם שאני רואה מדינה חדשה משהו בי מרגיש יותר שלם. התרבויות והטעמים והנופים והארכיטקטורה והשפות – לפתוח את הראש ולראות מעבר למסגרות הקטנות של החיים היומיומיים שלנו.
השנה הצלחתי לטוס 5 פעמים – בשביל משרה מלאה ותואר הייתי גאה ממש ביכולת שלי לבנות את המסעות האלה סביב הלו"ז.

איך עשיתי את זה?

1. מחקר מקדים – Sky scanner והמון אתרים אחרים מאפשרים לגולשים שלהם לבחון יעדים לפי חודשים ולפי ימים בתוך החודשים עצמם. אל תפספסו את האפשרות הזאת למחקר שלכם.
2. יעדים לא יקרים – קחו בחשבון שאם הייתי רוצה לטוס לאוסטרליה, טוקיו, איסלנד והפיליפינים בשנה אחת, הוצאות הטיסות בלבד (שלא נאמר המחיה במקום עצמו) היו כנראה משלשות את עצמן. לצורך העניין, טיסה אחת לניו יורק עולה בין 600-700 דולר (שזה מדהים כי לפני עשור שילמתי פי שתיים). במחיר של אותה טיסה לניו יורק אפשר לבקר ב-3 מדינות לא יקרות באירופה.
עלויות הטיסה ליעדים ברחבי העולם משתנות לפי ההיצע והביקוש ותדירות הטיסות ליעדים הללו.
כך שלדוגמא, טיסה לבוקרשט יכולה לעלות רק 75 דולר אם מוצאים דיל טוב בעוד שטיסה לקישנייב שצמודה לה יכולה לעלות 320 דולר באותה תקופת זמן.
3. גמישות ביעדים ובזמני הטיסה – הטיסה עם אמסטרדם למשל הייתה מפתיעה במיוחד.
אמסטרדם זה לא יעד זול ובביקור הקודם שלי בה שילמתי 270 דולר רק על כיוון אחד.
העובדה שהכי עזרה לי למצוא טיסות זולות יחסית הייתה הגמישות שלי בזמני הטיסה והיעדים.
איך מצאתי טיסה כל כך זולה לאמסטרדם? חיפשתי כ-8 חודשים קדימה עם גמישות מאוד רחבה של תאריכים.
בחנתי כל חודש בנפרד והחלטתי שחודש מאי זה החודש הטוב ביותר להגיע כי כבר לא קר אבל פארק קקנהוף עדיין פתוח ומצאתי טיסה ב-700 ₪ בלבד לפני מזוודות.
ובאופן מצער, ככל שאתם פחות גמישים בזמנים או אם יש לכם ילדים שצריך למצוא להם סידור או שאתם חייבים לבקש מראש זמן חופשה מאושר במקום העבודה וחלון ההזדמנויות קטן, כך עולה הסיכוי להוצאה משמעותית יותר בעלויות הטיסה שלכם.
4. טסתי רק בטיסות לואו קוסט –זה קצת מובן מאליו אבל אף אחד לא יטיס אותך לרומא ב-490 ₪ במחלקה ראשונה. מדיניות השמים הפתוחים אותה אנחנו חוגגים בשנים האחרונות מאפשרת לנו לטוס במחירים כל כך חסרי תקדים שזה לא ייאמן.
למה אני מעדיפה לטוס בטיסות לואו קוסט? כי אני מטיילת קצת שונה מאנשים אחרים. לא אכפת לי שהטיסה צפופה או שלא מחלקים מים במטוס, כל עוד אני מגיעה ליעד שלי בבטחה וזוכה לראות עוד מקום מדהים ולתעד אותו.
חוקי טיסות הלואו קוסט מאוד ברורים – אל תצפו לשום דבר מלבד שיביאו אותך מנקודה א' לנקודה ב'.
5. לא טסתי בחגים – תפתחו כל אתר טיסות ותיירות ותמצאו שבתקופות החגים ובחופש הגדול המחירים קופצים לפחות פי שתיים. אני חוזרת ומזכירה שאין לי ילדים ולכן ההחלטה שלי לטוס לא תלויה בחופשים האלה. אני יכולה לפזר את ימי החופשה שאני מקבלת מהעבודה מתי שנוח לי ולא צריכה לטוס דווקא כשהכל מאוד יקר.
מלבד עלויות הטיסות, הבחירות שלנו בעלויות שהות ומחייה מסוימות הן אלה שעזרו לנו לחסוך מספיק כדי להצליח להזמין גם את הטיסה הבאה ולא להוציא הכל במקום אחד ואני חושבת שזה החלק שהכי מעניין אנשים.

כדי לחסוך עלויות:

  • תעשו צ'ק אין מראש.
  • תחסכו כסף על הושבה ופשוט אל תשבו ביחד, זה ממש לא סוף העולם.
  • אל תתחכמו עם מזוודות – תשלמו מראש ואל תהיו עם משקל עודף.
  • תביאו איתכם מים ונשנושים – זה יקר למדיי על הטיסות.
  • והכי חשוב – אל תאחרו, בלי קשר ללואו קוסט, פשוט אל תאחרו לטיסות כי יחייבו אתכם על הטיסה הבאה וחבל על הכסף והעצבים.

גם בטיולים עצמם הצלחנו להגיע לחסכונות יפים ולא לחזור עם מינוס מכל יעד אלא להכניס את זה ממש לתקציב החודשי של ההוצאות.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן