טיול משפחתי בהולנד עם הילדים הולנד בכפר נופש Topparken

ראשית תודה רבה לכל ההמלצות שעזרו לי לבנות ולבחור מה מתאים לנו כמשפחה. ההרכב- זוג + 3 ילדים (5,7,11).

היינו בכפר נופש Topparken– כפר נופש מהמם, יש בריכה לילדים אומנם אינה מקורה אך המים כל הזמן חמים לכן גם כאשר היה טפטופים של גשם עדיין הילדים היו בבריכה ונהנו מאוד, יש אומגה, ארגז חול, טרמפולינה, מגרש כדוררגל, מגרש טניס ועוד, תמיד אחרי שחזרנו מטיול הילדים ישר הלכו לשחק בכפר נופש. הכפר נופש נמצא במקום מהמם, הכל ירוק, נופים מגניבים ועוצרי נשימה.

לגבי אטרקציות בחוץ- אפרט כל יום מה עשינו

היום הראשון- נחיתה בבריסל

אספנו את המזוודות, קיבלנו את הרכב ויצאנו לעבר הכפר נופש, עצרנו בסופר לקניות- כל הקניות שלנו במהלך הטיול היו מסופר lidl והיה סבבה לגמרי גם מבחינת מחירים גם כל מה שרציתי מצאתי. הלכנו לכפר נופש, קיבלנו את הבקתה שלנו, הילדים ישר התחילו לשחק בתוך הכפר נופש, הכנו ארוחה בכפר נופש, אכלנו, שכרנו אופניים מהכפר נופש, עשינו טיול באופניים בשבילים שליד הכפר נופש, פגשנו הרבה חיות כמו סוסים, פרות, כבשים ועוד. היה מגניב ממש.

היום השני- פארק אפטלינג

מחיר כניסה לפארק הוא 48 יורו לאדם- בבוקר הכנו ארוחת בוקר בבקתה, אכלנו, לקחתי איתי סנדוויצ'ים לילדים וחטיפים ויצאנו לכיוון אפטלינג, הגענו מוקדם יחסית לפני 10 (הפארק נפתח ב-10). לא היו הרבה תורים, בילינו כל היום בתוך הפארק. הילדים נהנו ממש, פארק מגניב מאוד, מתאים לכל הגילאים- אנחנו התפצלנו, הגדול שלי עם בעלי ביחד- סימנו לעצמם לפני שנכנסנו כמה רכבות הרים שהם רוצים והתחילו בהם- התורים למתקנים הללו כמעט 40 דקות.

בזמן הזה אני עם הקטנים במתקנים שמתאימים להם. ולא חסר מתקנים שהם מתאימים למשפחה ולכל הגילאים והם מהממים, אז המשכנו את היום במתקנים שכולנו יכולים לעלות ביחד.

המלצה- כדאי לחקור את הפארק לפני ההגעה, לסמן איזה מתקנים לא רוצים לוותר עליהם, זה גם עוזר לדעת מאיפה מתחילים ואיך הפארק מחולק, יחסוך הרבה זמן.

היום השלישי- אמסטרדם

כאשר הגענו לאמסטרדם הלכנו לתצפית א'דאם, מקום מהמם, רכשנו גם כרטיסים לנדנדה שמעל הגג, חוויה מטורפת ומגניבה- לא מותר לכולם לעלות על הנדנדה רק לגדול שלי הסכימו.

אחר מכן הלכנו ל- This is holand. כאשר קנינו כרטיסים לתצפית א'דאם, רכשנו גם לזו היא הולנד כדי לשריין מקום. התור שלנו היה בשעה 13:00, היינו שם בסביבות ה- 11:00. התחלנו בתצפית א'דאם עד שהזמן שלנו לזוהי הולנד הגיע והלכנו למקום- אין לי איך לתאר כמה כולנו נהנינו ברמה אחרת מהסרט בזו היא הולנד, הילד ממש אבל ממש נהנינו, צחקו וחייכו והתלהבו, היה לי כיף גדול רק לראות איך הם מתלהבים ושמחים, ומבחינתם אם היה אפשרי רצו לחזור עוד פעם לזו היא הולנד- ממליצה מאוווד.

אחרי זו היא הולנד- נסענו לעבר כיכר דאם- קצת בעייתי עניין החניה אבל הסתדרנו בסוף. הילדים שיחקו עם היונות שבכיכר, האכילו אותם, הסתובבנו ברחובות, עשינו שייט בתעלות, אווירה מדהימה באמסטרדם- לאחר מכן חזרנו לכפר נופש.

היום הרביעי התכנון היה חיטהורן וחוות הסחלהים והפרפרים

אבל נפלנו על יום גשום והלידים לא כזה התלהבו משייט בתעלות והרגשתי שהם לא זרמו איתי עם התכנון אז הצעתי הצעה אחרת- פארק חיות אוונדהס. הם ממש התלהבו שהצעתי להם אז זרמתי איתם, נסענו לפארק החיות- פארק ענקי, מהמם, החיות כל כך עירניות ופעילות, הילדים ממש התלהבו וכל פעם שרציתי שנצא משם הם עדיין הסתובבו ולא רצו לצאת, בילינו שם כל היום. חזרנו לכפר נופש, ארוחת ערב בכפר הנופש והילדים שיחקו בבריכה ובמתקני הכפר נופש.

היום החמישי- שוק גבינה אלקמאר

פסטיבל גבינות, מתקיים רק בימי שישי. הרבה גבינות לטעימה, פסטיבל גבינות מהמם, כיף להסתכל ולראות איך מעבירים גבינות, איך פורסים, לטעום וכל החוויה הייתה מטורפת, היינו שמה סביב השלוש שעות שאפילו לא הרגשנו איך עבר הזמן. אחר מכן הלכנו לזאנסה סחאנס, מקום מהמם מהמם ומלא בטחנות רוח, טבע, מוזיאונים ועוד. נכנסנו לחלק מהמוזיאונים, הצטלמנו המון, היו הרבה ברווזים הילדים מאוד התלהבנו להאכיל אותם. בילינו בתוך הפרק משהו כמו 3 שעות ואז חזרה לכפר נופש.

היום השישי- פארק הקופים ופארק קלימבוס- טיפוסים

שני פארקים צמודים- פארק קופים מגניב, הרבה סוגים של קופים אשר מסתובבים בין האנשים, הקופים עירניים ופעילים והילדים שלי ממש נהנו מכל רגע בתוך הפארק- לאחר מכן הלכנו לפארק קלימבוס- פארק טיפוס, לא לכולם מותר לטפס, לפי הגובה והגיל, יש מסלולים לילדים קטנים, ומסלולים יותר מאתגרים, המסלולים לא קלים בכלל, אני עשיתי את הכביכול הקלים ולא היה פשוט בכלל במיוחד שזה ניסיון ראשון שלי בטיפוס.

הגדול שלי ממש התלהב ועשה את כל המסלולים בילינו כ- 4 שעות בתוך הפארק, למי שאוהב אתגרים זה המקום המתאים.

היום השביעי- פארק חואה פלואה

פארק מהמם וענקייי, הטבע מהמם והכל, לקחנו אופניים והתחלנו לטייל, עשינו עצירות בדרך ופשוט היה לנו יום שלם שם, הילדים ממש נהנו ומבחינתם רצו שנישאר עוד אבל לא היה לנו כבר כוח. אז החלטנו לחזור לכפר נופש, הילדים שיחקו במתקנים ואנחנו נשב ברוגע טיפונת.

היום השמיני- מגלשות הרים ורכבלים בדרום הולנד Valkenburg

מאוד רציתי חוות הסחלבים והפרפרים אבל שוב פעם לא זרמו איתי, הצעתי להם מגלשות הרים ורכבלים בדרום הולנד Valkenburg, ממש התלהבו, נסעונו לשמה, הרכבלים היו פתוחים אך המגלשות הרים סגורים בגלל מזג האוויר, החלטנו לעלות ברכבל ואז כאשר עלינו וישבנו למעלה טיפונת המזג אוויר השתנה ופתחו את המגלשות, הילדים עשו כל אחד כמה סיבובים במגלשות וממש נהנו, לאחר מכן ירדנו ברכבל ונסענו לעבר בריסל, הכיכר המרכזית טיילנו במרכז קצת, אכלנו עשינו קניות ושופינג ונסענו לשעה תעופה של בריסל.

סיכום

היו לי עוד דברים שרציתי ותכננתי לעשות אך המזג אוויר לפעמים לא אפשר וגם התגמשתי על מנת להתאים את הטיול לצרכים של הילדים לכן וויתרתי על כמה מקומום שממש רציתי ללכת, לא מתחרטת על זה כי הילדים ממש נהנו מכל יום והתחברו כי בנינו את הטיול ביחד וגם כאשר היה שינויים התייעצתי איתם והחלטנו ביחד- ההחלטות כמובן לפי הרוב והם הרוב לכן הם החליטו.

*ביגוד- חשוב מאוד בגדים ארוכים לפי דעתי, מכנסיים ארוכים, סווצ'רטים ומתחת חולצה קצרה, יש ימים "חמים" שם ועדיין זה מבחינתינו קריר, אין חום כמו בארץ.

*חייב כרטיס אשראי- הרבה מקומות לא מקבלים מזומן ואין את האופציה לשלם במזומן כמו באמסטרדם אפילו בחנות רחוב רק אשראי- קחו את זה בחשבון.

הולנד היה טובה לנו, נהנינו מאוד ובטח נחזור עוד בהמשך, מקווה שהכתבה תתרום לכם בתכנון.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן