אחת המדינות היפות בעולם ללא ספק היא דרום אפריקה! טיול לדרום אפריקה הוא שילוב מוצלח ביותר של כל מה שרק אפשר לדמיין עליו, חופים מדהימים, נופים מרהיבים, טבע פראי, אוכל מעולה, חיי לילה תוססים ומה לא בעצם?

הסטוריה:

יש הטוענים שדרום אפריקה היא האיזור המיושב העתיק בעולם, יש ממצאים ארכאולוגים שנמצאו באיזור מלפני שלושה מליון שנה המוכיחים טענה זו, מאמצע המאה ה-16 אירופאים החלו להגיע לדרום אפריקה וליישב אותה.

דרום אפריקה ידוע בעקבות שלטון האפרטהייד אשר הונהג על ידי ״המפלגה הלאומית״ בשנת 1948, בשנה זו החלה הפרדה מוחלטת בין הלבנים לבין השחורים במדינה, המפלגה טענה שהאדם הלבן הוא הגזע העליון והאדם השחור הוא הנחות ועל כן צריך להיות במדרג נמוך יותר ולהיות לעבד לאדם הלבן, בשנת 1990 בוטל האפרטייהד השחורים במדינה זכו לזכויות שוות כמו הלבנים.

האדם המפורסם ביותר הוא אשר נולד במדינה זהו נלסון מנדלה אשר היה לוחם זכויות אדם וראש ממשלת דרום אפריקה.

גאוגרפיה ודמוגרפיה של דרום אפריקה:

דרום אפריקה הוא המדינה הדרומית ביותר שיבשת אפריקה והיא גובלת עם נמיביה, זימבבואה ובוטסואנה, במדינה תוכלו להינות ממספר איזורי אקלים מה שלא תמצאו במדינות אחרות באפריקה.

שטח המדינה הוא 1,219,090 קמ״ר ואוכלוסיית המדינה היא 46 מליון תושבים, הדת השולטת המדינה היא הנצרות אך ישנם גם מוסלמים, הינדים וכמעט 80 אלף יהודים במדינה.

צורת המשטר היא דמוקרטית וחשוב לציין שלמרות כל השינוי משטר אף פעם לא הייתה הפיכה צבאית בדרום אפריקה בניגוד לשאר מדינות היבשת, בדרום אפריקה ישנם שלוש ערי בירה קייפטאון היא עיר הבירה החוקתית, פרטוריה אדמיניסטרטיבית ובלומפוטיין היא הבירה המשפטית.

כלכלת דרום אפריקה:

דרום אפריקה היא המדינה העשירה ביותר ביבשת בזכות המחצבים הרבים במדינה כגון: זהב, פלטינה, פחם ויהלומים, בנוסף למדינה מגיעים המוני תיירים כל שנה אשר מכניסים כסף רב למדינה, עם זאת אחוז האבטלה המדינה הוא יחסית גבוהה ומגיע כמעט ל30% עקב סיבה זאת והאחוז הגבוהה של עניים במדינה גרמו לפשע הרב אשר משתולל במדינה, המטבע המקומי הוא הראנד (דולר אחד שווה ערך ל13 ראנד).

מלונות מומלצים בדרום אפריקה:

טיול לדרום אפריקה – אשרות ושגרירות ישראל:

ישראלים לא צריכים ויזה מיוחדת כאשר נכנסים למדינה חשוב שיהיו דפים פנויים בדרכון, לרוב תקבלו אישור שהייה של 90 יום במדינה בעת ההגעה.

שגרירות ישראל נמצאת בעיר פרטוריה ברחוב 428 King's Highway טלפון לבירורים: 012 470 3500

כללי זהירות:

במהלך טיול לדרום אפריקה יש לשמור על כללי זהירות מקסימלים כגון:

  • המדינה מלאה בסמים מכל הסוגים והם נגישים מאוד אך חושב מאוד לדעת שבתי הכלא בדרום אפריקה נחשבים ללא נעימים כלל.
  • להמיר כסף רק במקומות מורשים ולא להסתובב עם סכומי כסף גדולים עליכם.
  • חשוב לא להתבלט על מנת להמנע מכייסים ושודדים.
  • להסתובב בלילות רק במקומות מוארים ובטוחים.
  • ללכת עם התיק מקדימה ולא על הגב.
  • לא לנסוע בטרמפים.

טלפון למקרה חירום הוא 10111 או 1022.

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך. כתבות נוספות על דרום אפריקה  תוכלו למצוא כאן

תודה לתדי הרמן ואלה לוין מנחם על התמונות היפות!כתוב חוות דעת על מקום

עדיין אין ביקורות

כתוב ביקורת

דירוג