וינה עם תינוק – 4 ימים מלאים באטרקציות וחוויות בלתי נשכחות

וינה – סיכום טיול עם תינוק בן שנה.
נסענו ל- 6 ימים – היום הראשון והאחרון טיסות כך שהיו לנו 4 ימים מלאים.

מלון בוינה:

Ruby Marie ממש על מריה שטרסה. מיקום מצוין, דקת הליכה מהמטרו ומהטראם. בכללי מלון מאוד יפה ודאגו לנו לחדר גדול עם מיטת תינוק.

טיסות לוינה:

טיסות אלעל – היו בסדר גמור! בחרנו באלעל בעיקר כי השעות שלהם התאימו לנו עם תינוק.

מהלך הטיול:

יום 1 – טיילנו במריה שטרסה ברגל בכיף. הגענו לגן מאוד יפה ממש קרוב לבית הפרפרים (לא נכנסנו כי הגענו מוקדם לפני שנפתח). משם קנינו כרטיסים ל-Big bus ועשינו את הסיבוב המלא של הקו האדום. בגדול היה נחמד אבל קצת מאתגר עם תינוק… קשה באמת ליהנות מהאוטובוס אבל זה נתן לנו קצת זמן לראות את העיר ולא דרך הרגליים. ?
בצהריים חזרנו לנוח במלון ובערב יצאנו שוב לטייל במריה שטרסה ועשינו קצת קניות.

יום 2 – התחלנו את הבוקר בטיול קצר בגנים של מוזיאון הטבע וההיסטוריה. לאחר מכן יצאנו לסיור עם Secret Vienna – היפים והאמיצים. בכללי הסיור היה מאוד יפה ומעניין. שני דברים שהפריעו לי: רוב הקבוצה הייתה בסיור יום קודם והסיור התחיל כהמשך לסיור הקודם מה שהשאיר אותנו קצת בחוץ גם מבחינת הידע הקודם של הקבוצה. דבר שני אני חשבתי שנתמקד במשפחת הקיסר הידוע פרנץ יוזף ואליזבת ומסתבר שזה סיור אחר… יכול להיות שלא התעמקתי מספיק בסילבוס של הסיור. בכל מקרה הסיורים מומלצים!
לאחר הסיור לקחנו את הקו הכחול של Big bus. בדיעבד זה היה כבר יותר מידי לעמית והיינו צריכים לחזור למלון לנוח ולצאת שוב בערב אבל רצינו לנצל את הכרטיסים לאוטובוס.

יום 3 (יום ראשון) – נסענו לארמון שנברון. תכננו להתחיל את היום עם מופע השטרודל ואפילו הזמנו שעה מדויקת למופע מראש. המופע במרתף וההגעה במדרגות בלבד (כפי שנאמר ע"י צוות בית הקפה) עמית בדיוק נרדם ולא רצינו לטרטר אותו לכן וויתרנו.
את רוב היום העברנו בגן החיות והיה בהחלט שווה! לבסוף טיילנו קצת בגנים ונסענו חזרה לנוח במלון. בערב יצאנו לטייל במריה שטרסה.

יום 4 – היה יום גשום, במקור תכננו להגיע לפראטר אבל חיפשנו מקום סגור ולכן נסענו לקניון SCS. קצת פריימרק וקצת C&A והרבה איזור לילדים כדי שעמית יוציא קצת אנרגיות וחזרנו למלון לנוח.
אחה"צ יצאנו לטייל באזור כיכר סטפן וחזרנו לארגן מזוודות.

כמה טיפים, מסעדות ועלויות:

Big bus – 35€ לאדם ליומיים. בדיעבד היה לנו מיותר, ניסינו לנצל כמה שיותר ורק התעייפנו יותר בעיקר כי עמית מיצה את העניין מאוד מהר.
מסעדת Freiraum – מסעדה מעולה על מריה שטרסה! אכלנו שם פעמיים (אין שניצל בתפריט אבל אוכל אחר ומאוד טעים ולא יקר).


קיורטוש ממולא וגם וופל בועות – Hefi בכיכר סטפן.
היינו במסעדה נוספת בה אכלנו שניצל מעולה! אין לי מושג מה שם המסעדה אבל היא הייתה בדיוק במקום שסיימנו את הסיור עם סיקרט וינה.
בגדול זה מאוד תלוי בילד אבל החזרה למלון לנוח עזרה לנו מאוד!
להסתובב עם חטיפים / סמוזי / כל דבר שיעסיק את התינוק במסעדה. (עמית לא אכלן בכלל ורצה תשומת לב אז היה לנו קשה באמת ליהנות במסעדות ולכן אכלנו די הרבה פאסט פוד).
הייתי מוותרת על הסיור ובמקום הולכת לפארק או ג'ימבורי כדי שעמית יהנה יותר (ויתעייף יותר).
ארוחת בוקר במלון – הייתה ארוחה מאוד אירופאית אבל איכותית ואורגנית במלון ויחד עם זאת, בדיעבד הייתי מוותרת ומעדיפה לשבת בבתי קפה מה שבכל מקרה עשינו כי קמנו מאוד מוקדם לארוחת בוקר.
תכננו המון דברים וחלק מהם לא הספקנו כי היינו כבר מותשים ועמית היה עייף… צריך לזרום עם הטיול לפי הקצב של הילדים גם אם זה שונה מהתכנון המקורי.

כמו שנאמר לפני וינה מדהימה ונוחה מאוד עם תינוקות! אין ספק שזה יעד טוב לטיול ראשון עם תינוק. אם יש לכם שאלות נוספות מוזמנים לכתוב בתגובות למטה.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן