טיול לפראג באוגוסט – 10 ימים חלומיים ביעד קסום

טיול לפראג באוגוסט 9 לילות 10 ימים. הגעה לנתב"ג, צ'ק אין לטיסה בשעה 07.00 (אגב לא ביקשו מסמכים של בדיקת קורונה או תעודת מתחסן הזוי) נחתנו בשעה 12.00 לערך בפראג, שהם מקדימים אותנו בשעה.

נהג העברות המתין לנו והסיעה אותנו למלון בברון שהוא 25 ק"מ מפראג. עיירה קטנה ועזובה, החלטנו שמוותרים על האיזור הזה וסגרנו מלון במרכז פראג Urban creme מלון 5 כוכבים מעולה במיקום מרכזי. קיבלנו חדר ובערב יצאנו לרחובות פראג לארוחת ערב. נציין שהתחבורה הציבורית בפראג זמינה ונוחה מאוד, רוב האתרים נמצאים בעיר העתיקה ואפשר גם לטייל רגלית כמובן מי שבכושר הליכה. רכבות קלות בכל פינה (חשמלית) ומניידים מאתר לאתר בקלות. חזרנו ללינת לילה במלון.

למידע מפורט על המלון בפראג לחצו כאן

יום 2

 

קמנו ארוחת בוקר וקדימה. עלינו על רכבת קלה לכיוון גשר קארל, וישנם גם החלפת רכבת קלה בהמשך, ממליץ להשתמש בגוגל. ירדנו מהחשמלית ולאחר הליכה של 700 מטר ונכנסים לגשר קארל, על הגשר פסלים ונופים מרהיבים לכיוון הנהר ולטאבה. הגענו לצד השני של גשר קארל ונכנסנו לסימטאות עד לכיכר ששוכן בו השעון האסטרונומי, בדרך מלא חנויות, מסעדות ומלא תיירים. הגענו לכיכר השעון שבה ישנן כנסיות וקתרדלות. במקום ישנן גם כרכרות סוסים לסיור באיזור.

המשכנו לרובע היהודי בקרבת האיזור ומשם לכיוון הנהר לשיט סירת פדאלים בנהר, במהלך ההליכה הרגלית ושייט בנהר ולטאבה יש נופים מרהיבים.
לקראת ערב עלינו חזרה למלון. התחבורה בפראג מתניידת 24 שעות 7 ימים בשבוע.

יום 3

קמנו ארוחת בוקר יצאנו לכיוון גן החיות הענק של פראג סיור בוקר ברחובות פראג ועליה לחשמלית. הגענו לגן חיות מדהים ויענק מחיר כניסה כ-500 קרונה לאדם שווה כל אגורה. במקום חיות שלא קיימות אצלנו בארץ, וגם חיות נדירות. 5 שעות סיור בגן חיות ויצאנו לכיוון מרכז העיר. בצהריים הגענו שוב לכיכר השעון ונכנסנו למאדם טוסו מוזיאון שעווה. מלא דמויות מפורסמים. ובסיום נכנסנו למסעדה בכיכר מעט יקר אבל שווה. ויצאנו לכיוון המלון.
בערב ארוחת ערב ברחובות פראג יש לציין שמחיר האוכל זול מאוד, ובכלל בכל פראג המחירים זולים מאוד.

יום 4

יצאנו אחרי ארוחת הבוקר לכיוון קניון פלדיום הסמוך למלון כ-700 מ' ,ישנו בסמוך מעבדה לבדיקת קורונה, נכנסנו לעבור בדיקה בעלות של 810 קורונה לאדם, תור ענק המתנה של שעה בערך. יצאנו מהבדיקה ונכנסנו לקניון פלדיום הסמוך. קניון ענק ומחירים זולים יחסית. ארוחת צהריים בקניון, ויצאנו לכיוון הבניין הרוקד המדובר הגענו לבניין ועלינו לקומה 7 משם התצפית לנהר ולרוב פראג. קומה 7 מסעדה, ומי שמעוניין רק לתצפית ולמזנון יעלה עוד חצי קומה 100 קורונה כניסה למצפה נוף מרהיב לא לפספס. חזרנו לכיוון המלון בערב יצאנו מעט לחיי הלילה של פראג.

יום 5

החלטנו שאנחנו מאריכים את הטיול בעוד 4 לילות וסגרנו במלון סונטה 4 כוכבים. יצאנו אחרי ארוחת בוקר, לכיוון פסל הראש המסתובב, שבכל שעה עגולה מסתובב הראש 360 מעלות כ- רבע שעה לערך. בסמוך לו בתי קפה וקניון. אחר הצהריים נסענו לכיוון הנהר ולטאבה לשייט בספינה ענקית. מיותר לציין שוב את הנוף המרהיב. חזרנו למלון, ובערב שוב לרחובות פראג לארוחת ערב. בלילה חזרנו למלון.

למידע מפורט ובדיקת זמינות במלון סונטה לחצו כאן

יום 6

קמנו לארוחת בוקר והתארגנות לעבור למלון סונטה. סיור בוקר קצר ושופינג ברחובות פראג, והסיעה לכיוון סונטה. הגענו ב-14.00 קיבלנו חדר והתרשמנו מהמלון לטובה. אחר הצהריים יצאנו למוזיאון הלאומי בקרבת המלון וכיכר ואצלב, זאת טיילת מרכזית בפראג וללמוד יותר מה בכיכר.
ארוחת ערב בכיכר וחזרנו למלון.

יום 7

קמנו לארוחת בוקר ראשונה במלון ולמרבה הפלא ארוחת בוקר 4 כוכבים יותר טובה בהרבה ממלון הקודם 5 כוכבים. יצאנו לכיוון הכיכר בטיילת נמצא חנות פריי

מרק 5 קומות של ביגוד והנעלה איכות טובה במחירי רצפה, רק התור לכניסה בחוץ המתנה כחצי שעה, אבל שווה. אחרי שופינג יצאנו לכיוון הר פטרין שיש בו תצפית על כל פראג. ישנה אפשרות לעלות עם רכבל לפסגת ההר בעלות 60 קורונה לאדם לכל כיוון, אנחנו עלינו באוטובוס להר כי לא ידענו על האפשרות של שתי כיוונים אבל גם הנסיעה באוטובוס היתה חוויה עם נופים מרהיבים. למעלה בהר ישנו גן פרחים יפהפה, כמה מסעדות ומשחקיה לילדים. ירדנו עם הרכבל מההר. עלינו על חשמלית לכיוון מרכז העיר סיור ברחובות העיר ארוחת ערב וחזרה למלון.

יום 8

נסיעה לכיוון המעבדה לבצע שוב בדיקת קורונה תור ענק ובגלל שלא הזמנו תור באפליקציה סירבו לקבל אותנו. בקרבת מקום שוכן בית חב"ד וקרבתו מעבדת קורונה נוספת שהתברר לנו שביום ראשון היא סגורה ולא ניתן לבצע בדיקה, ורק למחרת אפשרי להגיע ובעלות 814 קרונה לבדיקה. המשכנו לכיוון סתם ללכת לאיבוד ברחובות העיר. עלינו וירדנו כמה פעמים מהחשמלית, אפשר לקנות כרטיס יומי בחשמלית לעלות לרדת כאהבת נפשכם. חזרה למלון בערב מיום גדוש טיולים.

יום 9

אחרי ארוחת בוקר יצאנו מיד לבצע בדיקת קורונה, ההליך של הבדיקה עומד כמו עצם בגרון וזמן זה משבש מעט את התכניות זה מצב נתון ואין מה לעשות. אחרי הבדיקה נסענו בחשמלית ליעד בלתי נודע והיכן שראינו יעד יפה ירדנו לסיור . חזרנו אחר הצהריים לכיוון כיכר ואצלב ונכנסנו לשופינג 2 לחנות פריימרק. חזרנו למלון ובערב שוב יצאנו לחיי הלילה בכיכר ואצלב.

יום 10

קמנו לארוחת בוקר והתארגנות לעזיבת המלון והמראה בשעה 15.00 לישראל. נהג העברות המתין לנו בשעה 12.00 והסיעה אותנו מהמלון לשדה התעופה.

סיכום הטיול לפראג באוגוסט

וכאן הגיע לסיומו טיול מדהים ומרהיב ביופיו. אגב רומא היתה העיר היפה באירופה בעיניי, כיום נוספה גם פראג כיפה ומדהימה לא פחות מרומא.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן