סיכום של 12 יום בנורבגיה עם קראוון במסלול מעגלי מאוסלו באוגוסט

טוב, חזרנו אחרי טיול מדהים של 12 יום בנורבגיה עם קראוון במסלול מעגלי מאוסלו דרך לילהאמר, לום, אנדלסנס, הדרך האתלנטית, דרך הטרולים, אולסן, גיירינגר, בריקסדל, לוהן ופלאם. אנחנו זוג עירוני שעד היום טייל בערים גדולות במדינות שונות בעולם, ניו יורק, סינגפור, ברלין, לונדון וכו׳. זו הפעם הראשונה (מאז טיול לאחר צבא) שהחלטנו ללכת לראות קצת ירוק בעיניים במקום מגדלים מטורפים ונופים אדריכליים. אז… נורווגיה עוצרת נשימה בנופים המדהימים שלה, הכל ירוק זוהר, צבע המים משתנה בין אגם לאגם ולפי מזג האוויר באותו יום. האנשים מקסימים, המסלולים אין סופיים ועל ידי תכנון נכון מתאימים לכל גיל. בקיצור, ללא ספק התאהבנו ובטוח שנחזור עוד מספר פעמים לנורווגיה.

עשרת הטיפים הקטנים שלנו:

 • רוב הפוסטים שקראתי מספרים שלא מקבלים מזומן בנורווגיה אז… זה לא נכון! לא היה מקום אחד שאמר לנו לא למזומן…
 • נורווגיה מושלמת עבור קראוונים, חניונים זמינים בכל מקום שלא תהיו והאפליקציה שאנחנו השתמשנו בה Stellplatz, מאוד ברורה ונוחה. בנוסף לחניונים, מותר בעצם לחנות ולישון חינם בכל מקום שרוצים כל עוד הוא נמצא במרחק סביר מאזורי מגורים.
 • ריקון ומילוי מים לקראוון זמין בתחנות הדלק או בחניונים כך שאין מה לחשוש אבל רצוי לרוקן ולמלא אחת ליום.
 • מזג האוויר לא צפוי ולכן, שאלות מה כדאי לקחת מבחינת בגדים אינן אלוונטיות. יום אחד הסתובבנו עם קצר וביום למחרת עם מעיל וכפפות.
 • נורווגיה בהחלט יקרה אבל… גם ישראל יקרה, כך שכל החששות מיותרות כי לרוב זה כמו לטייל בארץ.
 • אנחנו ביקשנו מדרור שבסוף הטיול יתכנן לנו יומיים באוסלו (הרי אמרנו שאנחנו עירוניים) אז בדיעבד, ממש מיותר ולהגיע עד לנורווגיה ולבזבז את הזמן בתוך העיר כשכל הטוב נמצא מחוץ לעיר.

 • לאלה שעושים מסלולי הליכה, אל תחסכו על נעליים אטומות למים שמיועדות לטיפוס והליכה. מקלות הליכה ממש עוזרים לתמוך בברכים בכל העליות והירידות המטורפות מההרים. ראש גזיה הבאנו מהבית, מיכל גז קנינו שם, כיף לעצור באמצע העליה או הירידה לכוס קפה או תה חם.
 • לכל המתלבטים, פעם ראשונה שלנו עם קראוון ונהנו מכל דקה, היה מושלם, ומפנק בטרוף. ההתנהלות בקראוון הייתה פשוטה ובקיצור, בית מלון נייד שבא איתך לכל נקודה במהלך הטיול, מה שמאפשר התארגנות מהירה ונוחה מבחינת בגדים, אוכל וכו׳ בכל נקודת זמן לאורך המסלול.
 • אינטרנט – אנחנו עשינו חבילה ב- Airalo. עבד מצויין והייתה קליטה גם במקומות שהיינו בטוחים שלא.
 • לאלה שעושים את הטיול ללא קראוון, תשתדלו לא לסגור את בתי המלון ללא אפשרות ביטול עד הרגע האחרון. נורווגיה יפה בטרוף ולכל מקום שהגענו רצינו עוד ושינינו את המסלול תוך כדי. למזלנו דרור האלוףף היה שם עבורנו להקשיב, לשנות ולשתף אותנו במה מצפה לנו בהמשך כדי להחליט אם נכון להאריך את השהייה או עדיף להתקדם.

אחרי כל הטיפים והחוויות שלנו מנורווגיה (והכי חשוב מבחינתנו) אנחנו רוצים להגיד תודה ענקית ל- Dror Rozenfeld האלוף, שבזכותו ובזכות המסלול המטורף שהוא בנה עבורנו, ניצלנו כל רגע באופן מיטבי ומושלם. זה התחיל בשיחת זום בה הוא נתן הסבר מפורט על נורווגיה והמשיך בשאלות שלו על השאיפות והרצונות שלנו מהטיול. אחרי שבוע קיבלנו מסלול מסודר לפי ימים ואטרקציות שהיה מ ו ש ל ם עבורנו.
בנוסף, במהלך הטיול הוא תמך בנו מהארץ והיה קשוב לכל שאלה שעלתה במהלך הטיול ובהתאם לשינויים במזג האוויר (בנורווגיה כל שעה מזג האוויר עלול להשתנות). התכנון המושלם שלו מראש ללא ספק עשה עבורנו את הטיול!

אז תודה רבה, דרור, וסליחה ששיגענו אותך בתקופה האחרונה, בזכותך נחזור שוב לנורווגיה כי כמו שהבטחת לנו, בנורווגיה מתאהבים וחוזרים שוב ושוב ושוב.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן