טיול ביפן – הסיכום המפורט ביותר שתמצאו!

החלטתי לשתף גם מהחוויה האישית שלנו כולל הכל כדי לעזור להבאים בתור, בארץ המשוגעת הזאת. 2 תרמילאים, גילאי 22, טיול אחרי צבא, מתכלבים +, טסנו עם מוצ׳ילה כל אחד ומזוודה גדולה לבת ולי טרולי, בן ובת חברים הכי טובים ויעד רביעי בטיול (אחרי דרום קוריאה).

מסלול סה״כ 20 יום:

 • טוקיו
 • קיוטו
 • אוסקה
 • טוקיו

טיסות ליפן

אנחנו הגענו בטיסה מסיאול שבדרום קוריאה, את הטיסה לקחנו בחברת Jinair, האתר שלהם מסובך ונעזרנו בקוריאני מקומי כדי לעזור לנו להבין את העיניין של הכבודה. כל כרטיס כלול בו- מושב חינם לבחירה, תיק יד+תיק גב בחינם ומזוודה עד 15 קילו בחינם. אנחנו בחרנו באופציה של הכרטיס הרגיל (ללא ביטוחים, ללא שינויים, ללא החזרים) עם כל מה שכתבתי מקודם והוספנו אקסטרה כסף על עוד 5 קילו במזוודה (ניתן להוסיף עד 5 קילו), אז הסכום הסופי לטיסה ליפן עלה- 116 דולר לאחד טיסה של שעתיים ורבע. טסנו עם 2 תיקים גדולים, 2 טרולי ו-2 תיקי גב ולא עשו לנו בעיות.

ויזה ליפן

ישראלים לא צריכים ויזה ליפן. כן כדי להראות כרטיס פקטיבי בעלייה למטוס ליפן, אותנו לא שאלו אבל עשינו ליתר ביטחון (עשיתי דרך סוכן נסיעות).
במטוס מחלקים לכם כמה פליירים אותם צריך למלא ולהציג בביקורות גבולות ובשדה עצמו, חשוב להיות עם עט וכל הפרטים מוכנים מראש כי שואלים מלא שאלות (מספר טיסה/מלון/כמה זמן שוהים וכו). אנחנו קיבלנו אישור להיות במשך חודשיים.

ביטוח נסיעות לטיול ביפן

את הביטוח סגרתי דרך כלל, מי שחייל משוחרר בתוקף יש לו 3 חודשים חד פעמי חינם, כולל- ביטול נסיעה, כבודה, קיצור נסיעה, איתור וחילוץ וחבות כלפי צד ג. ללא עלות!! ואני הוספתי ביטול השתתפות עצמית וביטוח אקסטרים לכל התקופה – 76 שקל. במקרה טסתי בול ל-3 חודשים אז שילמתי רק את האקסטרות. איך זה עובד? הם מנחים אותך להוריד את האפליקציה הלחצן של כלל ומטעינים לך אשראי שנכנס לאפל פיי אוטומטי ב-300 דולר, ואם חלילה קורה משהו אתה נכנס לאפליקציה מפעיל את האשראי ומשלם איתו בבית חולים/מרפאה/בית מרקחת. (חשוב לשמור קבלות!!). הם זמינים לכל מענה בווצאפ ואפשר להטעין את האשראי שוב במידה ונגמר בהתאם לתנאים.

אשראי ביפן

הייתה לי הרבה התלבטות איזה אשראי לסגור (אקסיוטיב, רעות תקני לי), הבנתי שהכל אותו דבר (לוקחים אחוז 1 עמלה ובמשיכת מזומן כולם 3 אחוז).
סגרתי דרך מקס אקסיוטיב, מילאתי כמה טפסים והאשראי נשלח לי הביתה עם שליח אחרי 5-7 ימים (חובה להיות נוכחים במסירה אחרת מחזירים את האשראי). הכרטיס ללא עלות וללא דמי ביטול והמסגרת כמה שתרצו, המועד חיוב בהחלטתכם והכרטיס מתחבר אוטומטי לחשבון בנק. (אני אישית משתמש בו לכל עסקה גם באינטרנט לטיסות ומלונות וגם בעסקאות שם).

חיסונים ליפן

חיסונים עשיתי דרך מרפאת מור, טיפוס בטן, פוליו, כלבת ודלקת המוח היפנית (6 מנות, 2 כלבת, 2 דלקת..).
פוליו היה לנו דעה חלוקה עליו, אבל בגלל האיזורים המוזנחים, וגם שהבנו שצריך להתחסן שוב פעם לפוליו ואז זה תופס לכל החיים, החלטנו לעשות גם אותו. אני מבוטח במכבי זהב אז המחיר היה מאוד יקר (איזור 500 שקל כולל פגישה והחיסונים עצמם), הבנתי שמי שמכבי שלי או כללית פלטינמום שילם פחות.

את החיסונים עשינו חודש לפני, בהתחלה את הארבע מנות ושבוע אחרי שניים נוספות, חייב שבוע אחרי ולא חייב בטן מלאה/ריקה וכו.
קובעים תור בטלפון של מור ואז מגיעים לפגישת ייעוץ שעולה 56 שקל ואז עושים את החיסונים במקום במרפאת מטיילים.
(בגלל שהייתי ביעדים יותר מוזנחים אז עשיתי עוד חיסונים).

טפסים חשובים שאסור לשכוח

דרכון, ת״ז, רישיון בינלאומי (עשיתי באופטיקנה עלה 8 שקל ולוקח חצי שעה), כרטיס פקטיבי (עשיתי דרך סוכן נסיעות), פוליסת ביטוח, קורונה, צילומי אשראי, צילומי סיסמאות (שלחתי גם למייל, למשפחה ולפרטנר לגיבוי), כרטיס טיסה, פנקס חיסונים (מביאים לכם חדש במור) והזמנה לבית מלון ראשון.
דברים בסיסים לאריזה שהצילו אותי- סנדלי שורש, מכנס טיולים, חמצוואר, איירתאג למזוודה ולתיק הקטן, קרם הגנה (מאוד יקר שם), תיק לים, כפכפי מקלחת, כרית טיסה, שמיכה למעברים, דברים לכביסה, מגבת, כיסוי עיניים ואטמים, אוזניות אלחוטיות למעברים, עט, מסטיקים, ליינר, מעיל קטן, שקיות, לונג ושקיות שיין לאריזה טובה. חשוב- לשקול תיק, לסמן מזוודה ולהוריד סדרות!!

תרופות

בתור היפוכונדר לקחתי כל תרופה אפשרית אבל המחיר בהתאם, כדור לאלרגיה, בחילות, בטן, שלשולים, לגרון, לצינון, לראש וכאבים כללים או חמורים יותר, כדור לגבהים, מלרון (לא השתמשנו פעם אחת), אנטיביוטיקה, יוד, סינטומצין, פלסטרים, קרם לפטריות, לאוזן, אוטריוין, וזלין, מסיכות, מד חום, פנסטיל, סירופ לשיעול ומשחה לשרירים.

אפליקציות ואתרים לטיול ביפן

 • מוניות – bolt, grab, indrive
 • מעברים – 12go
 • אפליקציה להמרת כסף – xe
 • אתר שהמקומיים משתמשים בו לבדוק מזג אוויר- ‏Accuweather
 • מלונות – בוקינג, הוסטל וורלד, אגודה ו-Airbnb
 • אפליקציה לאטרקציות – Klook
 • האתר של שדה תעופה נאריטה – מכניסים מספר טיסה ואפשר לראות איזה טרמינל+קומה+גייט גם לזמן הקרוב וגם הרחוק.
 • התניידות – גוגל מפס
 • אתר של הסעות אוטובוס, קצת יותר זול מאוטובוסים אחרים ויש מלא אופציות ומקומות להתנייד איתו + לימוזין באס (פשוט לרשום באינטרנט באנגלית).

כתבה על אפליקציות תוכלו למצוא כ

אז לפני שנתחיל נעשה רגע סדר במדינה הזאת, איך בחרנו מסלול, דברים חשובים ועוד…

מהלך הטיול ביפן

ידענו שהיעד האחרון שלנו לטיול הוא יפן (אני ממשיך החברה חוזרת), והחלטנו להקציב לו עד חודש, אז את רוב הכסף והבזבוזים כמובן שמרנו לפה ובאנו בראש לראות את המקומות העיקריים והחשובים.

מן הסתם שיפן מאוד גדולה ואפשר להתנייד בה בכל דרך אפשרית, אוטובוס/רכבת/מטוס/מונית. אז זה מאוד נוח למי שרוצה לצאת בזול/להתכלב/להעביר את המעברים בצורה נכונה. ידענו שאנחנו רוצים להתחיל בטוקיו ולסיים בטוקיו כי משם הטיסה שלנו חזרה, אז החלטנו להתחיל בטוקיו ומשם לרדת לקיוטו ואז אוסקה ולחזור לטוקיו. (לא עשינו את פוגי בגלל המזג האוויר, הימים שהיה מזג אוויר טוב לא יכולנו והימים שהיה מזג אוויר נורא יכלנו).

למה בחרנו דווקא ככה?

הרגיש לנו הגיוני מבחינת מסלול/מבחינת מחירים/מבחינת מזג אוויר/מבחינת הזמינות של המלון שלנו בטוקיו/מבחינת למצות את טוקיו/מבחינת הזמינות של האטרקציות שרצינו לעשות בהמשך/מבחינת טיסת המשך…

***דגש על האטרקציה שרצינו לעשות בהמשך (יוניברסל סטודיו שבאוסקה),

במסלול הראשוני שחשבנו עליו זה- טוקיו- שבוע, קיוטו- 4 ימים- אוסקה- 4 ימים וטוקיו- שבוע וחצי (ואת הזמן שנותר לקצר/להאריך על פי הטיסת המשך). וכך גם פעלנו והזמנו את המלון בטוקיו בהתאם, אבל שהצצנו על הזמינות של הכרטיס מהיר ביוניברסל גילינו שיש מקום רק ב-19 למאי! וככה כל המסלול השתנה בהתאם.

***אז במידה ואתם יודעים מראש שבאלכם דיסנילנד/יונברסל סטודיו/פוג׳י תנסו לתכנן את זה מראש כי זה קריטי! אז לדעתי כדי להיות ערוכים לזה מראש כדי שיהיה לכם יותר קל לתכנן את הטיול על פיו.

~יש עוד יעדים שהיו בתכנון במידה והיה לנו עוד זמן וכסף- הירושימה/ פוג׳י/אוקינוואה/טאקיאמה/שירקאווה/נארי ג׳וקו. בסוף החלטנו לוותר עליהם אבל אם תרצו יש לי כמה דברים ששמורים בחלק מהערים.

מבחינת מחירים ביפן

שמענו הרבה לשני הצדדים שהיא גם יקרה מאוד ושהיא גם זולה מאוד, אז נעשה לזה סדר. טיסה בהתאם לאיפה שתבואו/המעברים ברכבת המהירה/המלונות בקרבת האיזור המרכזי/הבזבוזים/האטרקציות הגדולות/מוניות, הם מה שמייקר את הטיול. מה שמוזיל אותו זה- האוכל/הוסטלים ומלונות יותר מרחוקים או פשוטים/ מעברים באוטובוס או רכבת רגילה מעיר לעיר **אגיד שזה ממש תלוי באופי של הטיול!! מה שמתאים לכם לא בהכרח מתאים לנו ולאחרים ולהפך, נגיד אנחנו העדפנו להתנייד בין עיר לעיר בצורה מאוד פשוטה ולישון במלונות ממוצעים ולהתנייד בעיקר ברכבות בתוך טוקיו. אכלנו כמה שיותר בזול אבל כן התפנקנו על אטרקציות ובזבוזים. אז שתדעו שזה מאוד משתנה מאוד תלוי.

***לנו יצא בערך ל-20 יום 8,000 שקל לאחד.

הגענו ליפן בבוקר לשדה תעופה נאריטה, כל התהליך כניסה עבר חלק, בשדה יש מודיעין שמכוון לאוטובוס/רכבת/מונית אז קל להתמצות והכל כתוב וברור למרות שהשדה ענק, את הפליירים שהביאו לכם במטוס מביאים בכניסה ליפן איפה שמבקשים ומקבלים אישור לחודשיים.

אז עכשיו לדברים החשובים באמת

סים ביפן 

לפני שהגענו לשדה שמענו על eSIM אבל לא התכוננו לזה מראש ושכחנו לבדוק מה מומלץ ומה לא אז שהגענו התחלנו לחקור בשדה, לפי ההשוואות שעשינו יש להם 2 סוגי סים,

1. סים אינטרנט, גלישה ללא הגבלה אבל בלי מספר מקומי ובלי יכולת לתקשר מלבד הווצאפ.
2. סים מקומי עם מספר + אינטרנט ללא הגבלה.

ההבדלים במחירים היו משמעותיים והם רצו על כל יום שיש לנו סים מקומי לקחת אקסטרה כסף. התלבטנו הרבה מה לקחת כי החשש שלנו זה להיות בלי מספר מקומי ואז לא נוכל במידה ונרצה לתקשר עם חברת תעופה/מונית/חברה כלשהי. החלטנו לבסוף לקחת סים אינטרנט ולהסתמך על האימייל ושיחות מהווצאפ. הסים עבד מצויין מלבד רגעים בקיוטו שלא היו אינטרנט לא לי ולא לחברה, אחרי כמה איפוסים של הטלפון זה חזר לעצמו אבל לא כמו שעבד בטוקיו. שם החברה- Telecom Square Counter at Arrival Hall (1F), Narita Airport T2 ועלה- 8,000 יין לאחד.

המרת כסף/ATM

אנחנו באופן אישית אהבנו את ה-ATM של סבן אילבן, הוא היה מסודר וברור ואפשר להוציא עד 50,000 והעמלה של 220 יין. אנחנו הוצאנו בתור התחלה, 50,000 יין – 1185 שקל וכל פעם שנגמר הוצאנו עוד עד 1000 שקל. בשדה יש מלא עמדות של ATM ועמדות המרת כסף וגם ברחבי יפן כולם עובדים ובכולם יש כסף (טראומה מפיליפינים) אז אין מה לחשוש.

***אי אפשר להמיר מטבעות רק שטרות (יצא לי להמיר שטר מדרום קוריאה).
***לגבי דולרים לצערי אני לא יודע מה הם מעדיפים, ישנים/חדשים וגם לא יצא לנו גם להמיר דולרים.
***יכול להיות שיש עוד ATM מצויינים אבל לא שיצא לי לראות

התניידות למלון

שהגענו לשדה ניגשנו לעמדות מודיעין ושאלנו אותם מה הכי זול ואיזה דרכים יש, היא הסבירה לנו שיש רכבת/אוטובוס והסבירו בדיוק מאיפה ללכת וכמה עולה ואיפה משלמים. אנחנו לקחנו לבסוף אוטובוס שמוריד בכמה נקודות בעיר (בדקנו מה הנקודה הכי קרובה למלון ומשם הלכנו ברגל), הנסיעה עלתה 3,600 יין לאחד והנסיעה הייתה שעה וחצי.

***אני בטוח שהרכבת זה הדרך הכי זולה אבל היינו עם הרבה תיקים והקו היה עוד שעה מהרגע שהגענו לעומת האוטובוס שהיה 10 דקות.
חיובים וגיהוצים – מכה הכי קשה לכיס!!! כמה מבזבזים שם אלוהים אבל מבחינת אשראי אין בעיה, מקבלים אשראי גם בסכומים נמוכים, גם במסעדות מקומיות וגם בחנויות נוחות אבל כן מבקשים קוד שמגיע לסכומים גדולים. *** אני באופן אישי השתמשתי לרוב במזומן, מלבד סכומים גדולים כמו נעליים/מעברים/בגדים ועוד…

טקס פרי/Tax free

ביפן יש אפשרות לקבל החזר על כל קנייה שעושים מעל סכום מסוים, זה תקף לכל מקום מלבד דוכני אוכל/שווקים/סופרים/מסעדות/וכאלה, כלומר על מותגים/חנויות בגדים/חניות מקומיות וכו׳… זה תקף. חשוב לציין בתחילת כל קנייה שאכן רוצים טקס פרי והמוכר כבר מוריד את זה במחיר הסופי אבל קחו בחשבון שמחזירים מסכום מסוים (בדרכ מעל 5,000 יין). יש מקומות שמבקשים שתיגשו לדוכן ספציפי שמסבירים לכם איפה הוא והפקיד בדוכן מסביר לכם את התהליך ועוזר, הוא מוריד לכם אפליקציה שדרכה אפשר לקבל את הטקס פרי ישירות לאשראי אחרי מספר ימי עסקים. ***האמת לא ביקשו ממני דרכון כמו בקוריאה אבל כן שיהיה עליכם לביטחון.

טי מאני- T money

שמעתי שיש סוג של טי מאני ואפשר להוריד את זה לוולט ואז דרך זה אפשר לשלם בסבן אילבן/רכבות וכל מיני מקומות שזה תקף אליהם, אנחנו לא עשינו את זה, לא הרגשנו שחייב והסתדרנו עם מזומן טוב מאוד.

תחבורה ציבורית ביפן

וואו מאיפה מתחילים, קודם כל התניידנו רק ברכבת, לא באוטובוס ולא במונית (מלבד פעם אחת לתחנת רכבת בגלל התיקים), המחיר משתנה ממקום למקום ומגיע גג ל-400 יין בתוך העיר ומחוץ לעיר זה כבר מחיר אחר. ההתניידות מאוד נוחה, מאוד קלה להבנה, יש מלא מודיעין שמסבירים, השלטים ברורים ובאמת מכל מקום אפשר לקחת רכבת לכל מקום והגוגל מפס מציל. אין צורך לישון במקום המרכזי, אפשר בקלות להגיע אליו עם רכבת ובואו תכלס עם כל מה שאוכלים שם הליכות מתחנה לתחנה לא יזיקו. אנחנו באותו רגע שילמנו לאן שרצינו, לא קנינו מראש ולא קנינו כרטיס חודשי או משהו כזה, יש רכבות כל הזמן ובתדירות גבוה, זה באמת קל ולא קשה!!

***אפשר לשלם באשראי לכרטיס.

***לא לאבד את הכרטיס שמקבלים! צריך אותו כדי לצאת מהתחנה ולהיכנס לתחנה.

***מבחינת מתי הקו האחרון, זה תלוי תחנה אנחנו פשוט שאלנו כל הזמן.

***אוטובוסים לצערי אין לי מושג בכלל לא לקחנו

***מוניות עושות מונה והם סתם יקרות

רשתות מסעדות/חנויות ברחבי יפן מומלצות

1. קורה/kura – רשת של סושי על מסוע, הכי טעים והכי זול.
2. סבן אילבן – מצטער חייב לרשום את זה, פשוט הכי סוגר פינה, מלא אוכל מגוון ואפשר לצאת ככה בזול.
3. מקדונלדס/סטארבקס/kfc/בורגר קינג/סינבון/Wendy/ניו דלי/הארד רוק קפה/וכל הפאסט פוד למיניהם- זול משמעותית ביפן.
4. תבשיל קארי/ coco ichibanya – מתחיל מ-20 שקל אבל ממש מיוחד ומגוון, רוטב קארי טעים שהם מכינים עם אורז ושניצל/עוף/חזיר לבחירה
5. ראמן/ichiran ramen – ראמן הכי טעים שיש ביפן!
6. דון קיחוט/don quijote – רשת כלבו ענקית של מוצרים הכל מהכל, אומרים שהם הכי זולים, אז לא בהכרח אבל יש להם. מציאות/מזכרות/מותגים/ממתקים מקומיים וכו ששווה לקנות.
7. אי בי סי מארט/abc mart- רשת מותגי נעלים מכל הסוגים במחיר בדיחה.
8. לופט/loft- גם חנות נחמדה מצאתי בה כמה דברים.
9. כמובן מותגים בשפע- זארהh&m/gap/ברנדי/חנויות מקומיות/אאוטלטים/חנויות נעליים/יוניקלו/מותגי על/ בקיצור כל מותג אפשרי.
10. דיסנילנד בטוקיוווו (לא היינו).

העברת מזוודות ממקום למקום

אז אחד החסרונות הגדולים שיש ביפן זה המעברים עם התיקים ובדגש על המזוודות, לצערי ברוב התחנות רכבת המפוזרות ביפן אין מעלית ואם יש היא תמיד איכשהו תיהיה מהכניסה הכי רחוקה שצריכים לרדת בה לתחנה, בגלל שיפן באה לגמור לנו את הכסף אז רוב הזמן אנשים יהיו עם מזוודות (כן גם אני שבאתי עם מוצ׳ילה נגמר לי המקום למתנות וקניתי עוד טרולי בשביל לאחסן שם הכל), אני באופן אישי בראש של לחסוך אז ויתרתי על האופציה הזאת ובאמת סבלתי מכל רגע עם הטרולי, יש מאות מדרגות והכל גדול ורחוק וזה באמת היה קשה אבל החברה שטסתי איתה השתמשה בזה וזה ממש הקל עליה.

מה התהליך?

צריך ללכת לסניף הקרוב/לחנות נוחות שהם עובדים איתה בהתאם לסניף הקרוב, לשים את המזוודה יומיים לפני שם הם מודדים/שוקלים/שואלים לאן המזוודה צריכה להגיע ואז מציגים את המחיר בהתאם לתנאים (בדרכ יגיע עד 3000 יין) משלמים במקום ואפשר אשראי. אפשר להעביר כמה תיקים שרוצים/מזוודה/מוצ׳ילה בהתאם לתנאים לאן שרוצים, כן גם לשדה ולכל בית מלון שתרצו.

***חשוב לעדכן את הבית מלון שאכן עומד להגיע לו משלוח של מזוודה, הם לא עושים את זה.
***כדי לעטוף את המזוודה בכיסוי כדי שחלילה לא תיהרס מהמעבר.
***בגלל ששולחים את המזוודה יומיים לפני אז כן צריך לשים בתיק הקטן דברים בסיסים שיהיו לימים הקרובים עד שתראו את המזוודה (קצת מעיק להעביר ממקום למקום אבל שווה את זה).
***אין לכם מה לדאוג אם זה לא יגיע או יאחר, הם יפנים הם הכי מדויקים ואמינים שיש ומלא נעזרים ומשתמשים בחברה הזאת. השם של החברה – Yamato transport

שקר האינסטגרם!! – אני כמו כולכם גולל קבוע באינסטגרם ובטיקטוק וגם נפעם מהסרטונים של האוכל ושל התצפיות והרחובות והמקדשים ביפן, מה שלא מספרים לכם שהרוב באמת ליטרלי לא נראה ככה, האוכל ״הטעים״ שמצלמים לא באמת טעים, כל האטרקציות והאוכל יקרים ברמות ויש עוד הרבה.

אין ספק שיפן מיוחדת ובאמת מה שיש לה להציע עולה על הציפיות, אבל לדעתי לא הכל כמו שהוא נראה ואל תמהרו לעשות את הדברים שהצטלמו יפה או לאכול את האוכל שכולם מצלמים או לסמן וי על מקומות כי כולם היו שם, זה באמת שקר אינסטגרם גדול ואני התאכזבתי ושמעתי שעוד אנשים.

טוקיו – 02/05-11/05, 10 ימים 9 לילות

מזג אוויר משתנה, לרוב חם אבל שקר אז קר מאוד. מה כבר יש להגיד על העיר הזאת שלא אמרו? היא פשוט משוגעת. יש מיליון מה לעשות ומה לראות ולא נמאס ממנה לרגע! נבין רגע את טוקיו, יש בעיר כמה איזורים מוכרים וידועים ששם כל האקשן.

איפה לישון ומה האיזור המרכזי?

אז האיזור התכלס הכי מרכזי זה השיבויה (איפה שהמעבר חצייה), לצערי המלונות שם יקרים ברמות אז כמו שאמרתי בהתחלה, לדעתי אפשר לישון איפה שרוצים ברחבי טוקיו פשוט חשוב שהמלון יהיה קרוב למטרו, ככה גם חסכתם בגדול, גם יש שפע של מלונות זולים ברחבי טוקיו וגם מגלים את טוקיו בצד אחר שלה.

האיזורים המרכזיים:

1. שיבויה- Shibuya
2. שינג׳וקו- Shinjuku
3. גינזה- Ginza
4. אסקוסה- Asakusa
5. הרג׳וקו- Herjuko

איך יודעים כמה זמן אפשר להעביר בכל אחד מהאיזורים? 

בתכלס זה ממש משתנה ותלוי מה מחפשים ומתי ממצים, לרוב יום יומיים בכל איזור זה מספיק מלבד השיבויה ששם אפשר להיות יותר לדעתי.

***לדעתי אפשר להעביר בטוקיו עד שבועיים.
***יכול להיות שיש עוד איזורים יפים וכיפיים, אבל זה מה שאנחנו נהנו מהם וגילינו.

שיבויה

האיזור המרכזי של טוקיו, המעבר חציייה הגדול והמפורסם בעולם, הטיים סקוור של אסיה, בקיצור מרכז העניינים.

מסעדות:

1. בר נחמד לשבת בו בערב עם אחלה אוכל ויין-שיבויה בר 209/ Shibuya bar 209
2. קרפ- Maison creperie
3. מרק ראמן מושלם!- Dotombori kamukura
4. סושי בעמידה טעים- Uogashi Nihon-Ichi Shibuya Dogenzaka
5. בר נחמד- MITSUKI
6. מועדון- BAIA
7. בית קפה מעולה- WAVY COFFEE ROASTERS SHIBUYA
8. מאפייה טעימה- SHIBUichi BAKERY
9. בר קוקטיילים- INC cocktails
10. עוד בר אחלה- RED BAR
11. ואווווווווווו, פשוט תלכו! לא אגלה מה שיש שם אבל חד משמעית אחד המנות הטובות שאכלתי בטיול, תזמינו את ההכי פופולרי- Shodai

אטרקציות:

1. המעבר חצייה- Shibuya crossing
2. מריו קארט- נוסעים במכונית קטנה ברחבי טוקיו עם פיג׳מה, אנחנו לא עשינו היה לנו יקר מידי (400 שקל).
3. להסתובב ברחובות בשיבויה ולגלות עוד דוכנים ועוד מתחמים ועוד אוכל מקומי, יש מלא דברים נסתרים שזה ממש מוסיף מהחוויה לגלות אותם.
4. היפנים אוהבים משחקי מנוף (נו הזה עם הבובות), לגמרי מצחיק וכיף!
5. חנויות וינטאג׳ ברחבי השיבויה
6. סטארבקס הגדול בעולם- Starbucks Reserve® Roastery Tokyo スターバックスコーヒー STARBUCKS RESERVE(R) ROASTERY TOKYO
7. חנות של נינטנדו- Nintendo TOKYO
8. שיבויה סקיי, לא עשינו, הרגיש לי אובררייטד, רוצים 60 שקל- SHIBUYA SKY
9. חנות ענקית של מלא דברים- SHIBUYA109

שינג׳וקו

אז על שינג׳וקו שמענו שיש דיבורים גדולים עליו, שיפה שם, ומשווים אותו לשיבויה, יש מלא מה לעשות ומומלץ מאוד. חייב להגיד שלא הבנתי על מה כולם דיברו, בקושי יש שם חנויות להיכנס ומה לעשות. כן יש מותגים וקניון ופה ושם דברים אבל כמו שתיארו את זה ועשו מזה אז בעייני לא התלהבתי.

מסעדות:

1. מסעדה סינית טעימה- לא מוצא את השם אבל נמצאת על הרחוב הזה, Omoide Yokocho
2. קרפ טעים- Caveau Un Deux Trois de Marion
3. מסעדת המבורגרים מומלצת- Eggslut Shinjuku Southern Terrace
4. בר- BAR LIVET
5. עוד בר- KUJIRA ENTERTAINMENT
6. בר יינות- Pitou / Natural Wine
7. עוד בר- Bacon

אטרקציות:

1. כמובן להסתובב ברחובות ולגלות את האיזור, יש מלא מותגים, הרחוב המרכזי- Kabukicho
2. המסך המפורסם של החתול- GIANT 3D CAT CAFE
3. קניון מותגים גדול אבל יקר- SHINJUKU TAKASHIMAYA TIMES SQUARE
4. רחוב ברים ומסעדות אותנטיות- Omoide Yokocho

גינזה

איזור ענק ויוקרתי, מותגים על מותגים על מותגים והחנות יוניקלו הענקית, מלא מסעדות, חנויות, אחלה אווירה וכיף להסתובב ויש מלא מה לעשות.

מסעדות:

1. מסעדת ראמן אותנטית, טעים מאוד- Oborodzuki
2. מסעדת ואגיו מ ט ו ר פ ת במחיר מצחיק, עולה 240 שקל לואגיו ללא הגבלה + 5 מנות כולל ראשונות וקינוח, הבשר הכי טעים שאכלתי!!! ואיכותי!! שף ומלצרים נחמדים והכי שווה את זה שיש בהבטחה! מסבירים על כל מנה וכל נתח ונותנים הרגשה הכי כיפית שיש, מזמינים מקום מראש בגוגל מפס- Ginza Steak Ginza Honten

אטרקציות:

1. הרחוב המרכזי עם כל המותגים והחנויות- איפה שהמיקום של היוניקלו.
2. כמובן היוניקלו הגדול בעולם- Uniqlo Ginza Flagshipstore.
3. יש באיזור מלא אאוטלטים ומרכזי קניות נחמדים פשוט צריך להסתובב ולגלות אותם. למשל- Mitsukoshi Ginza.
4. שוק דייגים, שמעתי דברים פחות טובים עליו, אנחנו באופן אישית לא היינו אז לשיקולכם- Tsukiji Outer Market.
5. מוזיאון טים לאב/TeamLab Planets TOKYO – המוזיאון המוכר של האשליות, החושים והאפקטים, כרטיס עולה 92 שקל והוא מתחיל בשעה 20:30. לצערי בגלל שהזזנו את הטיסה מאוחר מידי אז זה התנגש לנו עם המוזיאון (הזמנו הרבה מראש כי לא היו כרטיסים), ולצערי נאלצנו למכור אותם. סגרנו אותם דרך Klook ממש אמין ונוח אבל שתדעו שאין בכלל החזרים.
6. מועדון- Zouk Tokyo.
7. מקדש יפה, מעט רחוק- Hie Shrine.

אסקוסה

איזור יותר אותנטי של טוקיו, מקדשים מרהיבים וגדולים, שוק אוכל מגניב, בתי תה, צילומים עם הקימונו, מאכלים משונים ובעיקר מלא תרבות.

מסעדות:

1. סנדוויץ סושי טעים- Japanese style rice sandwich.
2. קינוחים טעימים כמו מוצ׳י ותות עם שוקולד- Ginkado asakusa.
3. בצמוד למקדש הגדול יש רחוב עם מלא סוגי אוכל! ובנוסף שוק גדול עם מלא שטויות טעימות ומגניבות, פשוט תסתובבו ותטעמו יש שם מלא מה להציע ובנוסףף ברחובות המרכזיים שם יש מלא מסעדות ודוכנים מקומיים טעימים.
4. ספגטי מאצ׳ה- #שקרהאינסטגרם 1, ממש דוחה ויקר- Chacha Futatsume.
5. מסעדה שמגישה אטריות סובה, ממש ממש ממש טעים!! Gensoba shingari asakusa honten
6. קינוחים טובים- Mitsuya.
7. עוד קינוחים טעימים- Chacha Futatsume.
8. מעדנייה יפנית- Asakusa Menchi.
9. מסעדה טעימה- Asakusa Unana.

אטרקציות:

1. מתחם המקדשים, מהמם ברמות- מקדש אסקוסה, סנסו-ג'י.
2. להשכיר קימונו ולעשות תמונות, רצינו לעשות אבל היה כל כך חם שלא היינו מסוגלים, יש ברחוב מלא אופציות וחנויות שמציעות.
3. כל האיזור של המקדש עצמו מלא ברחובות עם מזכרות ודברים יפים ומיוחדים לקנות.
4. רחוב עם מלא ברים- אין לי את המיקום אבל בסמוך למקדשים.
5. המגדל הכי גבוה ביפן בסמוך- עץ השמיים.
6. בית תה מסורתי- Suzukien Asakusa.

הרג׳וקו

האיזור הצבעוני, רחוב עם כל המאכלים המשוגעים, מלא אנשים לבושים כמו אנימה ותלבושות של אנימה, בתי קפה של חיות, חנויות ומותגים בשפעע
קיצר איזור מושלם!!

מסעדות:

1. תכלס כל הרחוב מלא אוכל מקומי אבל שקר האינסטגרם מכה שנית (הטוסט הצבעוני לא טעים בכלל, תוודאו שאתם לוקחים באמת טוסט ולא מטבע צבעוני), צמר גפן, אמנם מצטלם יפה אבל חנק של דבר, המוצי והמתוקים כן טעימים אני פשוט פחות אוהב- Takeshita Street Square.
2. מלא קרפים מפוזרים ברחוב הראשי אבל אין נוטלה אז לא שווה!!
3. מסעדה שמגישה רק גיוזה, הכי טעים ביפן לדעתי!- Harajuku Gyozaro.

אטרקציות:

1. כל הרחוב עצמו!! מלא מה לראות ולעשות, מלא מסעדות ומזכרות מגניבות להכין (כמו מגנים לטלפון/מחזיקי מפתחות ומלא חטיפים)- Takeshita Street Square.
2. בתי קפה לחיות, אז אם זה היה לי אישיו, כמובן שאי אפשר להתנגד לזה, רעיון מושלם ויש שם כל כך הרבה סוגי חיות! (חזירים, לוטרות, כלבים, חתולים ועודדד..), ברגע שנכנסתי לחקור קודם כל הריח היה נורא ומחניק ורואים שהחיות סובלות והמחיר גם יקר… אז לא עשיתי את זה הרגיש לי שזה מיותר ולא רציתי לתת לזה יד.
3. יש בסמוך לרחוב המרכזי, מלא חנויות ומותגים שווים, פשוט צריך להסתובב ולחקור.
4. פארק עם מקדש וחביות מעוצבות מהמם לא עולה כסף- פארק ומקדש יויוגי.
***אנחנו באופן אישי היינו באסקוסה פעם אחת, בגינזה, הרג׳וקו וסינג׳וקו פעמיים ובשיבויה מלא.
אפשר ללכת את שיבויה, הרג׳וקו וסינג׳וקו ברגל אבל זה לוקח בערך איזה שעה.

מלון בטוקיו:

אז את המלון סגרנו באיזור בשם רופונגי/Roppongi, המלון 7 דקות הליכה מהמטרו ויש באיזור שלו כל מיני ברים, קניון נחמד, מסעדות, בתי קפה וכאלה. חוץ מזה שהחדר קטן שזה בטח כולכם יודעים, המלון היה מושלם, נקי, מסודר, מים חמים, כל יום שירות חדרים, בריכה, ספא ומרחצאות בחינם, שמירת חפצים במידה ומגיעים מוקדם יותר, שקט ולדעתי אחלה מקום לישון בו כדי לצאת ממנו לכל האיזורים המוכרים.
רק הכביסה קצת מבאסת כי היא אף פעם לא יוצאת יבשה וקצת יקר.

 • שם המלון- APA Hotel & Resort Roppongi Ekihigashi.
 • בית קפה נחמד לידו- VERVE COFFEE ROASTERS ROPPONGI.
 • קניון אחלה באיזור- Roppongi Hills.
 • מגדל טוקיו 10 דקות ברגל עם פארק ומקדשים יפה ליד- זוג'וג'י.

קיוטו- 11/05-15/05, 4 לילות 5 ימים

יומיים חם למות ויומיים גשם שלא עוצר וקר מאוד. את המעבר לקיוטו סגרנו דרך 12go ולקחנו את הרכבת המהירה. מאוד רצינו לקחת אוטובוס אבל משתלם לנו יותר להפסיד יום של נסיעות בחזור לטוקיו מאשר יום נסיעות בהלוך לקיוטו ולכן בחרנו לנסוע ברכבת. הרכבת עלתה- 326 שקל לאחד לנסיעה של שעתיים וחצי והרכבת מורידה בתחנה המרכזית של קיוטו. בגלל שהיינו עם מלא תיקים לקחנו מונית לתחנה המרכזית של טוקיו מהמלון (עלה 2000 יין לשנינו ופשוט עצרנו מונית ברחוב), שם נעזרנו בצוות שהסביר לנו איך להגיע לרציף. אנחנו הזמנו על בסיס מקום פנוי אז כדי להגיע קצת קודם כדי לתפוס מקום כי הרכבת מתמלאה מהר.

***זה לא אומר שלא ישאר לכם מקום פשוט עדיף לתפוס מקום טוב איפה שתרצו ואם יש מלא תיקים אז להיערך בהתאם.

אז קיוטוווו, איזה יעד קסום ושקט. עיר מודרנית ומדהימה לצד תרבות ומקדשים מעלפים. לדעתי אפשר לעשות פה גג 4 ימים כי ממצים אותה מהר אבל בהחלט מתאהבים בה ובקסם שהיא מציעה.

***מה שהרוב עושים זה משלבים אותה עם אוסקה כי אוסקה וקיוטו במרחק של 40/50 דק נסיעה, מקיוטו אפשר לצאת לאותם אטרקציות שאפשר לצאת מאוסקה אבל כן מעט רחוקה יותר מהן מאשר אוסקה.

שהגענו לתחנה המרכזית בקיוטו אני לקחתי רכבת למלון והחברה לקחה מונית מהרחוב בגלל התיקים (לקחו לה 2000 יין).
***שתדעו שבקיוטו באיזור תשע עשר בערב אין מה לעשות, אפילו לא ברים, המקום נסגר ומת וגם האיזור המרכזי.
האיזור המרכזי שישנים בו ומומלץ להיות- Teramachi Shopping Street

מסעדות:

1. מסעדת מסוע סושי, טעימה מאוד מאוד, דומה לקורה אבל יותר אותנטית וגם זולה מאוד- Musashi Sushi
2. ארוחת בוקר של פנקייק פלאפי, קצת אובררייטד אבל טעים וקחו בחשבון שיש תור של שעה תמיד- Panel cafe
3. שוק אוכל ענק ומגוון- Nishiki Market
4. סניף סטארבקס מושלם לשבת בו לארוחות בוקר או בשקיעה מול הנהר ובאיזור המרכזי- Starbucks Coffee – Kyoto Sanjo-ohashi Bridge
5. חנות תה עם בעלים חמודים ואוהבים ישראלים, מוכרים עלי תה למי שמעניין אותו- Horaido tea stall
6. מסעדה איטלקית, בעייני מאוד יקרה ולא טעימה ומנות קטנות אבל כן כיף לשבת בה ליין בערב- Kabura
7. מסעדת קינוחים- MACCHA HOUSE
8. בית קפה- Kyoto Gion Saryo
9. מסעדת סטייקים- Hikiniku to Come
10. פאב יפני- RUTUBO
11. בר קוקטיילים- L'Escamoteur
12. מסעדה טעימה- Yasubee
13. מסעדת פנקייקים- A Happy Pancake Kyoto
14. מסעדה למרק ראמן- KYOTO ENGINE RAMEN
15. מסעדה נחמדה- Rokujuan
16. בית קפה- WIFE & HUSBAND
17. מסעדת קינוחים- Kazariya

אטרקציות:

1. שוק מקורה גדול עם מלא חנויות מקומיות/מזכרות/בתי קפה ומסעדות/חנויות יד שנייה+וינטאג׳, קיצר מלא מה לעשות ואפשר להעביר שם יום שלם- Teramachi Shopping Street.
2. מתחם מקדשים ופארק יפה ברמות, מקום לספוטים נדיר עם הקימונו, לא עולה כניסה ואפשר לשלב את זה עם המקדש המרכזי של קיוטו ברגל ששם יש עוד רחובות יפים להסתובב בהם- Hōkan-ji Temple, Yasaka-jinja Shrine, שם האיזור- Gion
3. בית קולנוע  – Movix – Kyoto
4. חנות להכין בשמים בעצמך- THE FLAVOR DESIGN®︎ STORE "KYOTO"
5. מקדש יפה- Daigo-ji Temple
6. עוד מקדש יפה- Kiyomizu-dera
7. קניון נחמד- Daimaru Kyoto Store
8. מקדש יפה- המקדש המוזהב
9. מקדש נחמד- Shin-Hasedera Temple
10. יער במבוקים שהמליצו עליו, לא הייתי אבל הבנתי שיפה- Arashiyama
11. האלה הכתומים חחח, לא עולה כניסה ונסיעה ברכבת של 20/30 דקות מהמרכז, יש באיזור השכרת קימונו וכמובן האיזור יפה ברמות!!, רק קחו בחשבון שההליכה והעלייה כרוכה בהרבה מדרגות ועליות, אנחנו הגענו לפסגה ופשוט היה מיותר, אין מה לעשות וחבל על הזמן והזיעה שלכם. לא רואים נוף רק סבא זקן מוכר שטויות אבל כל שאר המקדשים פשוט מטורף- מקדש פושימי אינארי.

***#שקרהאינסטגרם3, אז כולם אומרים להגיע מוקדם כדי להספיק לעשות תמונות יפות לפני שיהיה עמוס, אז לדעתי זה כן אופציה אבל מה שכן הפארק של ה-⛩️ מאוד מאוד גדול וגם שיש עומס של אנשים יש מלא אופציות ואיזורים שכן אפשר לעשות תמונות בלי הפרעה אז תסירו דאגה מליבכם.

מלון בקיוטו

לצערי הלינה בקיוטו מאוד יקרה והצלחנו למצוא מלון במחיר ממוצע ומאוד הופתענו ממנו. הוא מרחק הליכה של 10 דקות מהאיזור המרכזי, 10 דקות מהפארק היפה עם המקדש המפורסם ו-5 דקות מהמטרו (7 דקות למטרו עם מעלית). החדר היה מרווח, מסודר, נקי, מים חמים, שקט ובדיוק מה שרצינו. הקטע במלון שאין קבלה אלה הכל ידני ויש בסמוך לקבלה אביזרים לחדר (מגבת/מברשת שיניים וכו), כן יש ניקוי חדרים פשוט כל התשלום בהתחלה מתבצע לבד.

*** שתדעו שלוקחים 200 יין מס ללינה בעיר ללילה, בתשלום במלון מוסיפים לכם את זה. שם המלון- M’s hotel Sanjo Wakoku

***לדעתי אפשר להעביר בקיוטו גג 3 לילות 4 ימים. את כל האטרקציות אפשר לדחוף ביום יומיים ולהעביר יום שלם בשוק, בעייני ממצים אותה מהר.

אוסקה- 15-19/05, 4 לילות ו-5 ימים

מזג אוויר משתנה, פעם קר פעם חם ויום אחד של גשם. לדעתי היעד המפתיע של הטיול, כל כך מיוחדת ויש בה מלאאא מה לעשות, מלא קניות, בירת האוכל של יפן, מלא אטרקציות גם בתוך העיר וגם מחוצה לה! אנשים טובים, צבעונית ואני באופן אישית מאוד נהנתי שם! לאוסקה הגענו ברכבת מקיוטו, לא הזמנו מראש, הגענו לתחנה ונעזרנו במודיעין ובגוגל מפס. נסיעה של 40/50 דקות לתחנה הקרובה למלון ואחרי זה הליכה מעט קשוחה עם כל התיקים באיזור 15 דקות למלון. לדעתי אפשר להעביר באוסקה 5 לילות, 4 ימים במידה ויוצאים משם לאטרקציות כמו, יוניברסל/פארק נארה/מוזיאון ועוד…

 • האיזור המרכזי באוסקה לישון בו לדעתי הוא- ‏Dotonbori
 • לא שלחנו את התיקים כי העדפנו שיהיו עלינו.
 • לא בדקנו אופציה על אוטובוס ומונית, הרגיש לנו רכבת יותר קל.

מסעדות:

1. מסעדה טעימה- Mizutaki Iroha Soemoncho
2. מסעדה טובה- Katsudon Chiyomatsu | Dotonbori Main Store
3. קונדיטוריה- Rikuro’s Namba Main Branch
4. העוגת גבינה המפורסמת, באמת הדבר הכי טעים שיש והפעם לא שקר האינסטגרם (יש תור ארוך וזה נסגור בשמונה בערב)- Rikuro’s Namba Main Branch.
5. מסעדה מצויינת באיזור נארה-Gyukatsu Kyoto Katsugyu
6. המוצ׳י הכי טעים שאכלתי בחיים באיזור נארה- Nakatanidou -Mochi show
7. מסעדה טובה- Onigiri Gorichan
אטרקציות🛝-
1. כמובן ללכת בכל הרחובות מסביב לאיזור המרכזי ולגלות אותם, יש מלא מה לראות.
2. רחוב מרכזי ארוך מאוד, מלא מותגים, חנויות, מזכרות, כל השלטים המפורסמים של אוסקה, הלבשה, קינוחים וים של אוכל- Shinsaibashi-Suji Shopping Street.
3. בסוף הרחוב המרכזי אחרי החנות עוגות גבינה יש רחבה ענקית עם מלא כסאות סמוך לסטארבקס, ממש כיף לשבת שם
4. שוק אוכל ענק עם מלא אוכל, רחוב מאוד צבעוני ויפה (שם את המיקום של הראמן הטוב באיזור זה שמה)- Ichiran Ramen Dotonbori – South Building.
5. שמענו שהשוק מאוד יפה, הלכנו לראות אבל היה סגור- Shinsekai Market
6. טירה ממש יפה- טירת אוסקה
7. מקדש יפה- Osaka Tenmangu Shrine
8. שוק נחמד (לא היינו)- Tenma Ichiba – Tenma Market commercial cooperative
9. נארה פארק, פארק האיילים המפורסם, Nara Park- נסיעה אליו עולה 680 יין כל צד מהתחנה המרכזית באוסקה, הכניסה לפארק לא עולה כסף ויש אופציה לקנות שם קרקרים ב-200 יין להאכיל אותם, אז כעיקרון האיזור של הפארק שורץ באיילים, עדיף לא להציק להם ולגעת בהם הרבה כי אין לדעת איך הם יגיבו, אבל כן אפשר לעשות איתם תמונות והאיזור שם מאוד פסטורלי, גדול ויפה מאוד ובנוסף יש מחוץ לתחנה המרכזית שיורדים ממנה לפארק, רחוב ארוך עם מסעדות ומזכרות. לדעתי זה כן נחמד אבל לא כמו שעושים מזה באינסטגרם (#שקרהאינסטגרם4), כן יפה, כן חמוד אבל ממצה את עצמו אחרי חצי שעה. אה והאיילים יודעים לקוד קידה, תנסו אותם.
10. יוניברסל סטודיו, אולפני יוניברסל יפן- הדבר הכי טוב שקרה לי בטיול עד כה!!, חוויה חובה, מומלצת והכי מטורפת שיכולה להיות לכם, אני לא ארחיב עד הסוף אבל אגיד את הדברים החשובים. את הכרטיס קנינו מראש דרך אתר קלוק (כדי מאוד לקנות מראש אם בא לכם כרטיס מהיר), הכרטיס לפארק עלה 228 שקל (כולל את כל המתקנים מלבד נינטנדו), וכרטיס מהיר ל-7 מתקנים (יש גם אופציה ל-4 מתקנים) עלה 529 שקל. הכרטיס כולל כניסה לנינטנדו.

עכשיו הסבר רגע על הכרטיס המהיר, שבאים לקנות כרטיס שואלים אותכם באתר איך תרצו לסדר את השעות של המתקנים, את המתקנים לא ניתן לשינוי והם בוחרים בעצמם (אל תדאגו כולם טובים ולהם יש את התורים הכי איטיים שאנחנו מרווחים מזה), ואת השעות תחשבו איך תרצו לסדר את זה מבחינת מתי באלכם להגיע/לחזור/מה כדי להספיק קודם/מבחינת ארוחות ערב וצהריים/הפסקה בין לבין ועוד שיקולים שלכם.

 • העולם של הנינטנדו צריך להגיע בול בשעה כי הם עושים את זה לפי שעות, כלומר אי אפשר להגיע לפני אלא בשעה שמצויין.
 • יש בכרטיס אופציה אחת לבחור בין 2 מתקנים (מלתעות או רכבת הרים) בכל שאר המתקנים אין בחירה הכל כלול.
 • יש מתקנים ספציפיים שאפשר להגיע לפני השעה הרשומה.
 • אם בא לכם לראות את המפה/שעות/דוכנים/ זמן המתנה במתקן מסוים לפי שעה יש לכם באפליקציה של היוניברסל סטודיו יפן.
 • בכניסה ליוניברסל אסור להכניס מים ואוכל אבל לי לא עשו בעיות פשוט אמרו לי לא להוציא, למה? כי המחירים שם מאוד מאוד יקרים גם למים וגם לאוכל אז העדפתי להביא צידה מראש.
 • גם אין שם איפה להטעין מלבד מטען נייד להשכרה, אז תשמרו טוב טוב סוללה.
 • #שקרהאינסטגרם5- האוכל שם לא טעים כמו שהוא נראה, מאוד יקר ולא מגרה.
 • שמגיעים לא צריך להירשם לשום מתקן מראש, יש לכם מקום ושמור לכם.
 • כל מה שאני יודע וכתבתי זה על הכרטיס של ה-7 תחנות.
 • הכרטיס המהיר מאוד מאוד מאוד הכרחי לדעתי! התורים שם לא שפויים ברמות של שעה וחצי שעתיים גג וגם זה בקושי מתקדם, אם בא לכם להעביר את היום בכיף ולהספיק מלא מתקנים אני חושב שכרטיס יכול ממש לעזור ולהציל. אנחנו הספקנו 12 מתקנים וכמה כמה פעמים.
  ועוד טריק שאנחנו עשינו אפשר להתפצל במתקן בתור לכאלה שהם לבד ואז לקראת העלייה למתקן להגיד שאתם ביחד וככה עוקפים את התור (הצליח לנו בתור של שעתיים עלינו אחרי 3 דקות).
 • הגענו ברכבת מאוסקה שלקחה איזה שעה ישירות לפארק וכן יש גם רכבות בחזור עד שעה 23. המתקנים שם משוגעים!! וכל כך כיפים, תהנו מכל רגע!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מוזיאון אורות, בדומה למוזיאון בטוקיו הפעם יותר מתמקד באורות, עלה 70 שקל דרך האתר קלוק, ונסענו לשם ברכבת שנעזרנו דרך גוגל מפס, לדעתי מיותר ולא שווה את זה, בדיוק 4 תחנות ומסיימים את הפארק הזה תוך חצי שעה, נחמד אם מישהו מפספס את המוזיאון בטוקיו אבל לדעתי מיותר ולא יפה- teamLab Botanical Garden Osaka.

מלון באוסקה

אם יש לכם אופציה לחפש מלון אחר עדיף לכם, אומנם הוא באיזור המרכזי(איזה חמש דק מתחילת הרחוב בתחילתו), יש שירותי חדרים ומים חמים אבל השירות שלו מזעזע, החדר מסריח והקירות מלוכלכים, המיטה ל2 פיצקית והייתה לנו סתימה בכיור והכל היה מים בשירותים, אז לדעתי פחות ממליץ- The One Five Osaka Sakaisuji.

טוקיו- 19/05-21/05, 2 לילות ו-3 ימים.

לטוקיו נסענו באוטובוס מאוסקה, נסיעה של 8 שעות וסגרנו דרך 12go, למיקום של האוטובוס הגענו דרך הכרטיס שקיבלנו במייל ובמהלך הנסיעה עצרנו מספר פעמים להפסקות, האוטובוס מוריד בתחנה המרכזית של טוקיו ועלה 145 שקל.

***עדיף להגיע לתחנה הרבה קודם כדי למצוא אותה ויש לכם מקום שמור מראש שהנהג מחליט.

מלון בטוקיו

אחלה של מלון!!!, ממש ממש ממליץ, יש שירותי כביסה, שירות חדרים, חדרים נוחים ונקיים והמקלחת מעולה, המיקום שלו דקה מתחנת רכבת ויחסית זול- Smile Hotel ‏Shinagawasengakuji Ekimae

לשדה נסענו ברכבת ישירה מהתחנה שהיינו בה שקרובה למלון, לקחנו את הרכבת הראשונה של שעה חמש בבוקר, נסיעה של שעה ורבע ועוצרת ב-2 הטרמינלים (גם 2-3 וגם 1). הנסיעה עלתה 1480 יין לאחד. וטיסה לקחתי לבנגקוק שעלתה 688 שקל כולל מזוודה של 20 קילו, הטיסה לקחה 6 שעות בחברת thai air asia ובמטוס מחייבים על מים שתדעו. אני הגעתי עם מוצ׳ילה, טרולי ותיק קטן ובידיעה שהטרולי חורג במשקל אבל לא עשו לי בעיות.

כמה דברים חשובים על יפן

 • השקע הוא שקע שונה מישראל.
 • מבחינת עוינות, היו פה ושם הפגנות של האדיוטים אבל מעבר לזה הם חיים בעולם משלהם ולא אכפת להם.
 • תתכוננו שהחדרים מאוד מאוד קטנים, זה הדרך שלהם לאכלס כמה שיותר.
 • תקראו קדיש על האשראי.
 • כמו שאמרתי, אל תמהרו ללכת לכל מה שעושים באינסטגרם ולא לסמן וי בכוח.
 • כן שימו לב על אטרקציה מרכזית שבא לכם לעשות ואפשר סביבה לתכנן את הטיול.
 • המעברים קשים רק עם המזוודה! למי שמטייל עם מוצ׳ילה אז שלא ידאג הרבה מדרגות ואימונים רצחניים.
 • הם יודעים אנגלית ככה ככה, אפשר להשתמש בגוגל טרנסלייט ואפשר להסתדר.
 • קל להשתמש פה באשראי והמזומן שלהם נוח וקל להבנה.
 • לא עשינו פה המרת כסף של דולרים, אז אנחנו לא יודעים מה הם מעדיפים או לא ומה השער.
 • תעופו על הסבן אילבן!! הכי זול, הכי טעים, אפשר לעשות שם אחלה ארוחות ולחסוך מלא כסף על אוכל.
 • אני יודע שיש עוד הרבה דברים מומלצים ומקומות לראות ביפן אבל המלצתי מה שאני מכיר ויודע.
 • חד משמעית יעד לא שפוי, יעד של פעם בחיים ולא נראלי יש אחד שהתאכזב מהיעד הזה, פשוט תעופו על עצמכם שמה!!

זהווו מקווה שאמרתי וסיפרתי הכל, כמובן מוזמנים לכתוב לי שאלות למטה בתגובות. אם יש שגיאות כתיב, פספוסים, דברים לא נכונים אז סלחו לי
יאללה נתראה בפוסט של קמבודיה.

שתפו את העמוד

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן