11 טיפים לטיול באוסטריה מאת אור מרינגר

חזרנו אתמול (יוני 2021) מטיול באוסטריה.

 • תעודת מתחסן כדאי להדפיס מראש, כי מבקשים לראות אותה בכניסה לכל מקום סגור.
 • אין כמעט תיירים ואין תורים (נכון להיום). נכנסנו לכל האטרקציות הכי שוות בלי להזמין מראש מקום ובלי לחכות בכלל. בחלק מהרכבלים היינו לבד, ובאטרקציות שבד"כ ממש מתויירות לא היו כמעט אנשים (כולל בדאכשטיין וברכבל של גמונדן).
 • במקומות סגורים חייבים מסיכה, במקומות פתוחים אין צורך במסיכה.
 • חייבים מסיכה בתקן האירופאי FFP2. מוכרים אותה בהרבה מקומות באוסטריה בעלות של עד 2 יורו לאחת. כדאי להגיע עם כמה מסיכות לטיסה, מאחר שחייבים אותה כבר במטוס. המקבילה בארץ היא מסיכת N95. אני קניתי אותה ב"בי פארם" ב-10 שקלים לאחת, ובמחסני חשמל קניתי 10 מסיכות ב-10 שקלים.
 • חייבים לבצע בדיקת קורונה 72 שעות לפני החזרה לישראל. בעוד שבווינה הבדיקה בחינם, ברחבי אוסטריה המחירים ממש גבוהים – בשדה תעופה זלצבורג מבקשים 150 יורו (!) ובפלאכאו פתחו מרכז בדיקות בעלות של 95 יורו.
 • אנחנו עשינו בדיקה בעיר העתיקה בזלצבורג בחברה שמבצעת בדיקות PCR (הבדיקה היחידה שניתן לעשות לפני שטסים בחזרה לישראל) בעלות של 57 יורו בלבד (לינק למטה). יש להם סניפים קבועים בערים גדולות ברחבי אוסטריה, ועמדות בחלק מהימים במקומות נוספים (כולל בטירול). האתר אמנם לא באנגלית אלא רק בגרמנית, אבל תרגמו אותו לעברית בגוגל טרנסלייט כדי לקבל את הכתובת הקרובה לאיזור הטיול שלכם. הם היו מאוד נחמדים, והתוצאה נשלחת לטלפון (ודאו שרשמתם טוב את המספר) אחרי 24 שעות. חלק מהסניפים שלהם פתוחים גם ביום ראשון (בזלצבורג לדוגמה). שימו לב שהשיטה שלהם קצת שונה ממה שאנחנו מכירים – נותנים לך לגרגר חומר דומה למי פה, ואתה צריך לירוק אותו לתוך מבחנה. אין מטושים. אסור לאכול או לעשן 30 דקות לפני הבדיקה.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן