סיכום טיול בזלצבורגלנד ווינה בירת אוסטריה בחודש אוקטובר

חזרנו מטיול באוסטריה. 3 משפחות. 10 ימים. 7 ימים בזלצבורגלנד ועוד 3 ימים בוינה. אז.. במקום לפרט את המסלול שלנו (והרי זמינים כאן אינספור מסלולים), אגמול לקבוצה במגוון טיפים, (לא לפי סדר מיוחד) אשר מייצגים כמובן את דעתי והתנסותי האישית בלבד. מקווה שתמצאו בטיפים בבחינת מידע שיסייע לכם.

תוכנות ניווט – מבחינת ניווט ממליץ ראשית להוריד מפה של גוגל לשימוש באופליין. יעיל ביותר. עם זאת, בשוטף מאד ממליץ להשתמש בוויז, בעבור ההתראה על מצלמות מהירות. לא לשכוח להגדיר בוויז בתפריט ״אישורים לכבישי אגרה״ את האפשרות של Vignette AT, על מנת שהתוכנה תעביר אתכם דרך כבישים מהירים.

מהירות נסיעה – חשוב מאד להקפיד על מהירות הנסיעה. האזור מוצף במצלמות מהירות ושוטרים עם מצלמות. כן, גם קמ״ש מעל המותר, מהווה עבירה. שינויי המהירות תכופים ביותר. לעיתים תעברו בדקה מ-130, ל-100, ל-80 ול-50 קמ״ש. צריל להיות מאד ערים לזה. ניתן להיעזר בהתראות המהירות המובנות כיום ברכבים רבים.

כרטיסי סים – (לנוחתים בוינה) ממליץ לנסוע לקניון huma eleven ישירות משדה התעופה, לגשת לחנות של רשת Drei (שלוש בגרמנית) לרכוש ולאקטב כרטיסי סים. עלות של 10 יורו ל-10 גיגה. הסיפור לוקח 10 דקות וחוסך המון כסף. מכשירים רבים תומכים כיום ב-eSim. ברשת Drei (מתי בישראל??) ניתן לבחור (ללא תוספת תשלום) בין סים רגיל ל-eSim. מכשירים רבים (אייפון XS וצפונה, גלאקסי S20 והלאה וכיו״ב). היתרון הנו שהמספר הישראלי שלכם ימשיך לעבוד ולהיות זמין, אך תיהנו מגלישה (דור חמישי אגב) באינטרנט כמעט ללא הגבלה. טיפ לטיפ – ליד החנות של Drei יש מסעדה אסייתית עם אוכל מצוין במחיר מצוין. ארוחה טובה למי שמגיע עם משפחה רעבה.

הנסיעה לכיוון זלצבורגלנד (פלכאו במקרה שלנו – כמו רבים) הנה נסיעה לא קצרה. כשלוש וחצי שעות. ממליץ ביותר לבצע עצירה בדרך במפלי טראון (Traunfall). הליכה של 2-3 דקות מהחניה. מפל מרשים למדי והתחלה מצויינת באוסטריה.

מלון Ofentrul – כמו רבים וטובים ישנו במלון זה. מצטרף בכל פה להמלצות. מלון מעולה. חדרים מרווחים. צוות מקסים. מיקום מעולה, נוף מדהים. בקיצור, מומלץ מאד. למען הדיוק אגב, המלון נמצא בפלכאו ווינקל ולא ממש בפלכאו (מרחק של כ-5 ק״מ).

מסעדה מומלצת מאד בפלכאו – Glückskind. השניצל הכי טוב שאכלתי באוסטריה (כן, טעים יותר מפיגלמולר), מגוון גדול של אוכל מצוין ותפריט אכול ככל יכולתך לילדים (עד גיל 15 למיטב זכרוני).

טיול באוקטובר – נתקלתי בשאלות רבות בעניין. דעתי. כן וכן לטיול באוקטובר. אז… היה לנו מזל מיוחד. טיול באוקטובר, ללא טיפת גשם (אשר החל לרדת לראשונה, בהיותנו בתוך המטוס בדרך לישראל), זלצבורגלנד – טמפרטורות של 20-2, וינה 20-10, מזג אוויר פשוט מושלם לטיול. יתרון עצום לאוקטובר, לא היו תורים בשום מקום באזור זלצבורג. פשוט מגיעים. נכנסים. מצד שני, חלק מהאתרים סגורים (כך למשל המגלשות באבטנאו). חובה לבדוק לפני!

קן הנשרים – אמלק – לא שווה ביקור!! רבים משלבים גיחה קצרה לגרמניה לשם ביקור בקן הנשרים. ראשית, אוקטובר… תורים לא היו. מגרש חניה די ריק, מגיעים למעלית הידועה ומיד עולים. ללא תור כמובן. הנוף מדהים כמובן, אבל.. באספקט ההסטורי, ממש מיותר ומכעיס. הגרמנים הרסו את רוב האתר המקורי מיד עם העברתו לידיהם (שנת 1952) וכל אשר נותר במקום הנו מבנה אחד, אשר משמש כמסעדה. אנחנו לא היינו מוכנים לרכוש במקום כזה גם לא בקבוק מים. מעבר למסדרון קצר שמכיל מעט תמונות ומעט הסבר היסטורי, אין כלום במקום. לכן, אל תטרחו. העלות אינה זולה, אני מבין שבקיץ התורים ארוכים ובפועל, אין שום דבר באמת לראות במקום. מאכזב ביותר!

מערת הקרח (וורפן). בעינינו… Overrated. לטיפוס צריך כושר ממוצע פלוס, אבל לטעמינו המערה לא שווה את הביקור. בטוח שיש מי שאהב, אנחנו… פחות. ייתכן שמערות הקרח האחרות, עדיפות.

מסעדות ובתי קפה בקצרה ומבין הידועים, פיגלמולר וקפה דימל. שניהם לטעמנו, טובים, אך לא שווים לא את התיאום הנדרש (פיגלמולר) או את התור (דימל). יש טובים מהם. עד כאן.

מקווה שמעט תרמתי מידע, תיהנו.

*האמור לעיל הנו המלצה בלבד ומשקפיים את דעתו של הכותב. חובה לבדוק כל טיפ באופן עצמאי.

כתבה על מסלול טיול לוינה בסופ״ש לחצו כאן.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן