כתבה מצויינת מאת עדי בן אברהם!

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך.

רגע לפני שאחזור לישון בלילה ללא השפעות הג'יט-לג, כמה טיפים לנהיגה בטוחה בארה"ב מהטיול שהסתיים לו היום.

נהיגה בארה״ב – כללי:

1. לוודא שיש לכם רשיון בינ"ל בתוקף (לא, אף אחד בחברת ההשכרה לא ידרוש זאת, אלא רק את הרשיון נהיגה הישראלי (בתוקף) אבל אם חלילה תקרה תאונה יכולה חברת הביטוח בארץ עלולה לעשות קשיים).
2. תעשו ביטוח לכל הסיכונים ללא השתתפות עצמית וכן כיסוי לתקלות דרך. נכון, זה כרוך בפרמיה נוספת אבל אם חלילה יקרה משהו….ללא האמור, אתם תשלמו יותר…עדיף לקנות שקט נפשי!
3. תשכרו דרך חברה בינלאומית מוכרת, ותורידו את האפליקציה של אותה חברה, זה עוזר וחוסך ניירת. (שימו לב, חברות בינ"ל לעיתים יקרות יותר)
4.פוסט על השכרת רכב בחו״ל תוכלו למצוא כאן

כללי נהיגה עיקריים:

1. יש להקפיד על כללי הנהיגה והתמרורים לרוב זהים ומוכרים בדומה לארץ.
2. פניה ימינה ברמזור אדום מותרת אלא אם נכתב אחרת. תעצרו, תנו זכות קדימה לרכבים מיתר הכיוונים (שלהם יש ירוק) וכשהכביש פנוי – לנסוע באדום…ירגיש מוזר אבל חוקי לגמרי.
שימו לב – אם אסור לפנות ימינה באדום הדבר גם ירשם מפורשות, לא לפנות ולהמתין לירוק.
3. יש מקרים שבהם כתוב שכל מי שנוסע בנתיב הימני חייב לפנות ימינה, לכן אם אתם לא מתכוונים לפנות ימינה אל תהיו על הנתיב הימני ותעמדו ברמזור כאשר התכוונתם להמשיך ישר.
4. בארה"ב בערים הגדולות יש נתיבי תחבורה ציבורית "קארפול" (נתיב שמאלי) המותר לכל מי שיש ברכב שלו שני נוסעים ןמעלה (כולל נהג)….הוויז יפתח להם אופציה כזו, תשתמשו בנתיב הזה והוא יחסוך לכם זמן.
5. פניה בירוק שמאלה- אם יש רמזור עם חץ שמאלה, תרגישו כמו בארץ ופנו שמאלה.
6. פניה בירוק שמאלה- אם אין ירוק עם חץ – זה אומר שאתם רשאים לפנות שמאלה רק לאחר שאלו בכיוון הנגדי (שגם להם יש ירוק) יעברו….כלומר, רמזור השמאלה שלכם הוא בעצם פניה שמאלה רק לאחר מתן זכות קדימה לאלו מהכיוון הנגדי….להזהר!!!
ניווט:
נכון, כולנו ישראלים, כולנו בוגרי קורס נייווט מתקדם בשלדג או במטכ"ל או לפחות בפלס"ר של אחת מיחידות הרגלים, ובכל זאת…קחו ברצינות את הטיפים הבאים, אין לכם זמן מיותר לבזבז על טעויות ניווט…
7. וייז וייז וייז – היתרון: כל מסלול הניווט מוגדר וערוך מראש בארץ כמו מסלול טיסה, אתם מגיעים לארה"ב מתחברים לאינטרנט ונוסעים ליעדים שקבעתם. אין טעויות ואין תקלות.
8. וייז לא עובד תמיד בכל מקום. לכן, תשתמשו במערכת הניווט של הרכב.
אם אין לכם מערכת ניווט ברכב, תדאגו להוריד מפות "אופליין" של כל מסלול הטיול. זה לא נעים לגלות שהוייז לא מתפקד ואתם צריכים לנחש לאן לנסוע…
9. הסים שלכם לא תמיד יעבוד בכל האזורים במדבר ובהרים לכן אתם חייבים מפות אופליין ואפליקציות ניווט ללא אינטרנט.
בית ספר
10 אזור בית ספר/ אוטובוס בית ספר- סעו במהירות המותרת גם אם זה רק 15 מייל. אסור לעקוף אוטובוס תלמידים שעצר להוריד ילדים ויש לשמור ממנו מרחק.
בעלי חיים חוצים:
במהלך נהיגה בארה״ב בפארקים הלאומיים (בעיקר יוסימיטי, ציון, גראנד) ישנם לא מעט בעלי חיים גדולים שחוצים את הכביש בעיקר בלילה….(זה ממש מפחיד כשאתם בדרך לראות את הזריחה בגראנד קניון ופתאום עדר של איילים חוצה את הכביש בחושך…) סעו לאט ותהיו ערניים.
מזג אוויר:
בהרים, כאשר הטמפרטורה יורדת מתחת לאפס, והשלג מתחיל להערם, תפעלו בהתאם להתרעות מחשב הרכב לעניין נהיגה על שלג/ קרח ובכלל, עדיף להמנע. זה לא נעים (ראו תמונה-אפריל 18 ברייס קניון)
משטרה:
בערים נמצא השריף,
בכבישים הבינעירוניים קיימים "הייויי פטרול" (תרגום פונטי שלי ). הם על אופנועים וגיפים סמויים והם מדליקים אורות, פשוט משום מקום, וזה לא נעים בכביש חשוך כשניידת מדליקה לכם (או לא לכם) אורות כחול אדום לבן…הניידת זוהרת כמו מסיבת טראנס…אבל זה עלול לעלות בכמה מאות דולרים…אל תעברו את המהירות המותרת…הרי אתם בטיול.
את "הקארפול" מלווים אופנועי המשטרה שבודקים כמה אתם ברכב (יותר מ-2) אבל היי אתם משפחה אז אין בעיה…
אם איתרע מזלכם ועצר אתכם שוטר, אל תצאו מהרכב בשום שלב ואל תעשו תנועות מהירות בתוך הרכב באופן שעלול לעורר חשד ..תזכרו כאן הכללים אחרים ומצלמת הרכב של הניידת מצלמת כל הזמן!!!. עמדו בצד הדרך. שימו 2 ידיים על ההגה ופתחו חלון . זהו, תפעלו לפי הוראות השוטר בלי בדיחות ובלי הומור מיותר. קחו בחשבון שהמדיניות היא "אפס סובלנות"…. הוראות החוק הקיימות בארה"ב הן המחייבות ויש להתעדכן עובר למועד הטיסה שלא חלו שינויים.

כתבות נוספות על ארה״ב וקנדה תוכלו למצוא כאן

אפליקציית ניווט שלא דורשת אינטרנט פעיל תוכלו להוריד כאןכתוב חוות דעת על מקום

4.00 based on 1 review
30 באוקטובר 2018

יש לי מספר הערות:
1) גם שוטר עלול לבקש רשיון בינלאומי. שוטר מקונטיקט ביקש אותו ממני. לגבי חברות ביטוח בארץ, לא לגמרי ברורה הכוונה, שכן ביטוחי הרכב לגבי שכירת רכב בארה"ב לרוב לא נעשים במעורבות של חברת ביטוח ישראלית. האם התכוונתם לנזק שנגרם לנהג ולנוסעים ורוצים להפעיל את פוליסת ביטוח הנסיעות?

2) במקומות רבים יש נתיב פניה שמאלה במרכז הכביש. תראו אותו מסומן עם פס צהוב משני צדדיו. אם רוצים לפנות שמאלה, נכנסים לנתיב הזה בסמוך למקום הפניה, ופונים שמאלה (כמובן תוך מתן זכות קדימה לרכב ממול). יש לשים לב שנתיב מסוג זה משותף לנוסעים בשני הכוונים, ולכן המעבר אליו צריך להיות סמוך למקום הפניה.

3) תכנת הנווט ב- Google Maps מאפשרת הורדת מפות ועבודה איתם כאשר אין קליטה סלולרית.

4) בנהיגה באיזור בית ספר, המהירות המותרת תהיה רשומה, כמו גם הזמן בו צריך לרדת למהירות הנמוכה. היא לא בהכרח 15 מייל לשעה.

5) הסיפור של בעלי חיים חוצים איננו מוגבל לפארקים לאומיים. איילות חוצות את הכביש בכל מקום בטבע. בדרך כלל יהיו שלטי אזהרה עם ציור של אילה באיזורים מועדים לפורענות.

6) כאשר ניידת או רכב חירום עומד בשולי הדרך – אם יש אפשרות, אז צריך לעבור שמאלה לנתיב הבא, כלומר לא לנהוג בנתיב הימני באיזור עצירת הרכב. בכל מקרה, יש להאט.

7) אם שוטר מאחוריכם עם אורות מהבהבים – עצרו בשולי הדרך.

כתוב ביקורת

דירוג