הרבה תיירים נוטים לחשוב שאוקלנד היא עיר הבירה של המדינה וזאת טעות נפוצה כמו שקורה עם סידני באוסטרליה, בנוסף רבים נוטים לחשוב שאפשר לוותר על ביקור בעיר אוקלנד וישר להמשיך לטייל במרחבים ובהרי המדינה אך לטעמנו זוהי טעות שכן יש הרבה מה לראות בעיר המדהימה הזאת ועל כך בהמשך,

קצת רקע על אוקלנד:

אוקלנד היא העיר הגדולה ביותר בניו זילנד חיים בה כמעט מליון וחצי תושבים והיא גם המאוכלסת ביותר לשם השוואה בעיר הבירה וולינגטון חיים כחצי מליון תושבים.

את האיזור גילו המאורים ילידים פולינזים במאה ה-13 ובשפתם העיר נקראת ״עיר עם מאה האוהבים״ משם שנכבשה הרבה פעמים במהלך ההיסטוריה, האירופיים גילו לראשונה את העיר במאה ה-18.

הגעת האדם הלבן לאיזור היה אסון גדול לבני המקום, קודם כל מפני שמחלות חדשות כגון שחפת והאבעבועות השחורות פגעו בהם ולילידי המקום לא היה את הידע איך להתמודד איתן ובנוסף הלחימה הבלתי פוסקת בין האירופיים לילידים גרמה להרס רב ולתמותה רבה, ולקראת סוף המאה ה-18 האוכלוסייה כמעט ונכחדה עקב הסיבות הנ״ל.

אטרקציות באוקלנד:

גשר אוקלנד – תוכלו לטייל על הגשר ולאמיצים ישנה אפשרות לעשות באנג'י.

תצפית על העיר מהסקיי טאוור – תצפית מגובה 328 מטר

שופינג ברחוב Queen street.

ביקור בשוק דגים התוסס –  איזור אוקלנד מתאפיין בפירות הים ובדגה העשירה.

מוזיאון אוקלנד.

גלריית האומנות של המרכזית של העיר.

הגן הבוטני של אוקלנד.

האי Waiheke.

פארק שעשועים הענק של אוקלנד.

ישנה אפשרות לעשות צניחה חופשית ב Skydive Auckland

ועוד..

מלונות מומלצים באוקלנד:

מזג אוויר באוקלנד:

במדינה רצוי לבקר מדצמבר ועד אפריל אך תמיד מומלץ לקחת אתכם ביגוד חם.

אשרות:

לישראלים אין צורך להוציא ויזה מראש, עם הגעתכם לגבול תקבלו ויזה ל90 יום, ישנו סוג נוסף של ויזה שמשלב אישור עבודה על כך תצטרכו לברר מראש בשגרירות ניו זילנד בישראל.

חשוב לזכור שניו זילנד היא לא מדינה זולה כלל ולכן יש להערך בהתאם לפני ההגעה למדינה, כמו כן מומלץ לברר על מקומות לינה מראש במיוחד אם אתם מתכננים לעשות טיול עם תקציב מוקבל.

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך.

כתבות נוספות על ניו זילנד תוכלו למצוא כאןכתוב חוות דעת על מקום

עדיין אין ביקורות

כתוב ביקורת

דירוג