מעל לעשור שחלמתי להגיע לפינלנד ושוודיה והגשמתי את החלום!

מעל לעשור שחלמתי להגיע לפינלנד, ללפלנד יותר מדוייק. רק כדי לראות את הזוהר הצפוני – זה היה החלום. עם השנים, התאבון לטיולים רק הלך וגדל והרצון לחוות ולטייל בכמה שיותר מדינות, לטעום וללמוד על תרבויות שונות, אחרות רק התעצם. גם על שבדיה חלמתי להגיע (וגם נורווגיה. וגם זה יקרה) אבל תמיד חשבתי על טיול בשבדיה בקיץ, כי היא נראית לי יותר שווה אז (ואני עדיין חושבת ככה).

אז כשהחלטתי שהשנה, החורף הזה אני מגשימה את החלום ומגיעה לפינלנד, חשבתי לעצמי שאם כבר פינלנד, למה לא לשלב גם את שבדיה? אז יצאתי לטיול קצר של 11 יום בשתי המדינות הסקנדינביות. ראיתי וחוויתי את ההבדלים, והגיע הזמן לשתף אתכם ב- 3 נקודות חשובות (מנקודת המבט שלי).

מזג אוויר

איפה רואים את הזוהר הצפוני

ידוע שבמדינות אלו קר רוב השנה. חודשי הקיץ קצרים מאוד. בסך הכל 3 חודשים. מתחיל בסוף מאי ונגמר לקראת סוף אוגוסט. אני הכנתי את עצמי למינוס 20 מעלות. לשמחתי ולמזלי, הכי נמוך שהיה 7- מעלות. שרדתי כדי לספר.

 • בשבדיה – את הקור הרגשתי בעיקר בסטוקהולם. תוסיפו לזה את הרוחות באוויר הפתוח ו- 2 מעלות ירגישו כמו 10- מעלות.
 • בפינלנד – את הקור הרגשתי ברובניימי שבלפלנד. במיוחד בזמן ההמתנה לצפייה בזוהר הצפוני. בהלסינקי מזג האוויר היה יותר נוח וחמים יחסית.

תרבות

ידוע שאירופאים אנשים קצת יותר קרים (ברור שזה ביחס ל.. זה בדיוק עניין ההשוואה. וכן, בכל כלל יש יוצא מן הכלל.. זה לא ביקורת, זו המציאות פשוט) ותהיתי עד כמה אנשי הצפון קרים ביחס לשאר האירופאים. אז עם מי קל להתיידד יותר? מי חברותי? מי קולני? ומי פשוט מעדיף לחיות בעולם משל עצמו? בשבדיה האנשים חברותיים וקולנים יותר לעומת הפינים ששומרים על מרחק (תראו זאת גם בתחבורה הציבורית. אנשים יבחרו לעמוד ולא לשבת בכיסא כדי לא לפלוש לטריטוריה של האחר), אך מרגע שתכירו את הפינים ותתחברו, יש לכם חבר לכל החיים. אני לא מחדשת לאף אחד שהמדינות הללו יקרות.

אך איזו מהן יקרה יותר?

בשבדיה התחבורה הציבורית יקרה כמעט פי שתיים מפינלנד כך גם לגבי האוכל במסעדות ובסופרמרקט. בפינלנד (=לפלנד) האטרקציות קצת יותר יקרות (בין 30 – 50 יורו כמובן שתלוי אטרקציה) כך גם לגבי השופינג. מבחינת לינה, בשתיהן יקר. אפשר למצוא מקומות לינה ב-50 יורו ללילה וב-250 יורו. הכל תלוי בכם כמובן.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן