טיול אופנועי שלג ברובניימי – חוויה של פעם בחיים!

לפני שטסנו ללפלנד החלטנו לחפש משהו עם אדרנלין גבוהה, ואחרי לא מעו חיפושים החלטנו שאנחנו מאוד רוצים אופנועי שלג! אבל כאן הייתה רק בעיה אחת קטנה והיא שאנחנו מטיילים עם ילד מקסים בן חמש.. לא נורא אמרנו לעצמנו נמצא משהו שמתאים גם לגילו. ופה עזרו לנו Wild Nordic עם הטיול המודרך שלהם אשר מתאים גם לילדים – "ספארי אופנועי שלג לכל המשפחה״.

טיול אופנועי שלג ברובניימי – מפרט

לאחר שסגרנו את הטיול דרך המייל, קבענו שיאספו אותנו מן המלון ונתחיל את הטיול בשעה 14. ברגע שהגענו למשרד (Joulumaantie 10) של החברה אשר נמצא בצמוד לכפר סנטה קלאוס קיבלנו ביגוד מתאים לטיול (אוברול תרמי, מגפיים, כפפות, גרבי צמר, צעיף +כובע וקסדות) עברנו תדריך בטיחות ויצאנו לכיוון האופנועים.

כל זוג או בודד מקבל אופנוע והילדים יושבים במזחלת גדולה המחוברת לאופנוע של המדריך. במזחלת ישנן שמיכות ככה שלילדים חם גם במהלך הנסיעה.

אחרי שלימד אותנו המדריך המעולה איך נוהגים על הכלי המעניין ואת כללי זהירות בדרכים ווידא שיש לכולנו רשיון נהיגה (אל תשכחו לקחת אתכם) יצאנו לדרך.

במהלך הנסיעה עצרנו כל כמה דקות לעשות תמונות, לבדוק מה עם הילדים ומי שרצו להתחלף כמונו.. בכל זאת גם אני וגם אישתי חובבי אדרנלין. הטיול מתחיל באור יום ונמשך אל תוך החושך. הנסיעה לא מאוד מהירה מפני שנוסעים בתור של מספר אופנועים, אך אם תרצו להגביר ניתן רק תבדקו שלקחתם מרחק בטיחות מהאופנוע לפניכם.

אורך הנסיעה נטו בערך שעה וחצי או וארבעים דקות והיה מהנה בצורה בלתי רגילה! לנו גם היה מזל וראינו במהלך הנסיעה איילי הצפון רצים ליד וזאת חוויה מרהיבה.

לאחר סיום הנסיעה מגיעים למדורה ושם יהיה פיקניק עם נקניקיות על האש ותה פירות טעים.

ואז מגיע הרגע שהילדים מתחילים ליהנות! החברה מביאה אופנועי שלג מיוחדים לילדים והם יכולים לדהור בשלג. אם זה ילדים קצת יותר גדולים מהבן שלנו ניתן לרכב לבד ואם לא אז המדריך ישב מאחור ויעזור.

*לפי מנה שהחברה אומרת אז ילדים מעל 140 ס"מ יכולים לבד.

הטיול אורך באזור השלוש שעות אולי קצת יותר אך זה מספיק בהחלט לטעמנו.

בטיחות הסיור אופנועי שלג בלפלנד

תראו, אנחנו אף פעם לא נהגנו על אופנועי שלג ולכן די חששנו בהתחלה אך אחרי התדריך הסופר מפורט, ולצד זה ההסבר איך נוהגים על אופנוע הבנו שאנחנו יכולים לנהוג די בקלות. ונוסף על זה הנסיעה הוא לא במהירות גבוהה אם אתם לא לוחצים בטירוף על הגז שכן האופנוע שלג יכול לנסוע מאוד מהר אך לטעמי עדיף לנסוע במשנה זהירות כי בכל זאת נוהגים על שלג וליד יש אינספור עצים.

בחברה מציעים לשלם 15 יורו לאדם ואז בעצם האחרויות האישית שלכם יורדת ל-150 יורו אם במקרה והרסתם את האופנוע, ואם לא משלמים את זה אז האחריות עד 900 יורו. אנחנו שילמנו רק כדי להיות רגועים, אך אני חייב לציין שלרגע לא היה פחד או חשש במהלך הנסיעה מתאונות או משהו בסגנון שכן האופנוע גדול ומאוד בטיחותי.

פרטי קשר של החברה

לסיכום

לחובבי האדרנלין הטיול הזה הוא חובה! רק חשוב להתלבש חם ולבקש שידליקו את החימום של ההגה זה עוזר מאוד, תאמינו לי.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן