שייט בבנגקוק: טיול יום בין תעלות העיר עם סירה פרטית

אז הגענו לבנגקוק בפעם המי יודע כמה 🙂 והחלטנו לחפש אטרקציות שעוד לא עשינו והעיקר שתתאים גם לבן הקטן שלנו. אחרי חיפושים ברשת החלטנו לצאת לטיול שייט בבנגקוק עם מדריך מקומי בין תעלות העיר.

החברה שדרכה הזמנו את הטיול היא Pandan Tours ההתקשרות איתם הייתה באנגלית בווטאספ (00660953758873) מה שעזר מאוד כי לא תמיד רצינו לבדוק מיילים ורצינו תשובת קצרות וענייניות.

הטיול עצמו הוא 6 וחצי שעות כך שזה בול מתאים למי שמטייל עם ילדים או למי שרוצה להספיק לעשות דברים נוספים באותו היום.

מהלך טיול שייט בבנגקוק

קבענו בשעה 10:00 בכתובת שנתנו לנו, ברגע שהגענו לנקודה במונית (אפשר בקלות להגיע ברכבת עלית) פגשנו את המדריך שלנו. אחרי 5 דקות של הליכה הגענו לסירה שחיכתה לנו עם המשיט החייכן, קיבלנו חגורות הצלה תדריך קצר ויצאנו לדרך.

הסירה מאוד מרווחת וגדולה ככה שיש מקום גם למשפחה מאוד גדולה או לקבוצה גדולה וגם למי שדואג אזי אין גלים ושטים לא מהר כך שמאוד בטוח ולא מסוכן.
במהלך השייט המדריך מספר את ההיסטוריה של בנגקוק והתעלות בצורה מאוד מעניינת ובאנגלית טובה מאוד כך שדי למדנו את ההיסטוריה של העיר ושושלת המלוכה התאילנדית.

נקודה ראשונה:

העצירה הראשונה הייתה במנזר ובו הנזירים אופים לחם, המדריך קנה כמה כיכרות לחם וכמה בקבוקי שתייה, הלחם נועד להאכיל את דגי הענק אשר שוחים שם ובעצם נחשבים לסוג של קדושים ככה שלא נוגעים בהם הנזירים והתאילנדים גם קונים בו לחם הביתה.

סמואל הבן שלנו פשוט עף על המקום ומזמן לא ראינו אותו כ״כ מתרגש להאכיל את די הענק הקופצים ואת האמת גם אנחנו מאוד נהננו והלחם טרי וטעים מאוד – כמובן שגם אנחנו לא יכולנו לעמוד בפיתוי של הריח הטרי אשר רק יצא מן התנור.

אחרי שסיימנו הגיע הסירה והמשכנו ליעד הבא.

חשוב לציין שבמהלך כל השייט רואים לטאות כוח ענקיות שפשוט שוחות לידכם או משתזפות על החומות או ליד הבתים, אם לא ראיתם אותן לפני כן אתם תהיו בהלם כמה זה מיוחד. הלטאות מאוד פוחדות מאנשים כך שאם עושים רעש הן בורחות.

נקודה שנייה:

חוות אורכידאה בבנגקוק
חוות אורכידאה

אחרי שייט בין הבתים אשר עומדים על המים ופעם נחשבו לאזור מאוד עני אשר בשנים האחרונות עובר שינויי ומתייקר מאוד, הגענו לחוות אורכידאה (סחלב). כידוע לכם תאילנד היא יצואנית מספר אחד ביצוא הפרח המרהיב הזה!

פה פגש אותנו סבא נחמד מאוד שלא באמת ידע אנגלית אבל היה חמוד ביותר וטייל איתנו לצד המדריך אשר הסביר הכל על הפרח המיוחד הזה.

לקראת סוף הסיור הגענו לסוג של אזור תבלינים ובו הסביר לנו המדריך מה עושים מכל שיח, למשל ממה עושים תרסיס נגד יתושים או מה מוסיפים למרק הטום יא המפורסם או ממה מכינים תה תאילנדי.

לבסוף הסבא הנחמד הביא לאישתי ולילד שלנו פרח סחלב מתנה והמשכנו ליעד הבא.

נקודה שלישית:

אחרי שייט קצר הגענו לשכונת האומנים ובה גלריות מיוחדת שוק ובו קנה לנו המדריך כל מיני נשנושים וקנינו שייק מנגו מרענן, בדרך לנקודה הבאה המדריך עצר ליד סירה שבה מכינים מרק תאילנדי, לראות אך הבחור מכין במהירות את מרק הנודלס עם הירקות זאת חוויה בפני עצמה.

המדריך קנה לנו מרק בשביל לטעום, אבל העיקר כאן זה התהליך עצמו. לאחר מספר דקות עצרנו שוב פעם… לאכול 🙂
כאן הייתה בחורה שהכינה תפוחי אדמה ובננות בשמן עמוק בסירה קטנה וכמובן שגם כאן זכינו בשקית טעימות מן המדריך – היה טעים.

נקודה רביעית:

הנקודה האחרונה בטיול הוא הבודהה המוזהב הענק והמתחם עם המנזר מיוחד מאוד שלא ראינו דומה לו בשום מקום בתאילנד – לא אהרוס לכם את ההפתעה אבל ביום שתגיעו תבינו כמה הוא מיוחד.

בסוף הסיור הגענו לנקודת ההתחלה ומשם לקחנו מונית חזרה למלון למרות שכמו שציינתי למעלה אפשר בקלות להגיע ברכבת עלית.

לסיכום:

אני חייב לציין שנהננו מאוד גם מן המדריך המצויין, הארגון המופתי, היה מאוד מעניין, למדנו המון על תאילנד ועל בנגקוק, אכלנו אוכל טעים. והכי חשוב גילינו פנינה חדשה בעיר המיוחדת בנגקוק!  אנחנו ממליצים לכם מכל הלב לצאת לטיול שייט בבנגקוק, בטוח שתודו לנו אחר כך.

יצירת קשר:
האתר – thaicanaltours.com
מייל: [email protected]

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן