נהיגה בארה״ב – כל מה שצריך לדעת לפני ששוכרים רכב בארה״ב

טיפים לנהיגה בטוחה בארה"ב מהטיול שהסתיים לו היום.

מידע כללי לנהג הישראלי בארה״ב:

 1. לוודא שיש לכם רשיון בינ"ל בתוקף (לא, אף אחד בחברת ההשכרה לא ידרוש זאת, אלא רק את הרשיון נהיגה הישראלי (בתוקף) אבל אם חלילה תקרה תאונה יכולה חברת הביטוח בארץ עלולה לעשות קשיים).
 2. תעשו ביטוח לכל הסיכונים ללא השתתפות עצמית וכן כיסוי לתקלות דרך. נכון, זה כרוך בפרמיה נוספת אבל אם חלילה יקרה משהו….ללא האמור, אתם תשלמו יותר…עדיף לקנות שקט נפשי!
 3. תשכרו דרך חברה בינלאומית מוכרת, ותורידו את האפליקציה של אותה חברה, זה עוזר וחוסך ניירת. (שימו לב, חברות בינ"ל לעיתים יקרות יותר).
 4. פוסט על השכרת רכב בחו״ל תוכלו למצוא כאן

כללי נהיגה עיקריים בארה״ב:

 1. יש להקפיד על כללי הנהיגה והתמרורים לרוב זהים ומוכרים בדומה לארץ.
 2. פניה ימינה ברמזור אדום מותרת אלא אם נכתב אחרת. תעצרו, תנו זכות קדימה לרכבים מיתר הכיוונים (שלהם יש ירוק) וכשהכביש פנוי – לנסוע באדום…ירגיש מוזר אבל חוקי לגמרי.
  שימו לב – אם אסור לפנות ימינה באדום הדבר גם ירשם מפורשות, לא לפנות ולהמתין לירוק.
 3. יש מקרים שבהם כתוב שכל מי שנוסע בנתיב הימני חייב לפנות ימינה, לכן אם אתם לא מתכוונים לפנות ימינה אל תהיו על הנתיב הימני ותעמדו ברמזור כאשר התכוונתם להמשיך ישר.
 4. בארה"ב בערים הגדולות יש נתיבי תחבורה ציבורית "קארפול" (נתיב שמאלי) המותר לכל מי שיש ברכב שלו שני נוסעים ומעלה (כולל נהג)….הוויז יפתח לכם אופציה כזו, תשתמשו בנתיב הזה והוא יחסוך לכם זמן.
 5. פניה בירוק שמאלה – אם יש רמזור עם חץ שמאלה, אזי מותר לפני שמאלה כמו בארץ,  אם אין ירוק עם חץ – זה אומר שאתם רשאים לפנות שמאלה רק לאחר שאלו בכיוון הנגדי (שגם להם יש ירוק) יעברו….כלומר, רמזור השמאלה שלכם הוא בעצם פניה שמאלה רק לאחר מתן זכות קדימה לאלו מהכיוון הנגדי….להזהר!!!
 6. ניווט – נכון, כולנו ישראלים, כולנו בוגרי קורס נייווט מתקדם בשלדג או במטכ"ל או לפחות בפלס"ר של אחת מיחידות הרגלים, ובכל זאת…קחו ברצינות את הטיפים הבאים, אין לכם זמן מיותר לבזבז על טעויות ניווט…
  1. וייז Waze
   יתרון: כל מסלול הניווט מוגדר וערוך מראש בארץ כמו מסלול טיסה, אתם מגיעים לארה"ב מתחברים לאינטרנט ונוסעים ליעדים שקבעתם. אין טעויות ואין תקלות.
   חיסרון בולט – וייז לא עובד תמיד בכל מקום. לכן, תשתמשו במערכת הניווט של הרכב.
   אם אין לכם מערכת ניווט ברכב, תדאגו להוריד מפות "אופליין" של כל מסלול הטיול. זה לא נעים לגלות שהוייז לא מתפקד ואתם צריכים לנחש לאן לנסוע…הסים שלכם לא תמיד יעבוד בכל האזורים במדבר ובהרים לכן אתם חייבים מפות אופליין ואפליקציות ניווט ללא אינטרנט.
 7. אזור בית ספר/ אוטובוס בית ספר – סעו במהירות המותרת גם אם זה רק 15 מייל. אסור לעקוף אוטובוס תלמידים שעצר להוריד ילדים ויש לשמור ממנו מרחק.
 8. בעלי חיים חוצים כביש – במהלך נהיגה בארה"ב ובפרקים הלאומיים (בעיקר יוסימיטי, ציון, גראנד) ישנם לא מעט בעלי חיים גדולים שחוצים את הכביש בעיקר בלילה.
  סעו לאט ותהיו ערניים – זה ממש מפחיד כשאתם בדרך לראות את הזריחה בגראנד קניון ופתאום עדר של איילים חוצה את הכביש בחושך.
 9. מזג אוויר – בהרים, כאשר הטמפרטורה יורדת מתחת לאפס, והשלג מתחיל להערם, תפעלו בהתאם להתרעות מחשב הרכב לעניין נהיגה על שלג/ קרח ובכלל, עדיף להמנע. זה לא נעים (ראו תמונה-אפריל 18 ברייס קניון)
 10. משטרה – בערים נמצא השריף ובמידי הכבישים הבינעירוניים קיימים "הייויי פטרול" (תרגום פונטי שלי). הם על אופנועים וגיפים סמויים והם מדליקים אורות, פשוט משום מקום, וזה לא נעים בכביש חשוך כשניידת מדליקה לכם (או לא לכם) אורות כחול אדום לבן… הניידת זוהרת כמו מסיבת טראנס  (עלול לעלות בכמה מאות דולרים). אל תעברו את המהירות המותרת, הרי אתם בטיול.
  את "הקארפול" מלווים אופנועי המשטרה שבודקים כמה אתם ברכב (יותר מ-2) אבל היי אתם משפחה אז אין בעיה.

  • אם איתרע מזלכם ועצר אתכם שוטר, אל תצאו מהרכב בשום שלב ואל תעשו תנועות מהירות בתוך הרכב באופן שעלול לעורר חשד ..תזכרו כאן הכללים אחרים ומצלמת הרכב של הניידת מצלמת כל הזמן!!!.
   עמדו בצד הדרך. שימו 2 ידיים על ההגה ופתחו חלון וזהו, תפעלו לפי הוראות השוטר בלי בדיחות ובלי הומור מיותר. קחו בחשבון שהמדיניות היא "אפס סובלנות".

לפני הטיסה לארה״ב יש להתעדכן וללמוד את חוקי הנהיגה בעיר ומחוצה לה, מפני שמדי פעם החוקים מתעדכנים. 
כתבות נוספות על ארה״ב וקנדה תוכלו למצוא כאן

אפליקציית ניווט שלא דורשת אינטרנט פעיל תוכלו להוריד כאן

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן