פארקים באלגוי גרמניה – באלו מומלץ לבקר וכאלו שפחות

נסענו זוג עם 3 מתבגרים בני 16, 15 ו- 11 לטיול באלגוי והסביבה בגרמניה. ההתחלה הייתה לא פשוטה שהטייס כשעה לפני הנחיתה הודיע לכל הנוסעים שהמזוודות נשארו בארץ ולא איתנו במטוס (טיסת לופטאנזה למינכן).

שכרנו מראש רכב 7 מקומות מחברה שיורופאקר נותנת לה שירות וקיבלנו מרצדס 9 מקומות. 3 לילות ראשונים היינו ב- Fussen. לנו בדירת גן מעוצבת ומהממת מאוד קרוב למרכז העיירה. בעל הדירה אדיב ונעים. אחרי התאוששות מהטיסה וקנייה מהירה של דברים בסיסיים להתארגנות (מזכירה שלא היו לנו מזוודות). יצאנו לסופר בעיירה לקניית מצרכים והסתובבנו בעיר. ארוחת צהריים במסעדה איטלקית מדהימה פרלה.

יום השני לטיול – אגם פורגנסי

התחלנו את היום בשייט באגם פורגנסי המהמם. שייט של שעתיים עם תחנות שאפשר לרדת מהן ולטייל באיזור ושוב לעלות בשייט הבא.

יום השלישי – Highline179

היום נסענו ל- Highline179 (למי שכמוני יש פחד גבהים יש לקחת אוויר ולהרגע לפני). טיילנו גם במבצר שליד. המשכנו לצוגשפיצה אך הרכבל היה כבר סגור (ידענו שנחזור לשם). חייבת לציין שבכל הימים ניסינו ליצור קשר עם חברת לופטנזה לגבי המזוודות ולא היה מענה. למזלנו רכשנו אייר טאג כך שידענו שהמזוודות הגיעו למינכן אך אף אחד לא עדכן אותנו שהן שם ולא קרא לנו לבוא לקחת.

יום רביעי – חיפוש מזוודות

ביום המעבר (יום שני מפוסן לכפר הנופש באלגווי) החלטנו לנסוע לשדה במינכן ולמצוא את המזוודות (שעתיים נסיעה לכל כיוון ועוד הזמן שלאתר מי שיתן לנו את האישור להיכנס לחדר ולאתר את המזוודה. כל זה בזבז לנו יום שלם!). ידענו שהמזוודות בטרמינל 2. למזלנו בעלי והבן שלי הצליחו לאתר את כל הכבודה והמשכנו לסנטרל פארקס באלגוויי. לנו בוילה מקסימה vip1211. נצלנו את האקווה פארק והמשחקים כולל הבאולינג בערבים לאחרי שחזרנו מהטיולים והאטרקציות. הספקנו לקפוץ לעיירת ליקרטיץ לקניות בסופר Rewe.

יום חמישי – כפר הנופש באלגווי

למחרת נסענו למגלשות אלפסי הארוכות. עלינו ברכבל. הנוף למעלה מדהים. המשחקים למעלה והפארק חבלים למעלה פחות עניינו את המתבגרים כך שירדנו יחסית מהר אחרי קפה ועוגה בבית קפה למעלה והמשכנו ל- Alpspitzkick. האומגה הייתה סגורה. הילדים הספיקו לעלות רק על ה- Coster. כמובן שאין מה להשוות למגלשות באלפסי. למחרת היינו בנקיק המרהיב Breitachklamm. אחרי כ- 35 דקות. מסלול ההליכה מתפצל. אנחנו בחרנו במסלול הארוך. אומנם מסלול יפה ומעט מאתגר עם כל העליות אך הוא מוביל ליציאה אחרת ולא לנקודת ההתחלה. מה שהצריך מאיתנו לקחת מהתחנה ממול אןטובוס לאוברסטרודף ומשם להחליף לאוטובוס נוסף לנקודת ההתחלה. לאחר מכן, נסענו עם הרכב לעיירה עצמה. אוברסטרודף עיירה תיירותית יפה. אכלנו שם גם צהריים במסעדה איטלקית טובה.

יום שישי – פארק Skyline

ביום שאחרי נסענו ל- Skyline כמו שכבר נאמר די הרבה. הוא פחות מרשים מפארק אירופה אך אין בו תורים ומספיק טוב עבור המתבגרים.

יום שביעי – מפלי Scheidegger ו-פארק צמרות העצים Skywalk

פארק צמרות העצים Skywalk לאחר מכן המשכנו למפלי Scheidegger. משם המשכנו וסיימנו בעיירה תיירותית הכי שוקקת שנתקלנו עד כה Lindau, מומלץ מאוד לבקר בה.

יום תשיעי – צוגשפיצה

ביום שאחרי חזרנו לצוגשפיצה. וטוב שכך!! עלייה ברכבל. נוף עוצר נשימה. מסעדות טובות יש בצד הגרמני. ביום לפני טיסה- התחלנו בספסל המפורסם Wanderbank צילומים בלי סוף מנוף מטורף. טירת נוישוונשטיין. עלייה וירידה ברגל (לא העזנו לעלות עם הסוסים מבחינת ההרגשה של התעללות בבע"ח) ולא נכנסנו פנימה, נהינינו מלהסתכל מבחוץ. סיימנו בשוטטות באגם אלפסי.

יום עשירי – הביתה

יום אחרון- נסיעה לשדה התעופה מינכן וחזרה לישראל. בהחלט נשאר טעם של עוד ורצון לחזור. כמובן יש עוד הרבה לראות.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן