סקי באיטליה – שבוע זוגי באתר הסקי סלה רונדה בחודש פברואר

סקי באיטליה

סיכום חופשת סקי באיטליה בסלה רונדה (Sella Ronda) בחודש בפברואר 2019.

שילמנו משהו כמו 1,600 יורו לאדם. קיבלנו טיסות אל על בשעות הבוקר המוקדמות (כולל מזוודה, הושבה וארוחה קלה), הסעות מהשדה לאתר ובחזרה באוטובוס מפואר ונח, מלווה באתר (ששלח המלצות לפעילויות כמעט מידי יום), מלון ארבעה כוכבים (Chalet Mercora בקמפיטלו די פסה), השכרת ציוד, סקי פס, סים דאטה של 500 MB לאדם ו-10 שעות הדרכה.

המלון בסלה רונדה:

יתרונות – קטן ונעים, חדרים יפים, נקיים ומרווחים, ארוחת בוקר מפנקת במיוחד, 2 ג'קוזי וסאונות חיצוניים.

חסרונות – הכניסה היחידה למלון היא בעליה חדה ולא קצרה, שהיא בעצם כביש הגישה למכוניות. מאוד לא נח, במיוחד כשיוצאים בבוקר, עם הציוד והנעליים, והרצפה קפואה. ממש סכנת נפשות בעיני. כמו כן, ארוחת הבוקר מתחילה בשעה רבע לשמונה, שזה קצת מאוחר, אם רוצים להיות ראשונים על ההר. כל נסיונותינו להקדים את הארוחה עלו בתוהו. העובדים מגיעים רק בשבע וזה מה יש.

למידע נוסף על המלון לחצו כאן

אתר הסקי:

מהמם (זו לא הפעם הראשונה שלנו שם), מתוחזק היטב ומפנק. תנאי השלג לא היו אופטימליים (הגענו אחרי שבועיים של יובש וגם השבוע שלנו התאפיין בהעדר משקעים וטמפ' גבוהות במיוחד), ובכל זאת הצלחנו להנות מהגלישה.
החסרון העיקרי הוא שהעליה היחידה להר היא באמצעות גונדולה אחת, שיכולה להיות עמוסה לפעמים ולחייב עמידה של 40 דקות בתור. אי אפשר לצפות את העומס, לפעמים הגענו והכל היה ריק ולפעמים עמדנו, בכל מיני שעות. יש אפשרות להשאיר את הציוד על ההר, אחרי הגונדולה, תמורת 17 יורו לשבוע.

אנחנו בחרנו באופציה הזו כדי להמנע מהירידה המפחידה מהמלון בבוקר עם הציוד. היה מאוד נחמד לרדת בגונדולה בסוף היום בנעליים שלנו, ולהסתובב חופשי בעיירה, בלי צורך לחזור קודם כל למלון להוריד את הציוד. זה קצת התנקם בנו כשבאחד הימים התעכבנו באתר עד אחרי שעת סגירת המעליות (17:00 על הדקה) ונאלצנו לחזור לעיירה במונית, ונשארנו בלי נעליים עד למחרת בבוקר 🙂

סקי באיטליה – ההדרכה:

מצויינת. היינו שמונה חבר'ה (כולם ישראלים, שהגיעו דרך סקי דיל) וקיבלנו מדריך הורס בשם ג'ק, שפרט להיות יפה תואר ואיטלקי.. היה גם מדריך מעולה, ששיפר לכולנו את הגלישה (למרות שהיינו בקבוצה הכי מתקדמת) וגם היה מאוד אחראי על המסלולים – נחלץ לעזרת כל מי שנזקק לעזרה (מהקבוצה או שלא מהקבוצה) והיה חמוד אמיתי.

10 שעות ההדרכה חולקו היטב – שעתיים ביום הראשון (אז גם חולקנו לקבוצות לפי הרמה), ועוד יומיים של ארבע שעות בכל פעם. כך שהיו לנו עוד שלושה ימי גלישה עצמאיים (מרמולדה, סובב הסלע הכתום וסובב הסלע הירוק).

העיירה:

כל החנויות (כולל הסופר) סגורים בין 12:00-16:00. אני לא צרכנית כבדה של אפרה סקי, אבל לא היה נראה שהעיירה חיה במיוחד גם בשעות הערב (בדרך אל ומארוחת הערב), אבל אולי יש סצינה שנסתרת מן העין 🙂

העיירה הסמוכה, קנזיי, נראית הרבה יותר תוססת וחמודה (הגענו אליה יום אחד בטיול רגלי, יש מסלול חמוד בין העיירות לאורך הנהר, של משהו כמו 2 ק"מ), למרות שגם שם החנויות סגורות בצהריים (12:30-15:30).

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן