טרק הווי-וואש פרו – שמונה ימים של נופים מרהיבים ואין סוף חוויות

אחד הטרקים היפים ביותר בעולם נקרא ״טרק הווי-וואש״ והוא נמצא בפרו, על מנת שתוכלו לצאת לטרק מדהים זה עליכם להגיע לעיירה שנקראת הוארז, להצטרף לקבוצה של מטיילים ולהינות מנופים מרהיבים.

בדרך תטפסו לנקודות תצפית שהנוף הנשקף מהן נראה כאילו חלק מציור, במהלך הטרק תראו אגמים, נהרות, טבע נדיר ביופיו ותפגשו אנשים נחמדים.

על הטראק – ווי-וואש פרו

הטרק מתחלק לשני סוגים, הטרק הארוך והטרק הקצר כך שתוכלו לבחור מה מתאים לכם יותר, הטרק הקצר אורך 8 ימים הארוך 13 ימים. מאוד מומלץ להתארגן בהתאם עם ציוד מתאים לדוגמה, ביגוד תרמי, נעליים טובות, בגדים חמים, בגדים להחלפה, בגדים עמידים בגשם, טלפון לוויני וחטיפים.

המסלול הוא לא קל עד קשה ולכן מומלץ להכין את עצמכם מראש שכן הולכים בממוצע 4 עד 5 שעות ביום, ישנן עליות לא קלות ולעתים יש חוסר בחמצן. המזג אוויר מאוד הפכפך עד כדאי כך שלעתים תלכו לישון במזג אוויר נאה ותתעוררו והכל מלא בשלג או שיורד גשם ללא הפסקה.

חברות טיולים אשר מוציאות קבוצות לטרק בדרך כלל יציעו לכם לקחת סוסים או חמורים, מוביל חמורים וכמובן מדריך אשר גם מבשל לכם את האוכל במהלך הטרק ואדם נוסף אשר אחראי על החמורים והציוד (אוהלים, מטבח). מבחינת סוסים זוהי בחירה אישית כמובן אך חמורים חשוב מאוד לקחת שכן הציוד רב מאוד וקשה לסחוב הכל על הגב.

בדרך ישנה אפשרות שתתקלו באנשים אשר רוצים פרוטקשיין או יותר נכון כסף בשביל לעבור באזור שלהם, מומלץ לתת להם מעט כדי לא להתקל בבעיות מיותרות. חשוב להקפיד ולבדוק שיש מספיק אוכל לדרך ושלא יתקלקל במהלך הטראק.

במהלך המסלול תפגשו את הנופים הכי יפים שיש, תצפיות מדהימות לאגמים בצבעים שונים, פעם ורוד, פעם תכלת, פעם כחול כהה או בהיר, בנוסף תראו תתעוררו לזריחות מרהיבות, השיא של המסלול זוהי תצפית סאן אנטוניו.

אזהרות והמלצות במהלך הטראק ווי-וואש פרו:

לעיתים במהלך הטיול יתכן שתתקלו באנשים אשר ירצו פרוטקשיין או כסף בשביל לעבור בשטחם, רצוי לתת מעט ולא לריב איתם, חשוב לזכור שהחיים שווים יותר.

יש להיזהר מכלבים משוטטים ולא ללטף אותם שכן ישנם מקרים רבים של אנשים שננשכו ולהתפנות משם לבית חולים הוא סיפור לא פשוט.

לעיתים אנשים יוצאים לטרק באופן עצמאי ללא קבוצה וצוות אנו לא ממליצים על האפשרות הזאת שכן המסלול מאוד לא פשוט, מצד שני גם לא חובה להגזים עם ציוד מיותר.

מלונות מומלצים בהוארז:

תודה לאור לוי על התמונות!

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן