טיול מאורגן בלפלנד – כל האטרקציות המרכזיות ביום אחד כולל זוהר הצפוני עם צלם מקצועי

כמו ישראלים רבים גם אנחנו חלמנו לטייל בלפלנד שנים רבות והגיע הרגע שהחלטנו שהשנה אנחנו עושים את זה. הטריגר גם היה שאנחנו מחוסנים ובפינלנד למחוסנים אין הגבלות בכלל ככה שהכל הסתדר לנו מצויין! גם לילדים אין הגבלות והם לא צריכים להיות מחוסנים או לעשות בדיקות קורונה. חיפשנו הרבה מאוד זמן איזה טיול מאורגן בלפלנד לבחור ובסוף בחרנו בחברה שנקראת Nordic Unique Travels .

על החברה Nordic Unique Travels

בגלל שאנחנו הגענו לזמן קצר מאוד של סה״כ 4 ימים מלאים היה חשוב לנו לבחור נכון ולכן עשינו סקר שוק מאוד נרחב! חיפשנו טיול יום שלם של הרבה שעות שיכלול את האטרקציות המרכזיות ביותר שיש לאזור להציע על מנת לא לפספס כלום.

כאשר כתבנו את המייל הראשון לא האמנו שהתשובה תגיע במהירות ועם כל מה שרצינו לדעת והרבה מעבר. אחרי שסגרנו הכל עכשיו היה רק להגיע לנקדות המפגש אותה קיבלנו במייל וגם בתזכורת יום לפני הטיול. המשרד שלהם בכתובת – 29 Maakuntakatu, Rovaniemi אם תרצו ניתן לבקש שגם יאספו אותכם מן המלון (אנחנו פשוט גרנו ממש בצמוד אליהם).

הטיול עצמו היה 7 שעות עם מדריך צמוד ורכב מפנק. כל הטיולים שלהם הם בקבוצות מאוד קטנות ככה שזה מרגיש טיול פרטי במחיר של טיול קבוצתי.

יצירת קשר

טיול מאורגן בלפלנד – ״היילטייס אוף רובניימי״ פירוט

הטיול שבחרנו נקרא – Highlights Of Rovaniemi Day Tour והוא הטיול המקיף ביותר שיש להם לצד אינספור טיולים אחרים, כמו למשל הטיול לזוהר הצפוני עם צלם עליו אדבר בהמשך הכתבה.

את הבוקר התחלנו ב-9 במשרד שם פגשנו את הצוות המקסים ואת לורנצו האלוף שהיה המדריך שלנו כל היום. בגדול מתחילים מזה שמחליפים בגדים או שמוסיפים על מה שכבר יש לכם… בגדול אנחנו ממליצים לקחת את האוברול שלהם והנעליים למרות שאנחנו הסתפקנו במה שהיה לנו כי הגענו מצויידים ועדיין היה עדיף להוסיף עוד שכבות 🙂

מזל אוויר בלפלנד בחודש דצמבר משתנה ויכול להיות -24 יום אחד וכמה ימים אחרי -6..

נקודה ראשונה – Ounasvaara hill

לאחר ההתארגנות עלינו על הרכב החדש והמחומם ויצאנו לדרך, הנסיעה ליעד הראשון "Ounasvaara hill" (הנקודה הגבוהה ביותר ברובניימי) הייתה קצרה של בערך 15-20 דקות  והנופים היו מופלאים בדרך של יערות והמון שלג. לאחר שחנינו התחלנו הליכה רגלית במה שנראה כמו חלום, יעד מושלג ואווירה שקשה מאוד לתאר בכתבה מבלי להיות שלם.

שיחקנו בשלג, עשינו איש שלג, נעננו את העצים מה שהופך את זה לאפקט של גשם שלג מגניב וכמובן טיפסנו לראש הגבעה ושם לראש המגדל. וואו כמה יפה הנוף מלמעלה של העיר! אחרי שסיימנו לצלם התחלנו את הדרך חזרה לרכב.

במהלך כל ההליכה לורנצו סיפר לנו על לפלנד ורובניימי ועל אהבתו לזוהר הצפוני. קסם של מדריך.

נקודה השנייה – כפר סנטה קלאוס ובה הכרנו את כלבי ההאסקי ואת איילי הצפון

אז אחרי שסיפרתי לכם על הנופים הקסומים והשלג הגיע השלב שהוא פשוט וואו! לורנצו הכניס אותנו במהירות למקום ממנו יוצאים לרכיבה ללא תור בכלל, התיישבנו על המזחלת שלג הרתומה לכלבי האסקי והתחלנו נסיעה מהירה עם המון אדרנלין. לאחר הנסיעה ניתן ללטף את הכלבים ויש הסבר בתוך ״קוטה״ שזה מין אוהל מקומי על הכלבים לצד תה ועוגיות.

אחרי הביקור אצל ההאסקי הלכנו לבקר את האיילים, גם פה נכנסנו ללא תור והתיישבנו במזחלת שלג הרתומה לאיילי הצפון. זאת חוויה שגם אותה קשה לתאר במילים, ולא משנה אם אתם מבוגרים כמונו או ילדים כמו סמואל הבן שלנו ב-5.

הרכיבה כאן היא איטית בניגוד לכלבי האסקי ומהנה לא פחות, כאן אסור ללטף את האיילים כי הם חצי פראיים אבל אפשר להצטלם ולשמוע את הסיפורים עליהם.

לאחר מכן לורנצו לקח אותנו לסיור בתוך כפר סנטה קלאוס, הוא לקח אותנו לכל מקום ללא תור וגם להצטלם עם סנטה. לאחר מכן עצרנו בנקודה הארקטית וקיבלנו מסמך שחצינו את המעגל הארקטי.

*אני בכוונה לא מפרט על הכל כדי שתהיה לכם הפתעה שתכנסו פנימה.

נקודה שלישית – ארוחת צהריים בופה

פה כבר היינו רעבים והבופה אשר כלול במחיר הגיע בדיוק בזמן! מבחר האוכל היה גדול ככה שכולנו שבענו והתחממנו עם קפה חם ועוגיות והיינו מוכנים להמשיך הלאה.

שלב הבא היה גם לשחק בשלג ולראות את האיגלו שבונים שם.

נקודה רביעית – מוזיאון "Arktikum"

לאחר מכן עלינו שוב על הרכב ונסענו למוזיאון הארקטיקום "Arktikum", מוזיאון ענק אשר מסביר על חיי המקומיים ועל לפלנד. אני לא אהרוס לכם את החוויה רק אגיד שהמקום ממש שווה ביקור.

לאחר מכן החזירו אותנו למלון.

סיכום, הטיול הזה הוא כל מה שאתם צריכים לטיול יום ארוך על מנת להכיר את האטרקציות המרכזיות. תמסרו ד״ש ללורנצו המדהים.

טיול בלפלנד לזוהר הצפוני עם צלם מקצועי

אחרי שהכרנו את סנטה, כלבי האסקי ואיילי הצפון הגיע הזמן למצוא את הזוהר הצפוני! גם פה בחרנו ב – Nordic Unique Travels  הטיול נקרא "Northern Lights Photography Tour"

למה בחרנו את הטיול הזה דווקא, בגלל שאנחנו עם ילד קטן לא רצינו שיהיה יותר מדי שעות בלילה בחוץ, בנוסף רצינו תמונות למזכרת כי לנו היו רק טלפונים ולא מצלמות גדולות.

אנחנו קבענו את הטיול ליום חמישי אבל לפי מזג האוויר היה ברור שלא יהיה באותו היום זוהר צפוני והם בשמחה העבירו את הטיול ליום למחורת.

מהלך הטיול ״לצוד״ את הזוהר הצפוני

נקודת המפגש הייתה בשעה 20 בערב, הפעם כבר לקחנו את הציוד שלהם (אוברול, כפפות, נעליים) כי ידענו שיהיה מאוד קר. אחרי התארגנות ותדריך קצר הלכנו עם המדריכה הסופר חמודה שלנו למיני ואן. סה״כ היינו 2 משפחות ברכב.

אחרי שעה של נסיעה המדריכה קיבלה מידע שבנקודה שבה היינו צריכים לעצור לא רואים את הזוהר הצפוני והחליטה להמשיך לנסוע צפונה עוד שעה. לאחר שהגענו גילינו שגם כאן לא רואים כלום, אבל גילינו שהמדריכה שלנו לא הולכת לוותר בקלות ביקשה אישור מיוחד לנסוע עוד שעה צפונה ופה כבר בדרך התחלנו לראות את הזוהר הצפוני.

בסופו של דבר אחרי בערך 3 שעות הגענו לנקודה שהיא אגם קפוא עם נוף מטריף של שמיים בהירים עם אינספור כוכבים וזוהר צפוני. וואו כמה שזה יפה!

במקביל לאינספור תמונות שעשו לנו הם גם הדליקו מדורה וטיגנו לנו נקניקיות, תירס, מרשמלו והביאו תה חם. אני גם יחד עם התיירים האחרים מקבוצות אחרות הדלקנו חנוכייה כי אין כמו טיול בלפלנד בחנוכה, גם זוהר צפוני וגם חג.

אחרי בערך שעה וחצי כאן עלינו על הואן ונסענו חזרה למלון.

לסיכום, זאת הייתה חוויה מרהיבה והרבה מאוד בזכות המדריכה שלא ויתרה ועשתה כל מה שביכולתה שנזכה לראות את הזוהר הצפוני בלפלנד.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  • לנדאו ליבית 12 דצמבר 2021 20:20 at
    לנדאו ליבית 12 דצמבר 2021 20:20 at

    ברצוננו לקבל פרטים אודות טיול בלפלנדלהצטרף לזוג או שנייםאנחנו צפויים להיות בפינלנד ב ערך ב 23.2.22 עד סוף החודש.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן