קרואטיה וסלובניה – טיול משפחתי מאתגר בחודש ספטמבר עם רכב שכור

חזרנו מטיול בקרואטיה וסלובניה, כולל דוברובניק, מה- 27.8.19 עד ה- 4.9.19.
9 ימים – דרום קרואטיה ועד סלובניה.
הרכב – 2 אחים ואחות, גילים 29, 26, 24.
מטרת הטיול העיקרית – טבע ונופים.

הקדמה לטיול בקרואטיה וסלובניה

1. חשוב לציין שהטיול היה יחסית עמוס אבל כן ברמה שהספקנו הכל, ככה שלמבוגרים או משפחה עם ילדים, אני פחות חושב שזה יתאים. יותר מתאים למיטיבי לכת.
2. היינו 3 נהגים ככה שכל הנסיעות התחלקו ביננו, דבר שהקל מאוד על המרחקים הגדולים והשעות הרבות על הכביש.

מה היינו משנים בטיול:

מוסיפים עוד 2-4 ימים, או אם אפשר ויש זמן – 14 ימים שלמים לכל הטיול.

תוספות שהיינו עושים:

 1. עוד חצי יום בדוברובניק (לעומת חצי יום בלבד שהיינו) – אהבנו מאוד את העיר העתיקה והיה אפשר להסתובב עוד.
 2. עוד חצי יום לאזור ספליט (לעומת שעתיים שהיינו) – אנחנו לא כל כך התלהבנו מהעיר,אזור הטיילת היה נחמד עם הרבה דוכנים, ויש את הראפטינג באומיס שביטלנו בגלל חוסר בזמן, למי שירצה לשלב גם ראפטינג וגם את ספליט, עוד חצי יום היה עוזר מאוד.
 3. עוד חצי יום לזאדאר – אהבנו את אזור הטיילת עם אפשרות כניסה למים. בגלל שרצינו להספיק אטרקציה בהמשך , לא היינו הרבה זמן בזאדאר.
 4. עוד יום ללובליאנה – וויתרנו עליה כדי להספיק עוד טבע ונופים, היה אפשר להוסיף אליה זמן לקצת טיולים בעיר ואו ביקור ב- BTC.
 5. עוד יום שלם לאזור בלד והמעגל – יכולנו להיות עוד קצת בבלד, אזור מאוד יפה במיוחד האגם. במעגל היה לנו לחץ בעיקר בגלל יום עם גשם חזק ששינה משמעותית את תוכנית הטיול באותו יום.
 6. זמן נוסף היה נותן אופציה למשחק עם הפעילויות במידה ויש ימי גשם בטיול שעוצרים את המסלול (דבר שראינו שקורה ל-לא מעט אנשים).
7. סה"כ הוספה של 3 וחצי ימים. מי שיכול להוסיף ולרווח עוד יותר את הטיול – מה רע! חו"ל תמיד כיף.
מצרף בתמונות את תכנון המסלול טיול לפי שעות + תמונות מהטיול.

סיכום טיול למי שלא רוצה לקרוא הכל:

27.8.19 יום שלישי – נחיתה בדוברוניק
28.8.19 יום רביעי – עיר עתיקה דוברובניק, גיחה לספליט, לינה בסקארדין.
29.8.19 יום חמישי – פארק קרקא, גיחה לזאדאר, לינה באזור אגמי פליטביצה.
30.8.19 יום שישי – אגמי פליטביצה, עיירות סלוני וראסטוקה, לינה באזור לובליאנה.
31.8.19 יום שבת – Velika Planina, אגם בלד, לינה בבלד.
1.9.19 יום ראשון – מפל סביצ'ה, הר ווגל, אגם בוהין, קניון וינטגאר, לינה בקרנסקה גורה.
2.9.19 יום שני – ¾ המעגל (ללא רכבת מכוניות) – אגמי פוזין, אגם יאסנה, מעבר הרים וורשיץ', לינה ליד מפל קוזאק.
3.9.19 יום שלישי – מפל קוזאק, נקיק טולמין, ראפטינג בבובץ', מערת שקוציאן, לינה בזאגרב בקרואטיה.
4.9.19 יום רביעי – זאגרב, טיסה חזרה לתל אביב.

עלויות של הטיול בקרואטיה סלובניה:

רכב – 2551 ₪.
חבילות סים לחו"ל – 400 ₪.
טיסות – 3484 ₪
דברים ששולמו מהארץ – 1120 ₪
מזומן – 1600 יורו – 6255 ₪
אשראי – 993 יורו – 3881 ₪
סה"כ כולל הכל (טיסות, לינה, אוכל, אטרקציות, מתנות למשפחה, רכב, חבילות אינטרנט לחו"ל) כ- 17700 ש״ח ל-3 אנשים. כ- 5900 ₪ לבנאדם.

השכרת רכב בטיול לקרואטיה וסלובניה:

שכרנו רכב דרך אופרן, כולל כיסוי השתתפות עצמית, כולל נהגים נוספים, מעבר גבולות והחזרה בעיר אחרת.
העדפנו רכב עם בגאז' גדול כדי לא להשאיר מזוודה על המושבים כל הטיול, לקחנו רכב מנהלים, Opel insignia, זה הרכב שהיה רשום באתר, וזה גם הרכב שקיבלנו בפועל.
אוטומט, מאוד מרווח, בגאז' עצום, מנוע חזק, אהבנו מאוד. חיסרון שהיה לנו טיפה קריטי – אין מצלמת רוורס והרכב יחסית גדול, טיפה הקשה בעיקר בחניות.
פיקדון בסוכנות – 1500 יורו.

חבילות אינטרנט לחו"ל

דרך פרטנר, חבילה של 100GB + גלישה ללא הגבלה בוויז, וואטסאפ, אינסטגרם, פייסבוק (לא צורך מהחבילה של ה-100ג'יגה) + 2 חבילות לבן משפחה בקניית החבילה שהזכרתי הרגע (חבילת בן משפחה – 30GB +גלישה ללא הגבלה באפליקציות).
חבילה אחת של 100GB עלתה 300 שקל, 2 חבילות בן משפחה בקניית החבילה הראשונה עלו 50 שקל כל אחת – סה"כ 3 חבילות ב-400 שקל עם אינטרנט שלא יגמר גם בחודשיים טיול.
העדפנו להגיע מוכנים כבר מהארץ ולא להסתבך, מאותה סיבה שהזכרתי למעלה שהטיול היה יחסית עמוס.

טיסות לקרואטיה

מחיר הטיסה היה 990 דולר ל-3 אנשים, דרך 'אליס', כולל 23 ק"ג מזוודה + 8 ק"ג עלייה למטוס, לכל אחד. נחיתה בדוברובניק וחזרה מזאגרב.
טיסת 'סאן דור' של אלעל, עם מטוס חכור של חברת Air explore.

כרטיס אשראי בקרואטיה וסלובניה

ויזה נטען של הדואר, היה טעון במטבע חוץ עם יורו, ככה שהשימוש בו היה מצויין, בקרואטיה אין עמלת המרה כפולה, ובפרט בסלובניה שמשלמים ביורו ואין עמלת המרה בכלל.

מסלול בקרואטיה וסלובניה

27.8.19 יום שלישי – נחיתה בדוברוניק

היה טיפה עיכוב, המראנו מנתב"ג ב-17:30 בערך במקום ב-17:00, נתחנו בדוברובניק ב-19:50 בערך, אספנו את הרכב, נסענו ישירות למקום לינה, Francesca Apartments, מקום נחמד, ארוחת בוקר סבירה.

28.8.19 יום רביעי – עיר עתיקה דוברובניק, גיחה לספליט, לינה בסקארדין.

סיור בעיר העתיקה, לא סגרנו סיור מראש כי נזכרנו מאוחר מידי, ראינו קבוצה בתוך העיר העתיקה של סיור בחינם, שאלנו את המדריך אם אפשר להצטרף, כמובן שענה בחיוב והצטרפנו.
סיור מעולה, ערך כ-שעה ו-45 דק', הסביר קצת על העיר, על סצנה מוכרת מ'משחקי הכס', השארנו לו טיפ כמובן. אכלנו בעיר העתיקה בהמלצת המדריך.
בסביבות 13:30, נסיעה לכיוון ספליט, הגעה בסביבות 16:30. אנחנו אישית לא התלהבנו מהעיר, היינו בה בערך שעתיים, אזור הטיילת היה נחמד.
נסיעה לכיוון סקארדין, שם ישנו. מלון Hotel Skradinski Buk, מרחק הליכה מהכניסה לפארק קרקא.

29.8.19 יום חמישי – פארק קרקא, גיחה לזאדאר, לינה באזור אגמי פליטביצה.

השארנו את הרכב בחנייה של המלון באישור, הליכה רגלית של 5 דק' והגענו לקופות בסקארדין, לא היה תור בכלל, חיכינו 10 דק' לסירה ועלינו לכיוון הפארק.
פארק מדהים, מסלול הליכה מעגלי במשך שעה וחצי, כניסה למים ליד המפלים, היה מהנה מאוד.
לא רצינו לקחת סיכון ולהשאיר את התיקים עם כל המזומן והאשראי והדרכונים בחוץ, קנינו עוד בארץ שק אטום למים ב'למטייל', הכנסו את כל הדברים החשובים כולל הפלאפונים, נכנסנו עם השק למים. עשה את העבודה מצויין, כלום לא נרטב, ממליץ למי שמפחד כמונו להשאיר את הכל זרוק בחוץ.
יציאה לכיוון זאדאר, הליכה באזור הטיילת, היה טיפה לחץ בזמן, אבל הספקנו לחוות קצת מהאזור, ממליצים לבקר בה למי שיכול, במקרה שלנו היינו מוסיפים עוד קצת זמן לעיר במידה והיה אפשר.
נסיעה לכיוון אגמי פליטביצה, עצרנו בדרך ב- Zipline pazi medo שקרוב לאגמי לפטביצה, לכל מי שאוהב אקסטרים, חוויה מטורפת, גלישה על אומגה במשך 2 דק' בגובה של 80 מטר לאורך 1700 מטר, במהירות של 120 קמ"ש, מומלץ!
המשכנו למקום הלינה שלנו House Leonarda, כ-15 דק' נסיעה מכניסה 2 של פליטביצה. מקום מאוד מאוד מומלץ!
המארחת ששמה מארה, מאוד נחמדה, החדר היה גדול מאוד עם פינת אוכל, מקרר, מקפיא, כיור, כיריים וכל מה שצריך למי שרוצה להכין ארוחת בוקר בעצמו. אנחנו אישית לקחנו ארוחת בוקר במקום, המארחת הכינה ארוחה מאוד עשירה, הרבה דברים הכינה בעצמה, היו גם פנקייקים, ארוחת בוקר מעולה. חנייה חינם במקום. מחיר מצויין ביחס לתמורה.

30.8.19 יום שישי – אגמי פליטביצה, עיירות סלוני וראסטוקה, לינה באזור לובליאנה.

התחלנו את היום באגמי פליטביצה, 15 דק' נסיעה מאיפה שישנו, חנייה עלתה אם אני זוכר 50 קונה.
מסלול H מכניסה 2, לקח לנו כ-4 וחצי שעות, כולל עצירות וצילומים.
אי אפשר לתאר במילים את המקום, מקום מדהים, כמו גן עדן. תצטרכו להיות שם כדי להבין.
משם המשכנו לעיירות סלוני וראסטוקה, אכלנו באזור ארוחת צהריים ואז הסתובבנו באזור, מקום יפה לעבור בו על הדרך לכיוון סלובניה.
נסיעה ארוכה של כ-4 שעות לכיוון אזור לובליאנה (עם חילופים בדרך), מעבר גבול עבר יחסית מהר, פקק של 30 דק' אולי פחות. לא שכחנו לקנות לפני המעבר גבול את המדבקה לכבישים המהירים. ישנו צפונית ללובליאנה ב-Kamnik.

31.8.19 יום שבת – Velika Planina, אגם בלד, לינה בבלד.

החלטנו לוותר על לובליאנה בשביל נופים, קמנו בבוקר, נסיעה לכיוון וליקה פלאנינה.
מקום חובה. עולים ברכבל למעלה, מסתובבים בין כל הבקתות של הכפר, ביחד עם הפרות שמפוזרות בכל מקום. מסלול מאוד מהנה ומקום מרהיב, ממליצים מאוד!
היינו למעלה בסביבות ה-3 שעות, יצאנו בשעות הצהריים לכיוון אגם בלד, היינו בטירה, משם ירדנו לחוף Castle Bathing Area, נכנסו למים, הכניסה לחוף עולה כסף, גם במקרה הזה הבאנו את השק העמיד במים, חוף יפה, אחלה מקום לתפוס קצת מנוחה מכל הנסיעות.
משם באזור 17:30-18:00 נסענו לכיוון החדר ב-Apartments Preseren, צפונית לאגם בלד, מקום נחמד מאוד, אוויר כפרית, ארוחת בוקר טובה.

1.9.19 יום ראשון – מפל סביצ'ה, הר ווגל, אגם בוהין, קניון וינטגאר, לינה בקרנסקה גורה.

נסיעה לכיוון הר ווגל, כשהגענו הכל היה ערפל והבנו שלא כדאי לעלות, הלכנו למפל סביצ'ה (שלא היה בתוכנית המקורית), טיפוס של מלא מדרגות למפל, מקום נחמד ויפה, לא החלטנו אם היה שווה לעלות את כל המדרגות לשם או לא, אמרנו שאם יש זמן אז כדאי ללכת, אם לא אז לדעתנו אפשר לוותר.
סיימנו את המפל, אזור הר ווגל התבהר משמעותית, עלינו להר, נוף מטורף, משקיף על כל האזור ועל אגם בוהין, יש על ההר עוד רכבל קטן שמעלה עוד טיפה לגובה (ללא תוספת תשלום), לדעתנו היה שווה את המחיר היחסית יקר של הרכבל.
ירדנו ב-13:30 לאגם בוהין, שכרנו סירת משוטים לשעה, היה נחמד, פה שוב היה טיפה לחץ של זמן, לכן אחרי השייט באגם, נסענו לקניון וינטגאר, בין המקומות היפים שהיינו בטיול.
משם לקונדיטוריית Zima לטעום את הקרמשניט, לא התלהבנו, היה טעים אבל לא כמו שחשבנו.
נסיעה לקרנסקה גורה, שם ישנו.

2.9.19 יום שני – ¾ המעגל (ללא רכבת מכוניות) – אגמי פוזין, אגם יאסנה, מעבר הרים וורשיץ', לינה ליד מפל קוזאק.

לא כל כך התלהבנו ממגלשות הרים ופארקי חבלים, לכן העדפנו לטייל טיפה בקרנסקה גורה וישר להמשיך הלאה. נסיעה לאגמי פוזין, מקום חובה, נראה כמו גלויה, היינו ביום יחסית מעונן ועדיין היה מדהים. חזרה לאגם יאסנה הסתובבות באגמים, מעבר ורשיץ'.
ברגע שהגענו לנקודת תצפית העליונה בפסגת המעבר, התחיל מבול, רצנו לאוטו, המשכנו ישירות לבובץ'. הספקנו לפחות לראות את רוב הנוף מהמעבר. הגשם טיפה נרגע, הלכנו לראפטינג בבובץ' בניסיון אולי כן לעשות למרות מזג האוויר, הגיעה סופת רעמים, וויתרנו, נסענו ישירות ב-16:00 לחדר שלנו ב- Kobarid, קרוב מאוד למפל קוזאק.

3.9.19 יום שלישי – מפל קוזאק, נקיק טולמין, ראפטינג בבובץ', מערת שקוציאן, לינה בזאגרב בקרואטיה.

היום הכי עמוס שלנו בטיול, אבל אין ספק שהסכמנו חד משמעית בסופו שזה היה שווה את זה (בעיקר בגלל הראפטינג). נפלנו על יום בהיר לחלוטין, לעומת המבול מיום לפני.
נסיעה למפל קוזאק, מסלול של כ-שעה וחצי, מסלול נחמד והמפל היה יפה.
נסיעה לנקיק טולמין, משום מה מאוד לא התלהבנו מהמסלול ואפילו אמרנו שהיה אפשר לוותר עליו אולי זה בגלל כל הנופים שראינו עד אליו, מה שגרם לנו פחות להתלהב.
בדרך לטולמין היינו בקשר בוואטסאפ עם הראפטינג, ניסינו לקבוע לשעה 12:00 בצהריים, בעקבות הביטול יום קודם לכן בגלל המבול. לאחר שאמרו לנו שהראפטינג הוא בד"כ אחד מה-Highlights של המטיילים הם שכנעו אותנו וגם באו מאוד לקראתנו ואמרו שנוכל להגיע ישירות לנקודת ההתחלה של המסלול, דבר שחסך לנו זמן רב.
ההחלטה הכי טובה שעשינו בטיול! ראפטינג דרך חברת SPORTMIXיום שמשי בלי עננים, חם מאוד, מקבלים חליפות, נעליים וקסדה, ויוצאים לראפטינג. מסלול מהנה ומטורף, עם פעילויות במים כמו מגלשה על סירה הפוכה, או קפיצה מסלע בגובה 7 וחצי מטר.
למי שאוהב אקסטרים, חובה!!
משם נסיעה למערת שקוציאן עם לחץ להגיע לסיור האחרון ב-17:00, הגענו רבע שעה לפני. סיור מרתק עם הסברים. שעה וחצי סיור.
יום עמוס מאוד, בעקבות הראפטינג שלא היה צריך להיות במסלול של אותו יום, אבל שמחים שהתעקשנו ועשינו אותו.
נסיעה מאוחרת לזאגרב, הגענו בסביבות 22:30. לינה במרכז העיר ממש בכיכר המרכזית.

4.9.19 יום רביעי – זאגרב, טיסה חזרה לתל אביב.

טיילנו בעיר בזאגרב, היינו בארנה סנטר, סביבות 16:30 יציאה לכיוון השדה תעופה, טיסה ב-20:20 מזאגרב לתל אביב, נחיתה ב-5.9.19 בשעה 00:35.

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן