מסלול טיול משפחתי ביער הבווארי ומזרח גרמניה עם ילדים בקיץ

טיול משפחתי ביער הבווארי ומזרח גרמניה הם יעד מושלם עם ילדים בקיץ, מלא אטרקציות, טיולי טבע ופארקי מים- וזול מאוד.

את הטיול תכננו כמעט שנה מראש (ספטמבר לטיול באוגוסט). שלב ראשון היה למצוא טיסות לפראג. שעתיים ורבע מפראג ואנחנו שם. ניתן גם לטוס למינכן שיותר קרובה אך הטיסות יקרות יותר. שלב שני, מציאת דירה. מאחר ולאזור יש את ה-Aktivcard, חיפשנו דירה שמספקת את כרטיס האטרקציות המושלם הזה, בחינם! למצוא דירות מעל ל- 4 אנשים, אתגר לא פשוט, אך בסופו של דבר מצאנו דירה מהממת, 3 חדרי שינה, מטבח מאובזר וגדול, סלון, חדר משחקים, חצר מקסימה עם נדנדות, בריכה ומארחים אדיבים. מיקום מעולה, 10 דקות מאטרקציות שוות, ובין 20 -50 דקות לאטרקציות מרוחקות יותר.  את המסלול בניתי לרוב עפ"י כרטיס ה- Aktivcard. שכולל מלא מגלשות הרים, פארקי שעשועים, מוזאונים, פארקי מים ועוד. יש באתר שלו מפה עם מיקום כל האטרקציות, מאד נח כשרוצים לתכנן לאן ללכת. בנוסף יש אטרקציות נוספות אך באופן כללי הכל מאוד זול גם ללא הכרטיס.

מסלול במזרח גרמניה:

ביום הראשון – 16.8

למרות שלקחנו טיסה של 7 בבוקר, התעכבנו מאוד בשדה התעופה בפראג, בביקורת דרכונים ובהשכרת הרכב בפראג, והגענו לדירה רק ב-16:00. התארגנו וניצלנו את הדירה המקסימה והחצר שלה. אחה"צ נסענו לפארק מים בכרטיס: Lamer-winkel נחמד, לא גדול, יש מגלשה בחלק הסגור וגם מגלשה בחוץ (אם לא קר מידיי).

ביום השני – 17.8

נסענו למסלול צמרות העצים בחלק הצפוני של היער (חינם בכרטיס) (יש גם בדרום). כאן אין עלייה לתצפית גבוהה גבוהה אך יש גשרים שגם מגיעים לצמרות, נוף מהמם, יש גן משחקים ממש מיוחד עם כל מיני חבלים וקרוסלות צמוד למסלול, יש אזור של אלפקות. בזמן המסלול יש מלא תחנות חמודות של צלילים של הציפורים ולחצנים, כל מיני חידות, תמונות, אח"כ ממשיכים בתוך היער ועדיין יש תחנות מקסימות, הילדים מאד נהנו ללכת תוך כדי פעילות. צמוד למסלול יש בית הפוך נחמד, מי שרוצה בעלות של 2 יורו לאדם.

אח"כ הלכנו לפארק Sommerrodelbahn Sankt Englmar – במסגרת כרטיס האקטיב כארד, כל אחד מקבל אסימון למגלשת הרים/רכבת הרים לבחירה, אסימון לגלישה באבובים ולאלה מעל גיל 8, אסימון למתחם אומגות מגניב. ניתן להגיע לפארק הזה מידיי יום!! עם הכרטיס.

דבר ראשון צמוד לחנייה יש גן משחקים ממש גדול עם כל מיני חבלים ומסלולים מגניבים לילדים. כשנכנסים פנימה יש עוד מלא דברים, מתחם משחקים עם מים, כל מיני משחקים להפעלה שעולים יורו, טרמפולינות, פינת חי מקסימה של עיזים שהילדים נכנסים ומאכילים את העיזים בעשב, משחקייה קטנה, מגלשות מגניבות. הרבה מסעדות ודברים טעימים לאכול. בנוסף למגלשות שציינתי, יש גם מגלשת הרים ללא מסילה. אנחנו עשינו את מה שהגיע עם הכרטיס פלוס עליה גם על הרכבת הרים שהיא ממש כייפית. העלות של המגלשות נמוכה, ותמיד אפשר להוסיף עוד סיבוב. סיימנו את היום בפארק מים, הפעם לא בכרטיס, אבל זול ממש.

Aqacur זה הפארק מים שהגענו אליו 3 פעמים בטיול, פשוט מקסים, יש מתחם לילדים עם 3 מגלשות קצרות- אך לא לקטנטנים, מתאים לגילאי 3-10 בערך, והבריכה חמה עם זרמים נעימים. בנוסף מתחם חמוד לקטנטנים, ובנוסף מתחם עם מגלשת אבובים ממש כייפים עם אורות וצמוד למגלשה, בריכה חמה עם זרמים. כל מה שעשינו זה לשבת בבריכה ולצפות על הילדים עולים ויורדים במגלשה, ממש תענוג. יש גם מתחם בחוץ עם בריכת גלים מאד גדולה ומגלשה. הייתה שמש וגם שם ניצלנו את המתחם. כל האזורים האלו עלו ל-3 שעות – 13 יורו למשפחה בלבד. בנוסף לזה יש מתחם עם בריכות חמות מכל מיני סוגים וזרמים שונים, כולל בריכה שיוצאת החוצה, ממש כייף, אבל לא חובה כי גם במתחם הילדים, הבריכות חמות ויש זרמי ג'קוזי (ליום שלם שני המתחמים-24 יורו למשפחה).

יום שלישי – 18.8

נסענו לבודנמאייס למסלול עם מפל- Riesloch, מסלול בתוך יער לצד נחל עד שמגיעים למפל מקסים. המסלול מעגלי, בערך שעתיים וחצי. משם נסענו, נסיעה קצרה למתחם – Silberberg toboggan. גם עם הכרטיס, כולל בתוכו רכבל פתוח, בתחנה האמצעית ניתן לעלות על מגלשת הרים ללא מסילה. אנחנו עלינו עד התחנה הסופית וירדנו ברגל הליכה קצרה, יש נוף מקסים בירידה. צמוד למתחם יש גלישת אבובים (יבש), גם חינם עם הכרטיס. צמוד לזה יש גן שעשועים נחמד כרגיל עם גשרים וחבלים. מכיוון שהיה יום חם, התרחקנו דרומה לפארק מים חיצוני עם מגלשה Schönberg adventure pool, המים היו קרים אבל היה נחמד. לא רחוק משם, נמצא פארק מגלשות הרים עם מסילות- Sommerrodelbahn Grafenau, מסלול ארוך ומפותל, חזרנו למקום הזה 3 פעמים! ניתן כל יום להגיע עם כרטיס האקטיב כארד וכל אחד מבני המשפחה מקבל 4 כניסות!! באיזשהו שלב, לנו המבוגרים כבר נמאס לעלות אז נתנו את הכניסות שלנו לילדים, וכך יצא שאנחנו למטה יושבים ושותים בירה בזמן שהילדים עולים ויורדים במגלשת ההרים. בנוסף במתחם יש מתנפחים (חינם) וכל מיני משחקים בעלות של יורו.

טיול משפחתי ביער הבווארי:

יום רביעי – 19.8

נסענו לאזור הצפון מזרחי של היער, לפארק חיות בר מקסים, גדול- Bayerwald-Tierpark Lohberg. יש זאבים, איילים גדולים שאפשר להאכיל, ציפורים, חזירים, נמר וכדומה. יש גם גן משחקים כמובן במרכז הפארק. משם לא רחוק, נסענו עוד צפונה למגלשת הרים ללא מסילה, חינם עם הכרטיס, רכבל פתוח. היה קצת מפחיד – Sommerrodelbahn Hohenbogen. העברנו את אחה"צ שוב בפארק המים Aqacur.

יום חמישי – 20.8

נסענו דרומה לדרום היער, למסלול בתוך יער- Tier-Freigelände im Nationalparkzentrum Lusen, שאמורים היו להיות שם חיות בר, אך לא ממש ראינו, חוץ מקצת זאבים וברווזים. אבל העצים היו מאד מרשימים והיה נחמד. יש מפה גדולה ואפשר לקצר את המסלול אם קשה מידיי. הכניסה חינם. צמוד ליער יש מסלול נוסף של צמרות עצים שלא הלכנו באותו יום, אפרט בהמשך. קרוב מאד לשם, נמצא מסלול המגלשות הרים הגדול שדיברתי עליו – Sommerrodelbahn Grafenau, העברנו שוב את זמננו שם.

משם נסענו לפארק מים סגור (Elypso), לא כלול בכרטיס אבל לא יקר בגדול הפארק מאד גדול ומרשים, יש מתחם גדול של בריכות חמימות ואזור לקטנטנים. בחלק זה יש מגלשה מפחידה לאמיצים. בנוסף יש חלק תחתון שיורדים במדרגות ושם יש מגלשות אבובים. הפארק קצת היה המוני לטעמי וגם ההפרדה של אזור האבובים גרמה לי לרדוף אחרי הילדים כל הזמן לאזור הזה (שאין בו מקום ישיבה).

היום השישי – 21.8

נסענו שעה לדרום מזרח היער לפארק שעשועים מהמם, חינם עם הכרטיס. Bayern Park מתקנים לכל הגילאים, גם לגדולים, רכבות הרים מכל הסוגים ועוד מתקנים ממש מיוחדים, שייט באגם, מלא קפיטריות עם דברים טעימים. פארק שעשועים שמאד נהנינו להסתובב בו מבחינת הנוחות, כמעט לא היו תורים, מגוון מאד, לא רצינו ללכת ובילינו שם כל היום.

היום השביעי – 22.8

רכבל Großer Arber – אני חושבת שזו האטרקציה הכי יקרה. זה הרכבל הסגור היחיד באזור היער הבווארי. ניתן לעלות לתצפית ולרדת ברגל בכמה מסלולים או לעשות סיבוב סביב הפיסגה. אחד המסלולים מתחבר לאגם למטה- Great Arber Lake. אנחנו בחרנו לקנות כרטיס הלוך חזור, כי לילדים לא הייתה סבלנות לעשות מסלול. בפסגה יש נוף יפה מאד (קצת עלייה מהתחנה לפסגה). יש גן שעשועים קטן עם חבלים בתחנה. בתחתית הרכבל יש גן שעשועים נוסף, עם מגלשות נחמדות בהר. אח"כ נסיעה של 5 דקות ומגיעים לאגם. האגם מקסים מקסים, יש מסלול סביבו, מאד נח עם ילדים. עם כרטיס האקטיב כארד ניתן לעשות חינם שייט באגם עם פדלים, מאד נחמד. סמוך לאגם יש אזור משחקים בתוך היער עם כל מיני בולי עץ – Waldkugelbahn. לא היינו אבל זו עוד אטרקציה. משם נסענו לא רחוק לעיירה עם כל מיני יצירות מזכוכית- Weinfurtner – Das Glasdorf, מאוד יפה, גינה שמסביבה כל מיני חיות וצמחים מזכוכית. יש שם חנות ענקית לדברים מזכוכית. אכלנו גלידה טעימה והשתזפנו בשמש בנדנדה בגינה. זו הייתה מנוחה טובה באמצע היום. בכלל כל האזור הזה ידוע במפעלי זכוכית, ניתן גם למצוא מקומות רבים שמכינים זכוכית, חינם עם הכרטיס. סיימנו את היום בפארק המים הקבוע – Aqacur.

היום השמיני 23.8

נסענו לפארק חבלים עם הרבה מאד מסלולים Kletterwald-englmar, (לא עם הכרטיס) לכל הגילאים, מגיל 4. היה כייף. גם אני עליתי ולא רציתי לרדת. משם נסענו לפארק שעשועים שיש חינם עם הכרטיס- Edelwies, שיש בו מגלשת הרים עם מסילה, פינת חי עם עיזים לליטוף, מתקן סלסילות שמעלה למעלה ומסתובב ורואים את כל הנוף (פתוח עד 15:00), האזור מאד יפה, אווירה חקלאית. יש מתקנים לקטנים של סוס רוכב ועוד מתקנים בתשלום. יש גן שעשועים עם אומגה, ארגז חול וחבלים. הכרטיס נותן 7 יורו לאדם שניתן לנצל איתם בערך 3 מתקנים ליום…יש מסעדה עם גלידות שוות. ביום חם, יהיה שם חם יחסית כי אין שם צל.

היום התשיעי – 24.8

נסענו דרומה למסלול צמרות עצים. בתשלום – Baumwipfelpfad Bavarian Forest. קיבלנו כרטיסיה עם תחנות וכל פעם עברנו, היו כל מיני פעילויות לילדים, לחצנים, ציפורים. בסוף עולים למעלה למגדל התצפית וצופים על כל היער מלמעלה. מאד מרשים. משם, נסיעה קצרה שוב למגלשות הרים בגרפנאו. משם נסענו דרומה לעיירה פסאו. כולם כבר היו עייפים אז ויתרנו על שיטוט בעיירה ונסענו ישר לפארק המים בעיירה- Passauer Erlebnisbad. מאד נחמד, מגלשות אבובים לילדים עם אורות. בריכות חמות עם מסאז'ים, גם בריכה חיצונית חמימה. בגדול פארק מים שווה. נסענו שעה חזרה צפונה.
היום העשירי- נסענו למסלול הנמלה- Ameisenstraße. מסלול בטבע עם תחנות. בכל תחנה יש בולי עץ, חבלים, גשרים, ופעילויות שונות וטבעיות בטבע. מסלול מדהים, היה ממש כייף לילדים. לשם שינוי נהנו לעשות מסלול. מומלץ מאד! משם נסענו שוב לפארק השעשועים שהיינו ביום השני- Tobogganing and leisure paraise Sankt Englmar. ניצלנו את הכרטיס. משם שוב חזרנו לפארק המים Aqacur.

היום ה-11 – 25.8

יום אחרון, הטיסה הייתה בערב מפראג. בבוקר שוב ניצלנו סופית את הכרטיס, הלכנו שוב לפארק שהיינו יום קודם Tobogganing and leisure paraise Sankt Englmar ועלינו על עוד דברים (הפארק כל כך גדול שאפשר כל הזמן למצוא משהו חדש). משם הילדות רצו לחזור לפארק הנוסף שמאד קרוב לשם- Edelwies. עלינו על מתקנים שהיו סגורים בפעם שעברה שבאנו. סמוך לפארק הזה, יש מוזאון מדע קומפקטי של שתי קומות (חינם בכרטיס) עם כל מיני פעילויות מגניבות מדעיות לילדים – Bayerwald xperium. הילדות נהנו.

זהו, משם כבר הייתה לנו נסיעה של שעתיים וחצי בערך לשדה התעופה. מי שרוצה יכול לעצור בדרך במוזיאון מדע מאד גדול ושווה בצ'כיה בפילזן.
בנוסף לכל האטרקציות שהיינו בהם, יש עוד כל מיני מסלולים בטבע, מוזאונים ופסטיבלים שפשוט לא הספקנו לחוות. כפי שאתם רואים, לא היה לנו בכלל משעמם. הילדים היו בעננים, המון פעילות וגם טבע. והכל מאד זול. ממליצה בחום על טיול משפחתי ביער הבווארי!

כתיבת תגובה

    Generic selectors
    Exact matches only
    Search in title
    Search in content
    Post Type Selectors
    דילוג לתוכן