צפון צ'כיה עם ילדים – טיול של עשרה ימים עם המשפחה בחודש אוגוסט

ההרכב: זוג פלוס שלש בנות – 4, 8, 11.

טיסה לפראג:

טסנו מפראג וחזרנו מפראג, עשרה ימים סה"כ באמצע אוגוסט 15/8-25/8, כרטיסים נקנו דרך סמארטווינגס. הטיסה איתם היתה טובה. לא היו עיכובים מיוחדים.

טסנו טיסת בוקר בשעה 5:30 – לנו זה היה מצוין. הילדים ישנו ונחתנו בשעה 10 בערך בפראג. לקחנו רכב והתחלנו את המסע לפארק מירקולום. ככה לא הרגשנו שכל היום בוזבז בטיסות.

בטיסה הלוך לקחנו את שרות VIP של איירהולדינג. היה מושלם. היה מבצע של לאומי קארד. מה שהלך בשדה התעופה ב-15/8 אין לתאר פשוט יציאת מצרים. כל עם ישראל בשדה. עשרים דקות והתור מאחורינו.

רצינו שעות טיסה נוחות ולכן לא לקחנו טיסה זולה במיוחד – עלה לנו 400 דולר לאדם. הזמנו בינואר. רכב דרך אוויס – הזמנו סקודה סטיישן סופרב ידני, קבלנו אופל זפירה אוטומט שהתגלה כאוטו נהדר. שבעה מקומות ומרווח.

מידע חשוב:

כמה דברים חשובים – מה שהנחה אותנו זה לא להספיק מלא מלא, לא יצאנו מוקדם במיוחד והיה לנו חשוב לעשות פעילויות אקסטרים. מה הספקנו – את כל מזחלות ההרים הבטיחותיות, פארק חבלים, המון קניות (זול וכיפי), 2 טיולים – פרחוב ובסדיצה שאלו בעצם פארקי סלעים. זה הקטע של צ'כיה. וזה מגניב כי כל המסלולים מטפסים, נקיקים, זוחלים וכו.
צ'כיה קטנה ומלאת אטרקציות לכן בחרנו בה.אין מלאא נסיעות. המקסימום היה שעה.

המסלול בצפון צ'כיה:

נחיתה בפראג:

נחתנו בפראג בשעה עשר בבוקר הלכנו להחליף סים בשדה ומשם לקחת רכב. באוויס לא היה תור. כל מי שלקח ברנטל קאר עמד לא מעט. בדקנו שיש מדבקת אוטוסטרדה ושמנו פעמנו לפארק מירקולום. בדרך לא התאפקנו ועצרנו באאוטלט ביציאה מפראג. זול מאד. הצטיידנו באוכל, ילקוטים, נעליים ובכלל – שפע כזה, ממש כיף. אשכרה הרגשתי עשירה. אחר כך הגענו לפארק מירקולום. מה אומר לכם – ואוו!! חשבתי שנגיע לפארק רענננה? אבל לא! מדהים, יפה, טוב לכל הגילאים. ויש לי ילדות אקסטרים. נדנדות, פארקי חבלים, מתקנים, טרמפולינות. לא הספקנו חצי. הגענו בלילה לפנסיון Slunicnice. המקום מדורג 9.4 בבוקינג. מהמם, ארוחת בוקר יפהפיה. אבל בסופו של דבר זה חדר במלון. וזה קשה עם הצפיפות.

למידע נוסף על המלון סלוניצ'ה לחצו כאן

ארדשפך

התעוררנו בבוקר שבת לבוקר ערפילי ונוף משגע. הלכנו לארוחת בוקר והאמצעית שלי בלי בושה הקיאה באמצע המסעדה. מדדנו חום – 39. מאותו רגע היא נחה כמה שיכלה והיתה הרבה על נורופן. אחרי שלשה ימים עבר לה והגדולה התחילה. מהר מהר התארגנו לסוע לארדשפך. באמת השתדלנו והגענו לפני עשר. אבל היה סגור כבר והפנו אותנו לחנות במקום כלשהו שלא הבנו כלום. התאכזבנו ועשינו אחורה פנה למזחלות מלאדי בוקי. הנורופן עשה את קסמיו והילדים כולם עשו אולי 5 סיבובים במזחלות. היה נהדר. זה מה שטוב שם – אין תורים וזול. אחר כך הגענו למסלול צמרות העצים – איזה כיף. ממש חוויה מהסרטים.מתאים לכל הגילאים.
מסקנה לא להגיע לאדרשפך בסופש. או בחג. לברר טוב לפני.

רילקס פארק באיזור פק פוד סנזקה

ביום השלישי קמנו ונסענו לרילקס פארק באיזור פק פוד סנזקה – פארק טרמפולינות ומזחלות אקסטרים. אני פחדתי. יש גם לקטנים וגם לגדולים מתקנים עם נוף משגע מסביב. שוב כרטיסיה של מלא סיבובים והיה נהדר. הבנות עולות/יורדות ולי יש זמן איכות עם הנייד פלוס קפה?. אחרי שסיימנו נסענו מהר לאומגה בשפינלדוב – פתוח עד ארבע. היה כיף ממש. משם להר מדבדן – קור כלבים. עלינו, הצטלמנו, קטפנו אוכמניות ולמטה. היה קפוא. רכבל פתוח. וזה עוד היה יום חם. משם עשינו את המסלול הקצר עד ללב העיירה. היה קסום.

מכיוון שמאותו רגע תמיד מישהי היתה חולה אחד מאיתנו נשאר תמיד עם אחת בחדר/ברכב – אבל זה לא ישבור אותנו. אנחנו חזקים?.

שפינדלוב מלין

ביום הרביעי – היה יום סגרירי וערפילי קמנו בבוקר הרגשנו שאנחנו בתוך חלום. שפינלדוב מהממת ברמות שאין לתאר. כל כך היה מדהים שקנינו צבעים והבנות שלי ציירו את הנוף. אורזים הכל עוברים לחווה ב-Plavy. Pension filion – זה שם העיירה.באיזור גן העדן. בדרך נוסעים למסלול בסדיצה המקסים. עושים אותו עם מעילים כי קריר אבל גשם לא ירד. רק טפטף. לקח אולי שעתיים. שיצאנו כבר היה גשום ממש. נסענו לליבריץ להצטייד ולאכול. הלכנו לסינית המדוברת קיוטו וכמובן לדקטלון שזו חוויה אפשר להתנסות בהכל בחנות. מי שרוצה קניות ליבריץ זה המקום. משם למזחלות ב – Obri sud ומשם לפנסיון. לא ידעתי לאן אני נוסעת ונכונה לי הפתעה.

להזמנת חדר ולמידע נוסף על המלון פנסיון פליאון לחצו כאן

בדריכוב

שלושת הלילות הבאים בילינו בחווה. קבלנו את הדירה הגדולה ביותר. המקום היה מאד מרווח אבל מיושן מאד והיה ריח לא נעים.חשכו עיני..חשבתי קרציות….לאט לאט הבנתי שאני היחידה שחשכו עיניה והבנות כבר מקפצות בטרמפולינות, נכנסו לחדר משחקים והשניה בקיר טיפוס. שחררתי? חוויה. בחווה ישנו באותו זמן קבוצת ילדים עם הסבתות שלהם. הרגשנו שנכנסנו לקומונה. מלא ילדים, מתקנים, משחקים, בריכה (קפואה), חיות, ומארחים לתפארת שעשו לנו כביסה. וילדים. הבנות שלי שחקו עם ילדות צ'כיות שזה בכלל חוויה.

5. קמנו בבוקר, והבנות לא רצו לזוז. אז נשארנו. 11 יצאנו לבדריכוב לפארק חבלים. תוך שעתיים סיימנו אותו. חמוד ומקסים ומתאים לכולם. גם לקטנה בת ה – 4. משם נסענו לליבריץ לאכול ולהסתובב ועוד סיבוב במזחלות.

צוקי פרחוב

6. צוקי פרחוב. היה ואוו. הגענו בעשר בערך. עשינו את המסלול הארוך – לקח שעתיים הבנות פשוט הלכו נורא מהר (וקיטרו כל הדרך…). לא עצרנו לאכול כי הדבורים לא אפשרו. באות כשיש אוכל….. אבל קטפנו פטריות עם המקומיים כמובן שהבטחתי להם שנבשל אותן (נזרקו לפח הקרוב אחרי חמש דקות). מגניב! משם לאיצ'ין – מקום חמוד נורא. עצרנו באגם ליד פרחוב אבל לא הרגיש לנו חם להכנס. משם לחווה. קבענו שעור סוסים שם. אבל בסוף לא הספקנו.

אקווה פארק מים

7. יום שביעי- אורזים לפראג. נוסעים לפארק המים. ארזנו הכל, נסענו עם הרכב לפארק המים אקווה פארק. היה מעולה להגיע עם הרכב. היינו שם 9 שעות. ואני לא מאלו שאוהבות פארקי מים אבל לא יכלנו להפסיק. הכל שם כיפי. אפילו האוכל. ממש ממליצה לא להגיע לשם מפראג בשאטל. הגענו ב- 23:00 בלילה לדירה בפראג. היינו בדירות שנקראות Life masna. דירה מרווחת מאד, מודרני, עיצוב לבן, מרחב עצום ורחב. פשוט נפלא. ויש מכונת כביסה.

פראג עם ילדים

8. יום שמיני קמנו בבוקר החזרנו את הרכב וחזרנו ברגל למלון (כלומר בעלי?). יומיים בילינו בפראג – פשוט הסתובבנו – מופעי רחוב, שווקים, מופעי אש, המליס, מלא דוכנים, המליס, אוכל טעים, הטירה (רק הגענו לא נכנסנו..תור), המון קניות, הינו בסושי רץ בקניון פלדיום, במדאם טוסו, במוזיאון האשליות – נחמד מאד. פראג מהממת, מלאה כל טוב. יפהפיה.

9. קמנו לטיסה הזמנו מונית עם יונתן – מחיר זול.

סיכום:

היה טיול מופלא. חוויה משפחתית נהדרת.

מחירי לינה 800 ש"ח ללילה בשפינדלוב ובפראג. 200 ש״ח בחווה. רכב עלה לנו 1900 ש״ח.
לא נסענו מעבר לשעה לאטרקציה. לרוב פחות. השתמשנו בוייז אף על פי שהומלץ שלא. מצאנו אותו יותר טוב לנו. אכלנו הרבה במקדונלדס ובסופרים. לא היה לי כוח להמתין במסעדות
למלצר והשירות לרוב איטי.

לא הספקנו – מסלולי קורקינטים ויש בשפע גם לקטנה אפשרי. ממש הזמנתי מקום באחד מהם ובסוף בטלנו. לא הספקנו את הרז'נסקו – באסה אבל הנסיעה היתה ארוכה, לא את מעבר ריגר ומאלה סקאלה, ולא את מפלי מומלבה שהאמת לא הסעירו אותי מלכתחילה..

כתיבת תגובה

  • דן 14 מאי 2022 14:15 at
    דן 14 מאי 2022 14:15 at

    תודה. סיכום ממש טוב. רק הערה – מקומות בחול רצוי לרשום בלועזית. במיוחד בשפות שונות אנגלית. תרגום המקום מעיברית חזרה לשפת המקום כדי למצוא אותו כמעט בלתי אפשרית.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן