טיול בקולורדו עם ילדים – מסלול מפורט של 8 ימים בקיץ

טיול בקולורדו ארה״ב, כי אין מספיק מידע. זה יהיה ארוך…

טיילנו שתי משפחות, סה"כ שישה ילדים כשהגדולים בני 12, אמצע בנות 9 וקטנות בנות 4/5.

כמה טיפים כלליים על קולורדו

האוויר מאוד יבש. לנו, כפלורידאנים, זה היה מגניב ביום הראשון שחם ולא מזיעים אבל אחרי יומיים כולם התחילו להתייבש קשות. שפתיים סדוקות, אף מדמם ושות'. למי שיש אטופיק דרמטיטיס – תביאו את כל התכשירים איתכם או שתקנו שם.

חם כבר אמרנו? אז חם! מאוד! ואין מיזוג בהמון מקומות. כאילו, הם לא הפנימו שחם שם, או שזה פשוט חם לכמה חודשים אז לא משקיעים במיזוג. למשל בבית איירבינאנדבי שהיינו לא היה מיזוג, רק חימום. ברוב הימים היינו שם רק בערבים ואז באמת קריר ונעים ויש בריזה, אבל ביום אחד שחזרנו מוקדם היה בהחלט חסר המזגן.

לקחנו בית בעיירה בשם Avon ומשם עשינו טיולי כוכב. איירבינאנדבי לא אכזב גם הפעם, ולמרות שהבית היה חדש במרקט ולא היו עליו תגובות בכלל, התכתבתי קצת עם הבעלים והחלטנו שהוא נשמע מספיק אמין. וכך היה.
בדיעבד, היה עדיף לקחת בית בגלנווד ספרינגס,היה חוסך לנו שעה נסיעה כי הרבה מהפעילויות היו באיזור ההוא.

פתיחת עונת הקיץ – קולורדו נהדרת לטיולי סקי בחורף וכל העיירות שראינו בטוח מהממות בחורף למטרת סקי. בקיץ הם פותחים במעלה ההרים את האתרים לפעילויות קיץ. הפתיחה בעיירות שראינו היא ב-19 ביוני ואז בטוח יהיה עמוס יותר ממה שהיה לנו,אבל בגדול אם זה משהו שמעניין אתכם תבררו מתי זה נפתח לפני שנוסעים.

נוט טו סלף – להשקיע בנעלי הליכה טובות, עמידות למים. כמה פעמים ילדים דרכו לנו במים וזה לא נעים להמשיך ללכת ככה. ולמבוגרים זה בהחלט השקעה שווה.

זהו! אז מה עשינו אתם שואלים? נחתנו בדנבר, ישנו שם לילה וביום למחרת התחלנו לטייל.

מהלך הטיול בקולורדו

יום הראשון:  Gardens of the God ואח״כ טיול בעיירה מקסימה בשם Manitou Springs. משם המשכנו לכיוון Avon ועצרנו במסעדה איטלקית ממש חמודה בשם מייקל'ס בעיירה Breckenridge. גם לטייל שם זה מאוד יפה.

יום השני: Glenwood Caverns Adventure Park – קנינו את הפסים הכי יקרים וזה היה מעולה. כל המשפחה מאוד נהנתה מיום גדוש פעילויות.

יום 3: מסלול Hanging Lake – מסלול קשה!! עלייה סלעית לא פשוטה אבל עשינו את זה. צריך להרשם מראש. לבוא קלים למסלול אבל לקחת המון מים איתכם. לנו עם ילדים לקח חמש שעות לעלות ולרדת.

יום 4: ראפטינג בנהר קולורדו – אנחנו הזמנו מפה מראש ולקחנו את הטיול ה-Mild כי היו איתנו ילדים קטנים. היה אחלה של טיול! אותו יום המשכנו אחכ לגלנווד לאכול ולגלידה. העיירה מקסימה!

יום חמישי – Maroon Bells – אי אפשר לתאר את היופי הזה! אנחנו עשינו קצת אוברקיל ולא הבנו לגמרי מהאתר אז שילמנו מראש גם על חניה וגם על שירות השאטל. בדיעבד, הבנו שהחניה זה רק למי שמגיע עד 8 בבוקר, ולפעמים זה מתמלא גם לפני ככה שאין ביטחון שיהיה מקום, אז המשכנו למיקום של השאטל וזה עבד יופי.

היינו למעלה סה״כ כחמש שעות. עשינו את המסלול של ה- Scenic loop trail וזה היה מושלם לילדים ולמבוגרים.

יום שישי + שביעי – בילינו באיזור של Avon ו- Vail – מצאנו כל מיני פינות חמד קטנות והילדים שיחקו ונחו, וכך גם אנחנו. היה די חם, חשוב להתמרח בקרם הגנה כי השמש שורפת ממש.

יום שמיני – אמרנו שלום יפה לבית המקסים שלנו באבון ויצאנו לכיוון דנבר, כי הטיסה הייתה בחצות.
בדרך עצרנו ב- Georgetown Loop Railroad ולקחנו את הטיול רכבת. טיול של שעה ורבע שעובר בלוקיישנים די יפים, אבל לא הרגשנו שזה היה חובה בדיעבד.

הילדים אהבו.

אח"כ המשכנו לעיירה עצמה, נסענו מלא לפסגת ההר, ראינו חיות, ראינו שלג, ראינו נופים יפים וירדנו מההר לקפה ולגלידה.
המשכנו לאיידהו ספרינגס ,שוטטנו בעיירה, מצאנו גני משחקים מיוחדים ובילינו שם עד הערב.

סיכום

קולורדו יפיפיה. לא באנו במטרה לראות את הכל, ואכן נשארנו עם טעם של עוד ופעם הבאה איזור אחר ופעילויות אחרות.
מקווה שעזרתי למתכננים הבאים. תהנו!

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן