סיכום צלילה בעקבה עם Aqaba Leaders dive center

מטוס מתחת למים בעקבה

את התכנון שלנו לירדן התחלנו בזה שאנחנו רוצים לראות את פטרה, לעשות טיול בואדי רם ולצאת לצלילה בעקבה בעקבות הטנק והמטוס. לאחר שנסגרנו על תאריכים התחלנו לחפש איך מבצעים את התוכנית, על פטרה וואדי רם זה יהיה בכתבה אחרת ועל הצלילות אספר כאן. אתחיל ואומר שאנחנו צוללים פעם שנייה בחיים (פעם שעברה היה לפני עשור בערך) ולכן הגענו ללא שום נסיון והכל היה די חדש. כאשר התחלנו לחפש עם מי צוללים בעקבה גילינו שיש הרבה מאוד חברות אשר מוציאות קבוצות ובודדים והתחלנו לעשות מחקר בעברית ובאנגלית עד שהחלטנו לבחור ב- Aqaba Leaders Dive Center. כבר מהרגע הראשון ששלחנו להם הודעה הבנו באיזה ידיים טובות נפלנו, האנגלית שלהם מדהימה, הסבירו לנו בדיוק מה נעשה וכמה הכל יעלה וכל הזמן שאלנו עוד ועוד שאלות ותמיד ענו לנו במהירות בשמחה בוואטאספ.

אחרי שנכנסנו לירדן ויום לפני הצלילות (בזמן שהיינו במלון בפטרה) דיברנו איתם וקבענו שעה שנרצה להתחיל לצלול, הם הביאו לנו כתובת מדוייקת לאן להגיע עם הנהג שלנו (חוף מספר 5) ושם חיכה לנו כל הצוות עם הציוד. לאחר תדריך לפני, קבלת הציוד ותדריך בתוך המים יצאנו לצלילות.

כמה מילים על צוות הצוללנים – כולם שם חברה צעירים עד גיל 35 ודוברים אנגלית מעולה, מקצועיים מאוד, בעלי נסיון של אינספור צלילות ומכירים כל נקודה, עונים בסובלונות על כל שאלה, מרגיעים מאוד במקרה של פאניקה או לחץ מתחת למים (לנו זה קרה), יודעים לתפעל כל מקרה שקורה, תמיד צמודים אליכם במהלך הצלילות והתמונות יחד עם הסרטונים שהם עשו היו פשוט מרהיבים (קיבלנו הכל יום למחורת למייל ולטלגרם).

אנחנו בחרנו לעשות 3 צלילות שכל אחת מהם אורכת בערך 45 דקות ויש הפסקה של 20-30 דקות בין כל צלילה למנוחה והחלפת בלונים.

צלילה ראשונה – שבעת האחיות וטנק ירדני

לאחר שסיימנו את התדריך בים התחלנו את הצלילה הראשונה, היינו זוג עם 2 מדריכים לכל אחד ואחת מאיתנו היה מדריך צמוד ואחד מהם היה המוביל והשני עזר כאשר היה צריך. חשוב מאוד להקשיב להם במהלך התדריך במיוחד אם אתם מתחילים ולבצע את כל מה שהם אומרים בתוך המים על מנת שהכל יעבור בשלום.

את הצלילה התחלנו במים הרדודים בשביל להבין בכלל איך כל הסיפור הזה עובד כי בהתחלה די לא הבנו מה ואיך עושים, במיוחד עם הפמפום של האף על מנת להוציא את הלחץ מהאוזניים. כאשר ראינו כי טוב התחלנו להתקדם לעומק, כבר בהתחלה אתם רואים אינספור דגים מסוג שונים אם זה דגי נמו, דגי סלע ועוד מגוון רחב מאוד. במהלך הצלילה אתם תראו שוניות אלמוגים יפייפיות ותשתדלו לא לגעת בהן גם כדי חלילה לא להרוס אותן וגם כדי שלא תחתכו את הידיים, אותו הדבר עם הדגים. לאחר זמן מה הגענו לנקודה הראשונה והיא ״שבעת האחיות״ זהו ריף אלמוגים מרהיב עם מגוון ענק של דגים. לאחר מכן חזרנו לחוף להתכונן לצלילה השנייה.

אחרי מנוחה קצרה ושתייה של תה טעים, הגיע הזמן לצלול שוב. קיבלנו בלון חמצן חדש, שוב רענון סימנים ויציאה לדרך. כרגיל מתחילים מן החוף אינספור דגים בכל מיני סוגים וצבעים, שוניות אלמוגים ואינסוף ים כחול ומרהיב ביופיו. לאחר זמן מה פתאום נגלה המראה המרהיב של הטנק הענק שפשוט עומד לו באמצע שום מקום בעומק של 10 מטרים מתחת למים ומחכה לנו. הטנק הזה היה של מלך ירדן ממלחמת העולם השנייה שהחליטו להטביע. כרגיל עשינו תמונות סרטונים והמשכנו בצלילה הלאה לכיוון החוף.

צלילה שנייה – הרקולס (המטוס)

שוב אחרי מנוחה קצרה של בערך 20 דקות ותה טעים, עברנו כרגיל את התדריך ויצאה לדרך. פה כבר הצלילה הייתה מאתגרת יותר ומגיע לחמש עשרה מטר מתחת למים, במהלך הצלילה רואים דגים מסוגים שונים כולל דג מאוד יפה אשר נחשב להכי ארסי בים האדום ויש מאוד להזהר ממנו (תוכלו לראות בתמונות המצורפות) בגדול קשה לפספס אותו. לאחר זמן מה מגיעים להרקולס הענק שהיה שייך למלך ירדן בעברו, בתוכו ניתן גם לראות סוג של שלד אשר יושב על כסא הטייס מה שהופך את זה לחוויה מאוד מעניינת הייתי אומר.. שוב תמונות, סרטונים והרבה התלהבות שאנחנו רואים את המחזה הזה של המטוס הענק מתחת למים. לאחר מכן חזרנו לחוף להתארגנות ומעבר לחוף מספר 4.

חשוב לציין – פה היה לאישתי קצת פאניקה והמדריך הצליח להרגיע אותה בתוך המים ואחרי 4-5 דקות חזרנו שוב פעם לעומק בעזרתם (15 מטר) והמשכנו את הצלילה כאילו כלום לא קשה, שאפו ענק למדריך!

צלילה שלישית – גן יפני

אחרי מנוחה קצרה בחוף מספר 5 הצוות אסף את כל הציוד שלנו עלינו על הרכב ועברנו לחוף מספר 4 לצלילה אחרונה בהחלט להיום. כמו בצלילות הקודמות קיבלנו בלון חדש ויצאנו לדרך. היתרון הגדול כאן שהחוף מלא באלמוגים ודגים בעומק לא גדול ויש באמצע מים חומות של אלמוגים מאוד יפות עם הרבה מאוד דגים. לאחר סיום הצלילה קיבלנו תה ועוגה, החלפנו לבגדים יבשים ונפרדנו לשלום.

סיכום הצלילה בעקבה

אם אתם מגיעים לירדן וחושבים על לעשות צלילה אנחנו ממליצים לכם מאוד לבחור בהם, וגם אם לא חשבתם על לצלול בירדן אתם חייבים לעשות זאת כי תכלס איפה עוד תראה טנק ומטוס מתחת למים?

יצירת קשר עם Aqaba Leaders Dive Center

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן