טיול זוגי בכרתים אחרי הקורונה – מדריך מפורט מהטיסה ועד החזרה לארץ

בת זוגתי ואני חזרנו ארצה מטיול בכרתים ב-31/05/2021. כמה תובנות ומסקנות שכדאי שתדעו לפני הטיסה שלכם, כי אנחנו הרגשנו קצת אבודים בהתחלה. את הדברים אני כותב על בסיס החוויה האישית שלי, אני לא מחזיק במידע רשמי ולא מבטיח שכיסיתי ב-100% את מה שצריך לדעת.

טרום טיסה והגעה לכרתים

לפני שטסים, כדאי אפילו מייד לאחר הזמנת הכרטיסים והמלון, יש למלא טופס PLF. הטופס הוא יווני, ופרטיו כנראה מגיעים לממשלה היוונית כדי להיות בשליטה על מי שנכנס לשטחה. לא יתנו לכם לעשות צ׳ק-אין בשדה בארץ אם לא מילאתם את הטופס. מומלץ להביא אותו מודפס. קישור לטופס: https://travel.gov.gr/#/

מי שמחוסן, צריך שיהיה לו את הדרכון הירוק שמראה על ההתחסנות. שימו לב, יש צורך בדרכון הירוק (שמכיל את מספר הדרכון) ולא את תעודת ההתחסנות שמכילה רק את מספר תעודת הזהות!

את הדרכון לא הצלחתי להנפיק דרך האתר, ולכן התקשרתי למוקד משרד הבריאות שמתעסק בכל העניינים של הקורונה, במספר *5400, זה צ׳יק-צ׳ק. את הדרכון עדיף להדפיס גם לדעתי. לגבי מי שלא התחסן, אין לי מושג אם בדיקת קורונה תופסת.

חשוב לציין, לא ביצענו בדיקת קורונה ביציאה מהארץ ולא דרשו כזאת מאיתנו. כנראה שיוון לא דורשת בדיקה שלילית ממחוסנים, וכנראה שהמדיניות כך גם מבחינת אל על, חברת התעופה איתה טסנו.

יש לוודא שתאריך התפוגה של הדרכונים רחוק משלושה חודשים אחרי החזרה.

שווה לקבוע כבר אחרי הזמנת הטיסות את בדיקת הקורונה שיש לבצע עם ההגעה חזרה ארצה מחו״ל. נכנסים לאתר check2fly.co.il וקובעים בדיקה בשעה שלדעתכם תסיימו את כל תהליך הכניסה עד למכס. קוד קופון שהכנסתי לקבלת הבדיקה בחינם הוא Free1 ומכניסים אותו ב״מעמד רכישת הבדיקה״. חובה לעשות את הבדיקה, אי אפשר לדלג עליה.

כניסה ליוון

בכניסה ליוון בדקו את הדרכון הירוק שלנו ואת טופס ה-PLF. ראינו גם שלקחו מדגמית אנשים ועשו להם בדיקת קורונה.

השהות בכרתים

כשהגענו לשדה כולם היו עם מסכות, וצריך להקפיד על זה. במלון, מבחינת מסיכות, לא הקפידו, רק בתוך מבנים ובחדר האוכל. הצוות היה עם מסכות תמיד.

השכרנו רכב והיה פצצה. בלי קשר לקורונה, חשוב לצלם את הרכב מכל הכיוונים ולוודא שחברת ההשכרה מכירה כל שריטה ומכה שיש לו טרם נמסר אליכם.

בתור מי שהיה כבר בכריתים בעבר לא מעט, היא קצת עצובה מבחינת כמות האנשים, בגלל הקורונה. השווקים ריקים יחסית, אבל לא הרגשנו שיש מקומות סגורים או הגבלות שמקשות מדיי על התפקוד ומהלך החופשה. היינו במלון הכל כלול ככה שלא ישבנו במסעדות. כן ראינו שאין אפשרות לשבת בתוך המסעדות אלא רק בחוץ.

כריתים יפייפיה, זולה, והתושבים צמאים לתיירים. כולם נחמדים ואדיבים.

בדיקת קורונה בכרתים לפני חזרה לארץ

ביצענו בדיקת קורונה 48 שעות לפני הטיסה כשהובטח לנו שנקבל תוצאות תוך 24 שעות. יום לאחר מכן, רק בת זוגתי קיבלה את התוצאה, ואני לא. התוצאות היו אמורות להתקבל בראשון בבוקר, יום המנוחה הרשמי, ככה שלא היה לי עם מי לדבר על זה שהבדיקה לא הגיעה אליי.

ניסינו להתקשר למעבדה ואפילו נסענו אליה, אבל היא הייתה סגורה. ביום שני, יום העזיבה, הגעתי בבוקר מוקדם למעבדה, אמרתי שלא קיבלתי את התוצאה והדפיסו לי אותה על המקום. לטענתם, המייל שמסרתי לא היה תקין אבל אין סיכוי, בדקתי אותו אלף פעם. לכן, ממליץ לבקש מהמעבדות לשלוח את כל הבדיקות של כל מי שנבדק לשתי כתובות מייל, וככה לא להסתכן. אם הטיסה הייתה בראשון ולא בשני, היינו בבעיה רצינית.

מחיר הבדיקה ביוון – 60 יורו.

חזרה ארצה

במהלך 24 השעות שלפני הטיסה, יש למלא טופס כניסה לארץ. הראנו את האישור על מילוי הטופס בדלפק הצ׳ק-אין של הטיסה חזרה ארצה. בעת מילוי הטופס ושליחתו, ישלח אליכם למייל בשם COVID-19 test. המייל מכיל את מספר התור שתידרשו להציג לפני בדיקת הקורונה בארץ.

את התוצאות השליליות של הבדיקות שעושים במעבדה ביוון, עדיף להדפיס, אפשר במלון, ולהציג אותן בדלפק הצ׳ק-אין.

בכניסה לנתב״ג, הכל מתנהל כרגיל עד המכס (כולל). אציין שהיעילות של ביקורת הדרכונים השתפרה, והיום הכל אוטומטי לחלוטין, עמדות עצמאיות כאלה. אחרי שעוברים את המכס, מגיעים למתחם בדיקות קורונה שעובד ביעילות טובה למדיי, הבדיקות של check2fly שהוזכרו קודם לכן. מראים את המייל שנשלח אליכם בעת מילוי טופס הכניסה לארץ, ומבצעים בדיקה.

זהו, לגמרי היה שווה את זה. הנאה מרובה לכולם!

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן