טיול באיים האזוריים – זוג חודש ימים מתאים לאוהבי טיולים וטבע

חודש טיול באיים האזוריים אשר נמצאים תחת שליטת פורטוגל, ממוקמים בלב האוקיינוס האטלנטי כ- 5 שעות מקנדה ושעתיים מפורטוגל. סה"כ 9 איים עוצרי נשימה מתוכם טיילנו ב-6 איים. נדגיש שכל אי בעל מאפיין שונה ולא דומה אחד לשני. קצת עלינו זוג בני 23, 25 אוהבים טבע ואוהבים לטרק. לתמונות וסרטונים נוספים מהטיול באזוריים ובכלל תציצו באינסטגרם שלנו – eyal.ilana.travel

סאו מיגל São Miguel (שמונה ימים)

איים אזוריים פורטוגל

האי המאוכלס ביותר מבין האיים האזוריים והגדול ביותר מהם. טיסה קצרה בת שעתיים וחצי מליסבון הביאה אותנו לבירת האי, פונטה דלגדה (לאי יש טיסות ממספר מדינות אירופאיות נוספות וכן גם מארצות הברית). באי טיילנו באגמים המפורסמים Sete Cidades (שם גם שכרנו קיאק), ביקרנו בחופים עם חול שחור מהרי הגעש באי, נסענו בין עשרות נקודות תצפית על האוקיינוס, ביקרנו בשדה התה היחיד באיים האזורים, ביקרנו באגמים שנוצרו בתוך Caldeiras (הרי געש שקרסו לתוך עצמם), גייזרים שיוצאים מהאדמה בהם מכינים את ה- Cozido המסורתי, ביקרנו בפארק המעיינות החמים הטבעיים Terra Nostra ו- Caldeira Velha, ראינו איים קטנים בלב האוקיינוס (Villa Franca). האי מאופיין במצוקים שיורדים ישירות לאוקיינוס. באי התניידנו עם רכב ידני שכור, הנהיגה מאוד נוחה אם כי יש עליות וסיבובים חדים מידי פעם. מסאו מיגל המראנו לאי הבא (50 דקות טיסה) עם חברת Sata Azores Airline.

טרסיירה Terceira (האי השטוח ביותר באזוריים), חמישה ימים

איים האזורים

את השהות באי העברנו בחווה משפחתית בה קיבלנו גם רכב מבעלי החווה. טרסיירה מאופיינת בחלקות ירוקות אין סופיות, נכנסנו לשני הרי געש (המקום היחיד בעולם) וירדנו לעומק האדמה (Algro Do Carvao), עשינו מספר מסלולים מאתגרים באי בהם ההר Monte Brasil. ממליצים מאוד על שתי תצפיות מטורפות, Serra Do Cume ו- Miradouro Altares (בשקיעה אפילו יותר טוב). מטרסיירה המראנו לאי הבא (50 דקות טיסה) עם חברת Sata Azores Airline.

פלורס Flores (הנקודה המערבית ביותר באירופה), חמישה ימים

טבע באיים האזוריים

באזור הזה המזג אוויר לא יציב והתחזית נכונה למספר שעות קדימה. האי מאופיין בטבע טהור ובתיירות אפסית, באי גרים כחמשת אלפים תושבים. באי טיילנו במפלים מטורפים, ראינו אגמים בתוך Caldeiras, טיילנו בין מצוקים אדירים וראינו יותר פרות מבני אדם. מהאי לקחנו טיול מאורגן יומי לאי הקטן ביותר באזוריים, Corvo, הפלגה בסירת גומי של ארבעים דקות, בה קיבלנו סיור במפלים הנשפכים לאוקיינוס, במערות של האי ואפילו ראינו דולפינים בדרכינו לקורבו. בקורבו נסענו ל- Caldeira המפורסמת של האי, מכתש עצום עם שדות ואגמים המצריך ירידה תלולה ועלייה מאתגרת לאחר מכן, כמובן שגם בחזור ראינו דולפינים. בפלורס התניידנו עם רכב ידני שכור, נהיגה קצת מאתגרת. מפלורס המראנו לאי הבא (50 דקות טיסה) עם חברת Sata Azores Airline.

פאיאל Faial, יומיים

לפיאל הקצבנו יומיים בגלל המעבר לאי הסמוך. ביומיים טיילנו בהר הגעש המדהים Caphelions הר שחור עם מצוקים שיורדים לאוקיינוס. ביום שלאחר מכן הלכנו לראות את הר הגעש השני באי ואת ה- Caldeira שהוא יצר. באי ביקרנו גם בגן בוטני המשמר את הזנים הנדירים של האיים האזוריים. באי התניידנו עם רכב שכור ידני, נהיגה ידידודית, הרבה יותר תיירים משני האיים הקודמים בהם ביקרנו. מפיאל עברנו במעבורת כ-30 דקות לאי הבא.

פיקו Pico, ארבעה ימים

בבוקר הראשון שלנו באי התעוררנו בשעה חמש בבוקר ליציאה לטרק חלומותינו, טיפוס על הר פיקו, ההר הגבוה ביותר בפורטוגל בכלל ובאיים האזוריים בפרט (2351 מטר). נדגיש ונאמר שאנחנו מנוסים בטרקים ובכושר לא רע ומדובר בטיול מאתגר שלא בטוח יתאים לכולם. הטרק אורך כ-10 שעות וכולל עלייה מצטברת של כ-1500 מטרים שאותם גם יורדים לאחר מכן. העלייה והירידה היא על סלעי לבה רטובים מהגשמים, דבר שמאתגר עוד יותר, את הטיול בחרנו לעשות דרך חברה עם מדריך משום שהדרכים לפסגה אינן מסומנות ויכולות להוות סיכון. הקבוצה מנתה שמונה אנשים ויש צורך להירשם מראש. בתחילת הטרק יש לשלם סכום של 25 יורו (גם אם מטיילים לבד), מקבלים מכשיר איתור GPS בעל לחצן מצוקה לכל צורך. אנחנו זכינו במזג אוויר הפכפך, בטיפוס חווינו ערפל, גשם, רוחות ושמש אבל כאשר הגענו לפסגה הראות הייתה מדהימה, תצפית על האי והים מעל העננים. בימים שלאחר מכן טיילנו באגמים של האי בהם Lagoa Do Capitao, Lagoa Negra ועוד. האי מאופיין בגידולי יין, בשל האפר הגעשי מסתבר שהגפנים גדלים בצורה טובה יותר, באי יש אתר Unesco, בו יש שטח עצום של טרסות לגידולי גפנים, מוזיאון יין, טורבינות רוח המשמשות כמגדלורים על החופים. באי התניידנו עם רכב ידני שכור, נהיגה מאוד נוחה, המון כבישים ישרים ומעט סיבובים. מפיקו חזרנו שוב במעבורת לפיאל על מנת להמריא בטיסה ישירה לליסבון.

סיכום טיול באיים האזוריים

האיים האזוריים הם יעד לא מוכר לרוב האנשים, מעט מאוד ישראלים מבקרים בהם (רובם מגיעים עד סאו מיגל). מחירי הלינה זולים (בקלות ניתן למצוא בפחות מ 400 שח ללילה) ומחירי האוכל בהתאם. מחירי הדלק יחסית דומים לאלה של הארץ וטיסות בין אי לאי עולות כ-80 יורו לאדם (כל הטיסות כוללות מזוודה 23 קילו ללא הושבה מראש). נדגיש מאוד מאוד ונאמר שלא מדובר ביעד קולינרי (בייחוד באיים המרוחקים פלורס וקורבו, בהם אין כמעט מסעדות וסופרמרקטים). באי התארחנו בריזורט מפנק ביותר, Lava Homes, והתפנקנו בימים שלאחר הטרק.

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן