טיול זוגי עם רכב שכור בצרפת – נורמנדי, ברטני ו-עמק הלואר בחודש ספטמבר

פירוט של טיול: בריטני ונורמנדי – ספטמבר 2019

 • הערה כללית על תחבורה: ניווטנו בקלות בעזרת הוויז, יש הרבה כבישי אגרה בתשלום. החניה במחירים הוגנים עם כרטיסים במדחנים קרובים לפי שעות. לפעמים כדאי לא לנסוע בכבישים ראשיים, על מנת להנות מהדרך.
 • לגבי אוכל: ארוחות הבוקר בבתי המלון פשוטות יחסית לישראל. אין בכלל ירקות, יש גבינות צרפתיות, נקניקים, ומאפים, וכן יוגורט. מומלץ להצטייד כשרואים סופר פתוח. בכפרים השונים יש בולנז'רי ופטיסרי, הפתוחים רק בבוקר. ארוחות ערב מוגשות משבע בערב.
 • יש נוקשות רבה לגבי סדר ותוכן המנות, ומי שאוכל רק כשר עלול להימצא בבעיה. מומלץ לטעום פאי תפוחים בלואר, וקרמל בברטיני. אני התאכזבתי מאוד מאומלט בנוסח נורנדי, ונהניתי במיוחד בגלידה אמריקאית בטעם פיסטוק, שיש בחלק מהמקומות.
 • לגבי מועד הטיול: לא מומלץ לטייל ביולי – אוגוסט, כשכל הצרפתים בחופשה. עלול להיות עומס רב הן בכבישים (הכפריים) והן באתרים עצמם. מומלץ לטייל בחודשים אפריל – יוני, או בספטמבר. באוקטובר מזג האוויר הפכפך, אבל מראות הסתיו מרהיבים. מנובמבר ואילך החורף יפגום בחוויה.
 • הערה לגבי שפה ועוד: בכפרים רוב התושבים לא יודעים אנגלית, ועונים בצרפתית בכל מקרה. לנו כולם האירו פנים.
 • הערה לגבי שדה התעופה: הבדיקות הביטחוניות בשארל דה גול קפדניות מאוד. אני נמצאתי "חשודה" מאחר ומסתבר כי נגעתי בקרם פנים המכיל גליצרין. זה היה מאוד לא נעים.
 • הערה לגבי התנהלות: אנחנו נסענו לפי תוכנית מוגדרת מראש, שעבדנו עליה רבות. עם זאת, הרגשנו חופשי לוותר על אתרים כשהיה לנו צפוף מדי, או להוסיף, אתרים אליהם נקלענו בדרך. כדאי להקשיב להמלצות בתי המלון ובמוקדי המידע לתיירים (הפתוחים רק בשעות מסוימות), ובעיקר להביט סביב.
 • טיסה לצרפת אייר פראנס

המסלול בצרפת:

עמק הלואר וטירת Chambord

יום מס' 1: טיסות מצוינות (טסנו עם אייר פראנס), יצאו בדיוק בזמן גם בהלוך וגם בחזור. הגענו לשארל דה גול, וקיבלנו מיד את הרכב –  פורד מרווח, שהתאים בקלות לשני זוגות עם מזוודות. הרכב הושכר מהארץ דרך חברת אופרן, והחברה בחו"ל היא Alamo.

עמק הלואר – הגענו לפארק הפרחים של Orleans – פארק יפה ורחב ידיים (כניסה בתשלום). מומלץ לא לוותר על חממת הפרפרים. בשל העובדה שכבר היה מאוחר ויתרנו על ביקור באורליאן עצמה.

יצאנו לכיוון טירת שאמבור (Chambord) – הטירה הראשונה ברצף טירות עמק הלואר. הסתפקנו בסיור חיצוני, ולמי שיש זמן מומלץ גם להיכנס פנימה.

אחרי שמונה בערב הגענו ל- Azay-le-Rideau – יישוב נחמד בו טירה נוספת, שלא הספקנו להגיע אליה. בהמלצת בעל המלון אכלנו א. ערב במסעדה צרפתית מצוינת , שחלק ממנה נמצא בתוך מערה. המלון, בו לנו יומיים, הוא מלון משפחתי חביב בשם Hotel Des Chateaux.

טירת Chenonceau

יום מס' 2: אחרי ארוחת בוקר חביבה במלון, יצאנו לטירת Chenonceau – הטירה מרהיבה ביותר, ושווה להסתובב זמן רב בפנים ובחוץ. כדאי לשים לב למפה, כדי לא להחמיץ חלק מהמקומות.

עברנו לגני Villandry – מראה מרהיב ורוגע. במידת האפשר מומלץ לרכוש כרטיסים מראש, כדי לדלג על התור.

הגענו לעיר Tour – עיר תיירותית נחמדה, עם חלק עתיק וחדש. יש הרבה מסעדות. ראינו מופע אורות בקתדרלה, שמוצג רק בקיץ עד 15.9.

בריטני

יום מס' 3: יצאנו מהמלון לביקור ביקב מקומי (יש באזור יקבים רבים, כדאי לשאול במלון). הצטיידו בסופר גדול ועשינו פיקניק ליד נהר מקסים ביישוב, שלא שמנו לב לשמו. הגענו ל- Angers – עיירה קטנה ומקסימה בה מדרחוב קניות, וטירה מבוצרת בסגנון שונה מהקודמות,. מומלץ לסייר גם בסימטאות סביבה. יש גם קתדרלה ענקית. לצערינו דילגנו על העיר Nantes, המומלצת מאוד. זה טיול שיש לעשותו בנחת רוח. הגענו למלון הנחמד ב- Rennes – Mercure Rennes Centre Parlement Hotel. גם המיקום של המלון מצוין, ויש סביבו מסעדות מסוגים שונים. לנו בו 3 לילות.

ואן Vannes

יום מס' 4: נסענו לעיר המקסימה ביותר Vannes – מומלץ לרדת לנמל, ולשוטט בגנים ובסימטאות הציוריות. נסענו דרך מפרץ Morbihan לחלק של הטבע בטיול. הנופים בנורמנדי מיוחדים ביותר, וכוללים מפרץ מדהים, אבנים מיוחדות (מוגליתים) ב- Carnac, ועיירת חמד – Quibero , עם טיילת מקסימה. בסוף היום הגענו לכפר מדהים ביותר, בהמלצה של מקומיים: Rochefort -en-Terre. יש שם גלריות, סימטאות ציוריות, מסעדות. פשוט אי אפשר לשבוע מכל היופי הזה.

עדיין בבריטני

יום מס' 5: 3 עיירות מדהימות , שהמילים לא יצליחו לתאר אותן. Dinan – מומלץ לרדת בסימטאות במורד עד למעגן, Dinar – הליכה בשביל מעל הים. מומלץ גם לעלות במדרגות לראות את הבתים והים מלמעלה. St-Malo – סמטאות מהממות ממש. מומלץ גם לסייר על החומה.

נורמנדי

יום מס' 6: מבריטני לנורמנדי: סיור ב- Cancale. מומלץ לצפות בחוות לגידול צדפות, ולנועזים אף לטעום. כדאי הגיע ל Point Du Gruin לתצפית. גולת הכותרת של היום היא מונט סן מישל- אנחנו לא הצלחנו להסתנכרן עם הגאות, אבל גם ככה החוויה נהדרת. כדאי לטפס במדרגות המאתגרות דרך החומה, ולרדת דרך הסימטאות. הקתדרלה למעלה מרתקת. כדאי לפנות לזה לפחות 3 שעות, ולקחת שאטל חינמי מהחניון (שעולה 12 אירו) למבצר, כדי לשמור את הרגליים לאתגרים בהמשך. הכניסה רק לקתדרלה היא בתשלום, וכדאי לקנות מראש כדי לדלג על התור.

הגענו למלון ב- Cean Best Westwen Plus Le MondreSejour. מלון חביב שבסביבתו בתי כלבו מפורסמים, כולל גלארי לה פייט. אכלנו במסעדה איטלקית מצוינת, שהומלצה במלון.

יום המוקדש לחופי הנחיתה

יום מס' 7: ההיסטוריה של מלחמת העולם השניה. מומלץ גם להיכנס לאחד היקבים, ולטעום משקה שיכר מתפוחים – קלבדוס. ביקרנו ב- Clacy, והגענו ל- Arromanches. העדפנו לא להיכנס למוזיאון, אלא להחנות למטה ולעלות בשאטל חינם לקולנוע העגול המציג את מבצע הנחיתה. ירדנו ברגל בדרך מופלאה. יש הרבה מייצגים בחוץ, שנותנים ממש תחושה של חיילים מסתובבים בסימטאות. לסיום היום ביקרו בכפר מלהיב ביותר- Beuvro-emn-auge, וסיירנו גם ב- Cean עצמה.

נסיעה לאורך חופי הפרחים

יום מס' 8: בבוקר הגענו ללא תכנון לכפר מקסים ביותר- Villers-Sur Mer. בהמשך ביקרנו ב- Blonville, Deauville, Trouville. אני פחות התלהבתי ממקומות אלו. כדאי להשאיר לפחות חצי יום לביקור ב- Honfleur עיירה מהממת ממש עם אמנים, סימטאות, מעגן מרהיב, טיילת ארוכה. יש גם חלק עתיק, שפחות מלהיב בעיני. בדרך חזרה עברנו בגשר נורמנדי, שהוא תופעה בפני עצמה. הגענו לצוקי Etretas, שהם תופעת טבע ייחודית ביותר, ולמי שיש זמן מומלץ לטפס עליהם. הגענו ל- Rouen ללינה. לנו במלון קצת פשוט מדי – Ibis Rouen Champ De Mars.

רואן וג'יברני וחזרה לישראל

יום מס' 9: התחלנו בסיור ברואן – עיר חביבה עם חלק עתיק בו קתדרלה ענקית ומונומנטים לזכר זאן דארק, וכן רחובות לקניות. נסענו לכפר הציורי המקסים Luons La Foret, שגם הדרך אליו מרהיבה. הגענו לגולת הכותרת של הטיול- גני ג'יברני, בהם צייר מונה במשך 20 שנה את חבצלות המים שלו. מעדיפה לא לפרט, שכן כל מילה רק תקלקל את החוויה המדהימה. רק שימו לב שלגן יש שני חלקים, ולא לפספס את הגן היפני. משם נסענו ישר לנמל התעופה לטיסת לילה.

כתיבת תגובה

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  דילוג לתוכן