איי קוק – כאשר המציאות עולה על כל דמיון!

איי קוק נמצאים בדרום האוקיינוס השקט, מערבית לפולינזיה הצרפתית. המדינה מורכבת משתי קבוצות איים והאי המרכזי הוא ררוטונגה Rarotonga, שהכביש ההיקפי שמקיף את כל האי הוא באורך 32 ק״מ בלבד. ררוטונגה היא גם העיר הבירה ורוב התושבים (כ-17,000) גרים בה. התושבים המקוריים של איי קוק הם מאורים, תת קבוצה של הפולינזים. הפולינזים יצאו מאסיה בסירות בחיפוש אחר יבשה ואיים נוספים סביב 1500 לפנה״ס וגם לאחר מכן. ההערכה היא שהמאורים התיישבו באיי קוק ספציפית במאה ה-6 לפנה״ס.

איי קוק הם חלק מחבר העמים הבריטי, ויחסי החוץ שלהם מופקדים בידי ניו זילנד וכל תושבי איי קוק מחזיקים בדרכון ניו זילנדי אך ההיפך הוא לא הנכון – ניו זילנדים הם אינם אזרחי איי קוק, וצריכים להוציא אשרה כדי לעבור לגור שם. האיים קרויים על שם קפטן ג׳יימס קוק, מגלה הארצות הבריטי הנודע שהגיע לאיים ב-1773 ו-1779.

מה יש לראות באיי קוק?

החיים באי די פשוטים, יש שווקים, דאון טאון נחמד, המון מסעדות וברים כיפים לאורך החוף. יש גם את האזור ההררי והירוק יותר שיש בו טרק חוצה כמעט את כל ררוטונגה דרך שבילים (כ-3-4 שעות טרק קל-בינוני) שמסתיים במפלי Wigmore שאפשרי לשחות בהם. בררוטונגה יש גם מופעים מוזיקה וריקוד של התרבות המקומית.


טסים בקרוב ? כדי לדבר עם סוכן מומחה לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל התקשרו עכשיו 073-2095870 או באתר passportcard.co.il


 

ררוטונגה מוקפת לגונה יפהפייה שבה אפשר לצלול ולשנרקל – החיים מתחת למים די מלהיבים. בין יולי לאוקטובר ניתן לצפות מהאי בלוויתנים שמגיעים לאזור.

מלבד ררוטונגה, איי קוק מפורסמים בזכות המים בגוונים שאני אישית לא ראיתי בשום מקום אחר באי אייטאטקי Aitutaki. לאי אפשר להגיע בטיסה של כשעה שיוצאת מררוטונגה באמצעות Air Rarotonga. האי עצמו אפילו פשוט יותר מררוטונגה אבל יש בו כמה ריזורטים יפהפיים ואפשר להנות שם מהתבודדות מוחלטת מהעולם וכמה מהחופים והשנרקולים הכי יפים באזור דרום האוקיינוס השקט – כולל צדפות ענק!

מבחינת לינה

איי קוק פשוטים יותר מבחינת ההיצע בהשוואה לפולינזיה הצרפתית. גם הריזורטים היותר יוקרתיים הם עדיין לא חוויית היוקרה המשוגעת שיש בטהיטי ובטח ובטח לא בבורה בורה השכנה. עם זאת, החופים והמים באייטאטקי יפים יותר מבורה בורה וגם המחירים והעלויות לחופשה באיי קוק נמוכים משמעותית. ריזורט 5 כוכבים באייטאטקי יעלה קרוב ל-50% פחות בהשוואה לפולינזיה הצרפתית.

מוזמנים לאינסטגרם שלי לעוד יעדים מיוחדים:  ellatravelsworld

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דילוג לתוכן