קרנבלים בדרום אמריקה – כל מה שצריך לדעת לפני הטיול לדרום אמריקה

הקרנבלים הכי צבעוניים, הכי ססגוניים, הכי מרהיבים הם ללא צל של ספק הם קרנבלים בדרום אמריקה! הכתבה הבאה תפרט על כל הקרנבלים בדרום אמריקה, תהנו.

ברזיל:

הקרנבל בריו דה ז'נרו 

כאשר שומעים את המילה ״קרנבל״ ישר חושבים על הקרנבל בריו דה ז'נרו ובצדק! אם אתם מחפשים אירוע אשר ישמר לכם בזכרון לכל החיים אתם חייבים לבקר בקרנבל זה. יש מספר חסרונות לקרנבל בריו, הכרטיסים יקרים מאוד, לא תוכלו לקחת חלק בו אלא רק לצפות, והמלונות בריו בזמן הקרנבלים יקרים מאוד אך עם זאת מומלץ מאוד לבקר בו. הקרנבל מתקיים בין השני לתשיעי במרץ.

קרנבל בסלבדור

הקרנבל הפרוע ביותר בברזיל לכל הדעות! הקרנבל מתקיים בסלבדור שהיא בירת באהיה, הרעיון של הקרנבל הוא ששורת משאיות ענק עם רמקולים מפלצתיים וזמרים או להקות מופיעים עליהן, הן נוסעות לאורך חוף הים בקצב איטי מאוד וכולם רוקדים אחריהן או מסביבן בשכרון חושים.

לפי ספר השיאים של גינס זאת המסיבה ההומונית ביותר בעולם. אך גם פה יש מספר חסרונות, קודם כל האיזור לא הכי בטוח וישנם שודדים וגנבים רבים וכמובן יש להזהר מאלימות. האירוע מתקיים באותם התאריכים כמו בריו.

ארגנטינה:

קרנבל גואלגואצ'ו

אם יש משהו שקצת דומה לקרנבל של ריו אזי זה הקרנבל גואלגואצ'ו בארגנטינה, זהו הקרנבל המפורסם ביותר בארגנטינה ואחד המעניינים ביבשת כולה. האירוע המרכזי הוא המצעד המרשים עם השתתפות של כל בתי הספר לסמבה במדינה, הרעיון הוא לזכות בתואר מלכי הסמבה של ארגנטינה, המשתתפים לבושים בתחפושות ורוקדים על במות ענק אשר נעות לאורך המסלול כאשר ברקע כל הזמן מוזיקה קצבית ומאוד רועשת. הקרנבל מתקיים לאורך החודשים ינואר ופברואר בסופי שבוע.

פסטיבל השלג הלאומי

אחד האיזורים היפים ביותר בארגנטינה הוא דרום ארגנטינה והעיר המרכזית באיזור היא ברילוצ'ה, בחודש יוני מתקיים בעיר פסטיבל השלג בעצם פותח את עונת הסקי בארגנטינה ואת ענפי האקסטרים. הפסטיבל מתקיים כל החודש עם אינספור אירועים הקשורים לתחום.

פסטיבל הבציר 

ארגנטינה ידועה ביין המשובח שלה והאיזור אשר ממנו מגיע רוב הענבים הוא איזור העיר מנדוסה שהיא בירת היין של ארנגטינה, בחודש מרץ מתקיים בעיר פסטיבל ענק הקשור לבציר הענבים, בזמן הפסטיבל מודים לאל על התפוקה הרבה ושותים המון יין מעולה וכמובן שיש המון מסיבות רחוב עם אוכל טעים ומוזיקה ארגנטינאית.

קרנבל הומהוקה 

הקרנבל מתקיים בעיירה חוחוי בצפון ארגנטינה, הרעיון המרכזי הוא הריקודים הלטיניים ושתייה של אלכוהות ובמיוחד משקה הצ'יצ'ה המפורסם באיזור זה, הקרנבל מתקיים בחודש פברואר.

בוליביה:

פסטיבל לה דיאבלדה

כידוע בבוליביה אוהבים את כל נושאי המסכות, מכשפות, שטנים וכו.. ועקב סיבה זאת ישנו הפסטיבל לה דיאבלדה, לפי האמונה המקומית חייבים לחגוג את הפסטיבל למען שהשטן ישמור על כורי הפחם במדינה. אנשים במהלך הפסטיבל מתחפשים לשטנים, מפלצות, לבני האינקה וכו. בסופו של הפסטיבל עושים מלחמת מים בכיכיר המרכזית, הפסטיבל מתקיים בסוף חודש פברואר ותחילץ מרץ, הטיול בבוליביה יהיה הרבה יותר מהנה אם תבקרו בפסטיבל זה.

קרנבלים נוספים במדינה:

  • פסטיבל אלסיטס בלה פז מתקיים בחודש ינואר
  • ראש השנה של האיימארה בחודש יוני
  • חגיגות קנדלמס בעיר קופאקבנה בחודש פברואר

קולומביה:

קרנבל ברנקייה

הקרנבל בעיר הדרומית הזאת מתקיים בשמך ארבעה ימים, במהלך הקרנבל רוקדים ללא הפסקה לצלילי המוזיקה הקולומביאנית המעולה, שותים המון אלכוהול, משתתפים במצעדי פרחים, מי שאוהב לשיר יכול לקחת חלק בתחרויות שירה, והכי חשוב פשוט שמחים. הקרנבל בחודש פברואר/מרץ

בקולומביה ישנם קרנבלים רבים נוספים לדוגמא:

  • פסטיבל הפרחים במדג'ין בחודש אוגוסט
  • פסטיבל סוף שנה בקאלי בחודש דצמבר
  • קרנבל העיר בוגוטה בחודש אוגוסט

פרו:

פסטיבל הבתולה קנדלריה:

בפרו ישנם מספר רב של פסטיבלים הקשורים לבתולות והמפורם ביותר הוא לכתוב הבתולה קנדלריה המתקיים בחודש פברואר. זהו אחד האירועים הגדולים ביבשת כולה וודאי אחד המושקעים, הפסטיבל משלב המון סממנים מן הנצרות לצד סמממנים אינדיאנים. הפסטיבל הוא שילוב של מסורת, תרבות, מוזיקה ושמחה רבה, כמובן שתראו את כולם מחופשים ולבושים בבגדי ריקוד צבעוניים.

פסטיבלים נוספים בפרו:

  • ליל כל הקדושים ויום המתים מתקיים בחודש נובמבר
  • פסטיבל הבתולה כרמן בחודש יולי

לסיכום: בדרום אמריקה תהנו מחגיגות כמעט כל השנה לכן איו מה לדאוג תמיד תמצאו סיבה לחגיגה במהלך הטיול לדרום אמריקה.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן