במקור השבט הגיע ממיאנמר השכנה ועד היום באזור החצי מליון בני שבט עדיין חיים שם בעוד שבערך 200-300 אלף הצליחו להימלט ליערות של צפון תאילנד מהמשטר הצבאי במדינתם.

השבט בכפר הכי מתויר שנקרא נאי סוי (Nai Soi) שנמצא לא רחוק מצ'אנג מאי, אפשר להגיע בטוסטוס בנוסף ישנה אפשר להגיע בטיול מאורגן או עם נהג פרטי, גברים כמעט ולא תפגשו שם אלא רק את נשות הכפר, הגברים עובדים בשדות.

כאשר מגיעים לכפר משלמים דמי כניסה ואז אפשר להסתובב בין הבתים ולראות את הנשים והילדים עם הטבעות על הצוואר עוסקות במלאכת הבית או באריגת בדים, אני לא יכול להגיד שהם נחמדות או מאוד מרוצות מהביקור של התיירים אך לא נראה שיש להם ברירה כי בכל זאת זה מכניס פרנסה רבה שעוזרת להם להקים בתי ספר לדורות הבאים ולהמשיך להתקיים.

במהלך הסיור בכפר תוכלו לקנות מזכרות מעשה ידיהן ואף להצטלם איתן, רצוי להשאיר טיפ קטן אם הצטלמתם איתן.

לפני הביקור ישנו את החשש מן ה״ניצול״, אך אם התיירים לא יגיעו אזי מצבם יוחמר ובטוח שלא יהיה להם את הכסף להשקיע בחינוך ילדיהם. 


מלונות מומלצים בצ'אנג ראי:

  • Na-Rak-O Resort – אפשרות מעולה במיקום טוב, המחיר בוא עד 100 ש״ח ללילה.
  • Le Meridien Chiang Rai Resort  – מלון חמישה כוכבים מאוד מרשים, איזור ה400 ש״ח ללילה ותקבלו תמורה מלאה לכסף שלכם.
  • Chiangrai Central – בחמישים שקלים ללילה תקבלו מלון טוב מאוד.

דרכי הגעה לשבט הקארן?

אפשר להגיע מצ'אנג מאי או מצ'אנג ראי באופנוע, מונית, נהג פרטי, טיול מאורגן.

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך. כתבות נוספות על תאילנד: