הפיליפינים (Philippines) היא מדינת איים המורכבת מ־7,641 איים ורק 2000 מאוכלסים. היא שוכנת בדרום מזרח אסיה במערב האוקיינוס השקט, בפיליפינים מתגוררים מעל 100 מיליון בני אדם.

הדת השולטת במדינה היא הנצרות הקתולית והם מאוד אוהבים את ישראל ואת היהודים. השמות של הפיליפינים הם ספרדיים עקב הכיבוש הספרדי הארוך בין המאה ה-16 למאה ה-19.

מבחינה תרבותית הפיליפינים מאוד מזכירים את התרבות האמריקאית ולא את האסיאתית, שכן תושבי המדינה מאוד אוהבים אוכל מהיר, כדורסל, קניונים והרוב המוחלט מדברים אנגלית ברמה גבוהה מאוד.

עונה מומלצת לטיול בפיליפינים:

מזג האוויר בפיליפינים מתחלק לשתי עונות עיקריות כמו ברוב המזרח ״יבשה״ ו״רטובה״, העונה היבשה בין החודשים דצמבר-מאי והרטובה יוני-נובמבר. מזג האוויר הוא טרופי ולרוב חם ולח והטמפרטורה הממוצעת היא בערך +30.

עקב המיקום הגאוגרפי של המדינה סופות טרופיות רבות פוגעות במדינה ולעיתים קרובות וישנן רעידות אדמה, התפרצויות הרי געש, שטפונות וצונאמי. יש לבדוק את תחזית מזג האוויר לפני שאתם טסים לבקר במדינה קסומה זאת.

הגעה לפיליפינים והתניידות בין האיים

טיסה:

זאת האפשרות הטובה ביותר להגיע למדינה ולהתנייד בין האיים ולרוב המחירים לא גבוהים יותר מאשר הפלגות. במדינה ישנן מספר שדות תעופה שבהם תוכלו לנחות לדוגמא: בורקאי, סבו, פוארטו פרינססה ובמנילה הבירה.

חברות תעופה מרכזיות:

  • Cebu Pacific
  • (PAL Express (Philippine Airlines
  • Air Asia
  • Skyjet Airlines
  • Cebgo

הפלגה:

דרך השנייה לעבור בין איים בפיליפינים היא בהפלגה, ההפלגות הן נוחות מאוד ובמעבורות גדולות עם אפשרות לינה. אך ישנן גם הפלגות קצרות שתרגישו את הים היטב ולכן מי שסובל או סובלת מבחילות עדיף לוותר על התענוג.

החברות המרכזיות הן:

  • 2GO
  • SuperCat
  • Montenegro Shipping Lines

תחבורה יבשתית:

בפיליפינים יש אינספור סוגי תחבורה כמו אוטובוסים, מיני ואן, ג'יפני, אופניים מונית, האבל-האבל (מונית אופנוע) טרייסיקל ורכבות. בגדול הכל מאוד נוח, ברור וזול. אנחנו ממליצים לנסות את הג'יפני, אופניים מונית וטרייסיקל שכן זאת חוויה שלא תמצאו במקומות אחרים בעולם.

ישנן מספר רמות מחיר כאשר אתם מזמינים אוטובוס והתנאים בהתאם כך שתבדקו לפני הנסיעה מה תקבלו במחיר שתשלמו, ישנם אוטובוס עם מיטות, מיזוג, טלויזיה ועוד לעומתם ישנם אוטובוס שיזכירו לכם את הטיוליות מן הצבא.

תוכלו להתנייד גם ברכבות אך הקווים מעטים מאוד ולכן מומלץ לוותר.