צפון איטליה – שמונה ימים של טיול זוגי מדהים

כתבה מעולה על צפון איטליה מאת חן שור! 

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך.

הקדמה קצרה על טיול בצפון איטליה:

אהלן לכולם, חזרנו שבוע שעבר מ – 8 ימים קסומים בצפון איטליה. לפני הטיסה כשבניתי מסלול עיקר ההמלצות היו לטיול עם ילדים אז עכשיו מצרפת את המסלול שלנו – לזוג שברח מהילדים


לפני המסלול קצת טיפים חשובים:

  • סים- קניתי את הסים של דואר ישראל- טעות טעות טעות. פחדתי שאסתבך עם הסים המקומי והיה לי חשוב הקשר עם הילדים.. אבל ממש לא מומלץ.
  • בוקינג– את כל הימים הזמנו מהארץ חוץ מהיומיים האחרונים ובסוף זה היומיים הכי זולים מבחינת לינה וגם משהו בזרימה של הטיול היה אחר. בפעם הבאה אני אסגור רק את היום הראשון וכל השאר נזרום. אז למי שזה מתאים  אני ממליצה.
  • מזג אויר- כל יום במזג אויר היה כתוב לנו שהולך לרדת גשמים וסופות רעמים ואני הייתי בלחץ מזה ממש וכמעט ויתרתי על הדולומיטים. בדיעבד- הימים היו מדהימים חוץ מחמש דקות גשם ביום. וגם כשיורד גשם- עדיין נעים לטייל ומקסימום בורחים לבית קפה חמוד. אז ממליצה לא לשנות מסלול בגלל מזג אויר.
  • מעיינות חמים- כמה שיותר יותר טוב. אנחנו היינו בשניים (פירוט בפנים), אין דבר יותר כיף מלשבת בתוך בריכה חמה כשגשם יורד עלייך. חלום!
  • לא לוותר על הדולומיטים. המקום שהכי נהנו בו  . הנסיעות שם זה הדבר הכי יפה ומרשים אבר!
  • ממליצה על גוגל מפות. הורדנו מפה לא מכווננת מהארץ והיה מעולה.

המסלול בצפון איטליה:

יום שלישי- נחתנו בורונה, לקחנו את הרכב ומיד עלינו לדולומיטים. לקח לנו שעתיים וחצי- שלוש כולל עצירה בדרך לקפה ומאפה. התמקמנו במלון הקטן והביתי- hotel villa adria שבקנזיי ומיד נסענו לאגם קארצה המהמם.
יום רביעי- נסיעה לאגם ברייס. בדרך עברנו במעבר סלה. באגם השכרנו סירה קטנה (15 יורו לחצי שעה) ושטנו בכיף שלנו.. משם נסענו לאגם Misurina, שם השכרנו אופניים (10 יורו ל2 זוגות אופניים לשעה) ורכבנו סביב האגם ובאיזה מסלול אופניים שמצאנו שם. עברנו בסופר בקורטינה דל פאצו וארוחת ערב ושינה בקאנזיי.
יום חמישי- התחלנו את הבוקר בפיקניק בסכר Lago sedaia ומשם לרכבל מורמולדה. משם נסענו להסתובב באורטיזיי- עיירה מתוקה ברמות ואחלה גלידה. משם נסענו למארנו למעיינות החמים -טרמו מארנו. ביציאה מהטרמו היתה הופעה חיה- הפתעה כיפית. הטרמו ממש מומלץ. וכמובן הסאונה. רק שימו לב שלסאונה אסור להכנס עם בגדים וכולם מסתובבים שם ערומים. סה"כ חוויה  ישנו במורנו באותו הלילה בb&b maya.
יום שישי- ארוחת בוקר פיקניק באגם מולבאנו ומשם לאגם טנו המדהים. מומלץ להכנס, המים צלולים ומרעננים. הלכנו להסתובב ולאכול בריבה דה גארדה ומשם למלון בסירמיונה. זה המלון היחיד שיש לי דיס המלצה עליו- מלון Alfieri. אמנם יש בריכה בגג אבל הוא יקר והארוחת בוקר נוראית.
שבת- יום מנוחה, קריאת ספר והסתובבות בסירמיונה- טיול על האגם+ עיר עתיקה.
יום ראשון- התחלנו את הבוקר בקצת שופינג בקניון Adiego. ואח"כ הלכנו להסתובב בורונה- רומאו ויוליה, שוק והגמר של המונדיאל… באותו לילה ישנו בca' del sasso שצמוד לורונה (50 יורו ללילה) מומלץ.
יום שני- ונציה- מדהימה! ובערב סגרנו את החופשה במעיינות החמים ליד ורונה.
שלישי- חזרנו הביתה.


אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך. כתבות נוספות על איטליה תוכלו למצוא כאן ובבלוגכתיבת תגובה

כתיבת תגובה