טיול בפיליפינים – כתבה על טיול מדהים ביעד קסום הכוללת מסלול וטיפים

תודה רבה לסיוון מורד על הכתבה! 

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך.

סיפור הדרך שלנו על טיול בפיליפינים, ההרכב הוא זוג תרמילאים בטיול ארוך, 43 יום בפיליפינים.

המסלול בפיליפינים:

מנילה-בנוואי- ובטאד-מנילה (6 לילות)-טיסה לקורון (3 לילות)-מעבורת לאל נידו (4 לילות) פורט ברטון ( 3 לילות)- טיסה מפוארטו פרינססה לסבו- (לילה אחד) מלפסקואה (2 לילות)-חזרה ללינה בלבד בסבו ולמחרת בבוקר למוהל בוהל (3 לילות)-אוסלוב (ללילה אחד)-דומגטה (2 לילות) מעבורת לסיקיהור(3 לילות) -מעבורת לבוהול (2 לילות)- מעבורת לקמיגין( 5 לילות)- טיסה מקמיג׳ין לשירגאו (5 לילות) טיסה חזרה לסבו (לילה אחד) וטיסה מסבו לטאיוואן.


כמה המלצות חשובות ומועילות לטיול מוצלח ובלתי נשכח:

 • חודש וחצי בפיליפינים זה לגמרי זמן מספק, לקראת הסוף אפילו הרגשנו קצת שדברים חוזרים על עצמם וההתלהבות טיפה ירדה, אולי יכולנו להסתפק בחודש – חודש ושבוע.
 • לצערנו שנינו חווינו בתי חולים בפיליפינים בעקבות הרעלות מזון שונות שהובילו לשלשולים הקאות והתייבשות חמורה עד כדי עילפון וצורך בעירויים. כנראה פשוט חוסר מזל אבל חשוב להקפיד: לשתות רק מים מינרלים מבקבוקים סגורים, לקנות כרטיס סים, זה גם נוח מאד וגם עזר בטירוף ברגעי החירום שחווינו. קצת קשה להזהר עם מזון כי גם מסלט חסה אפשר לקבל אמבה בקיבה (: פשוט לזרום ולקוות לטוב.
 • דברים שלדעתנו ממש חשוב להביא מהארץ: קרם הגנה והמון! זה יקר בפיליפינים, מגיע בבקבוקים קטנים ויצא שכל שבוע כמעט נאלצנו לקנות בקבוק חדש כי השמש חזקה ושורפת. להביא גם תיק תרופות שיכלול קל בטן ומשככי כאבים. לקנות בתחילת הטיול קרם אוף נגד יתושים, אותי הם זללו במיוחד בפלוואן.
 • אפשר לקנות שנורקל ומסיכה במחיר סבבה לגמרי (קנינו בקורון), מאד שימושי ונוח שיש לך אחד משלך לכל הטיול.
 • למי שאוהב טבע ונופים ירוקים ומדהימים: לא לוותר על בנוואי! זה אולי המקום האהוב עלינו ביותר בפיליפינים בתור חובבי טרקים וכפרים קסומים.
 • כמה שיותר שקיעות מרגיעות ויפות, כמה שיותר מנגו שייק ואננסים, כמה שיותר שנירקולים, וכמה שיותר לנסות להתחבר למקומיים, שהם מקסימים וחברותיים, וכמעט כולם מדברים אנגלית ברמה מספקת!

המקומות האהובים ביותר בפיליפינים:

קודם כל טרסות האורז באזור בנוואי! ולדעתנו, כן לקחת מדריך לטרק. גם נותן ערך מוסף להכיר מישהו מקומי לשמוע על החיים שלו ושל הכפר שתישן בו, לתמוך בפרנסה, וגם מוריד מהעול של לחפש את הדרך ולחפש מקום לינה. כבר ביום הראשון היו כמה הצטלבויות שהייתי מתלבטת מאד לגביהן אם לא היה לנו מדריך. בנוסף, ביום הראשון היה מלא בוץ במסלול וזה היה ממש מחליק וקצת מסוכן אחרי ימים גשומים מאד, המדריך שלנו כל הזמן חיכה לנו ווידא שכל חציית דרך נעבור בשלום וגם החזיק לנו את היד כשצריך, וצריך. בקיצור ממליצים על המדריך קלי Kelly Bumanghat, היה אחלה!

 • נופים עוצרי נשימה ומים צלולים בטירוף- בשביל זה לצאת לאיילנד הופינג מאל נידו.
 • פורט ברטון: אווירה רגועה ושקטה, היה מדהים להגיע לשם אחרי תחושת העומס והבלאגן באל נידו עצמה שהיא די רועשת מלוכלכת ומלאה בתיירים. באופן כללי, בשביל להגיע לחופים היפים באמת צריך איילנד הופינג או סירה, כמעט בכל יעד שתבחרו.
 • קמיגין: אי כיפי ויפהפה עם אנשים מקסימים, מלא אטרקציות ופחות עומס תיירים גם בשיא העונה.
 • יום טיול קניונירינג ממוהל בוהל: מהמם וכיפי גם למי שטיפה מפחד (:
 • שירגאו: ללמוד גלישה זו חוויה מטורפת ומדהימה, אבל משאר האי לא התלהבנו. גם העובדה שירד לנו שם גשם 4 מתוך 5 ימים לא תרמה לתחושת ההנאה מהאי וממה שיש לו להציע…

לסיוון יש בלוג טיולים, מוזמנים להציץ: www.backpackingpanda.com


אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך. כתבות נוספות על הפיליפינים תוכלו למצוא כאןכתיבת תגובה

כתיבת תגובה