טיול במונטנגרו – טיול של עשרה ימים ביעד מדהים כולל טרקים

תודה רבה לצבי סובעי על הכתבה המעולה!

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך.

הקדמה על טיול במונטנגרו:

טסנו (זוג) למונטנגרו בתחילת אוקטובר 2018 לטיול של עשרה ימים, אנחנו טסנו בסוף החגים ולכן בטיסה היינו סך הכל עשרה אנשים. נחתנו בעיר הבירה פודגוריצה וחזרנו ממטיוואט שבמפרץ קוטור.

טיול במונטנגרו המסלול:

כאשר נחתנו בשדה התעופה הצטיידנו בכרטיס סים מקומי בעלות של עשרה יורו, לאחר מכן ניגשנו לאסוף את הרכב השכור ויצאנו לדרך. המלון שהזמנו לאותו הערב נקרא Alexander Lux – מלון ארבעה כוכבים במרכז העיר חדר יפה וארוחת בוקר טובה במחיר סביר 260 ש״ח, מפני שאין גישה לרכב היות ושוכן במדרחוב, חנינו במגרש חניה סמוך בעלות נמוכה.

קמנו בבוקר ליום גשום, יצאנו מהמלון לטיול קצר לגדת הנהר ובעיר העתיקה ( אין הרבה מה לעשות). בגלל הגשם ויתרנו על טרק בקניון מורצ'ה ויצאנו לטיול ברכב בדרך פנורמית קוריטה מספר 4 אורכה כ- 65 ק"מ שעוברת במונומנטים ותצפיות מרשימות, הסבר מפורט עם מפה וקישור ל- GPS באתר התיירות של מונטנגרו.https://www.montenegro.travel/en/info/circuit-

מאוד אהבנו את מבצר Medun וביקרנו במוזיאון לזכר אישיות מקומית חשובה והמשכנו לקוריטה, למרות הגשם יצאנו לטרק של כ- 5 ק״מ מעגלי לתצפית נוף מדהימה בגג העולםבסיום הטיול נכנסו להתייבש ולהתחמם ולאכול מסביב למדורה בעלות של כ- 15 יורו.

הדרך חזרה לפודגוריצה היתה די משעממת אולי בגלל הגשם והעננים פספסנו נקודות תצפית. ליד שדה התעופה של פודגוריצה חיפשנו את המפלים Rakica kucha אך לא מצאנו אותם לצערנו והאפליקציות שהשתמשנו בהם לא באמת עזרו.

לאחר מכן המשכנו ליעד הבא הפארק ביוגרדסקה גורה ליד קולאשין. את הלילה בכפר Mojkovac לנו במלון נחמד וארוחת בוקר טובה, היות שהיינו מעט אורחים (2 זוגות) הספא לא תיפקד העלות 747 שח לשני לילות. שם המלון – Hotel & Resort Gacka


למחרת יצאנו טרק מסביב לאגם בפארק ביוגרדסקה גורה כ- 3 ק"מ, לאחר מכן עלינו לעלייה קשה של שעתיים וסה״כ 7 ק״מ ב – Katun dolovi. לאחר מכן הלכנו ל Benovich אך בית הקיץ היה סגור והמשכנו לטיול של שלושה ק״מ עם תצפית מדהימה עם האגם בפארק, הירידה חזרה לרכב כשעה ורבע.


היום השלישי במונטנגרו:

יצאנו מהמלון לכיוון ז'אבליאק אשר מהווה בסיס לטיולים בשמורת הדורמיטור, הנסיעה לאורך קניון טארה עם עצירות לתצפיתכאשר הגענו אחרי כ- 35 ק"מ לגשר טארה המפורסם עשינו אומגה ורפטינג.

  • אומגה – יש שלוש חברות 10/20/25 יורו לאדם
    לקחנו את זו עם הישיבה בערסלים. 20 יורו היה מאוד נחמד.
  • רפטינג- באוף סיזן הנהר מאוד שקט מקסימום רפיד ברמה 1 לקחנו את הסיור שיצא הכי מוקדם ב 40 יורו כולל כריך ושתיההרפטינג כלל גם כניסה לפארק 4 יורו לאגם השחור, אליו הגענו אחה"צ ועשינו טיול מסביב לאגם 3.6 ק״מ.

לנו במלון Ski Hotel  בעלות של 80 יורו לזוג כולל ארוחת בוקר.
המלון נוח לא יותר מזה עם ארוחת בוקר סבירה שוב לא ניצלנו את הספא (7 יורו לסאונה) וארוחת ערב לפי תפריט במחירים סבירים.

מידע על זבליאק:

את היום הרביעי התחלנו בטרק בשמורת הטבע דורמיטור מסדלו (Sedlo) לפסגת ההר בובוטוב קוק, לעיר סדלו מגיעים  בנסיעה בדרך נופית כחצי שעה מזבליאקהבוקר התחיל עם חששות בגין מזג האוויר עם צפי לגשם כשהגענו לסדלו הכרטיסן בחנייה ( 3 יורו) הזהיר מסופות רעמים והמליץ שלא לטייל אנו כמובן שהתעלמנו ויצאנו לדרך עם חליפות גשם בתיק.
בתכנון בטרק נעזרנו באפליקציה Komotek מומלץ לרכוש את המפה של המדינה בעלות של כ 10 דולר והיא עובדת אופליין ללא אינטרנט. לפי האפליקציה אורך הטרק כ- 10 ק"מ הלוך חזור וזמן משוער של כחמש שעותרמת הקושי בינוני עד קשה ואין צורך בציוד טיפוס יש חבלים לעזרהטרק התחיל בעלייה חדה ונמשך עם עליות וירידות מתונות.
בהמשך הטרק ישנה ירידה לעמק בגובה של 2000 מ' ואז… מרימים את הראש ומעלינו נישא ברוב הודו פסגת בובוטוב, סלע קרח שמצריך עלייה של כ – 500 מכמעט בקו ישר "דוך" קשה מאוד ולקראת הסיום חייבים להיעזר בחבלים המקובעים לסלעיםסיימנו אחרי שמונה שעות וחזרנו מרוצים ורצוצים לזבליאק למלון.

  • מומלץ להזמין עיסוי ולבקש את מירה פיזיותרפיסטית מקצועית לשעה 30 יורו.

היום החמישי במונטנגרו:

יצאנו מהמלון בזבליאק לטרק נוסף בדורמיטור קצת יותר רגוע, הטרק יוצא כמעט כמו כל הטרקים מהאגם השחור לכיוון אגם Zimnie הנחש. vאגם יפהפה בצבע ירוק, החלטנו להקיף אותו וכנראה שלא רבים עשו זאת לפנינו והדרך הייתה מאתגרת קמעא. לאחר מכן המשכנו למערה בשם Hole ובערב לעוד עיסוי מעולה ממירה התותחית.


היום השישי במונטנגרו:

יצאנו לכיוון קוטור ובדרך נתקלנו בהפתעה בקניון Nevidio שלא הייתה בתוכניות שלנו בגלל המורכבות שלו הטיול בקניון דורש רמה גבוהה בכושר גופני ושליטה בשחייה וכן ציוד מקצועי. אנו הצלחנו להתקדם כברת דרך עד שהגענו למקום שמחייב טבילה במים ושבנו על עקבותינובהמשך הדרך עוברים בניז'ניץ' בעקבות ההמלצות בלונלי פלאנט עלינו למצודה לא התעלפנו, וגם לגשר הרומי ממש לא חשוב. המשכנו למנזר אוסטרוג בדרך לא קלה שמטפסת על שפת הצוק מפותלת וצרה ולא קצרההמנזר ממוקם באופן חריג על צלע ההר רחוק מכל מקום חשוב. והמשכנו את דרכנו לקוטור והתאכסנו המלון Boutique Hotel Astoria בתוך החומות של העיר העתיקהעלות המלון לזוג ללילה 111 יורו כולל ארוחת בוקר מפנקת אה לה קארטה חנייה סמוכה בחינם ושימוש בספא שלא נוצל


היום השביעי 7 במונטנגרו: סיורים בערי החוף.

יצאנו מקוטור לבודווה, במרינה לקחנו סיור לאי סבטי שטפן. לא מומלץ, עלות 20-30 יורו לטקסי בוטהמשכנו לעיר Bar העתיקה, הסיור נחמד לא יותר מזה. משם לפארק הלאומי סקאדר לשייט באגם שוב לא מלהיב נחמד לא יותר. בדרך לפרשט עצרנו במסעדה שנוסדה ב- 1670 (Stari Mkiny) מיקום מעולה בשפך הנחל לאגם עם טחנת קמח פועלת אולם די פלצנית. חייבו אותנו על ״מפה״ 6 יורו! ומשם המשכנו למלון בקוטור.


היום השמיני 8 מקוטור לפארק לובצ'ן למוזילאום של נייגושי:

נסענו דרך קוטור בכביש האמיצים שעולה מעל המפרץ עם נופים מדהימים אולם הדרך צרה ופתלתלה ודי מסוכנת כשפנינו לפארק לובצ'ן עלינו על דרך בשיקום נסענו כמה קילומטרים לא קלים עד שנתקענו מול שופל ענק ובלית ברירה שבנו על עקבותינו ונסענו דרך סטיניההגענו למרכז המבקרים ומשם טיפסנו למוזילאום תחילת הדרך היתה ברכס חשוף ונמשכה ביער שלכת מרהיב וסיומה ב- 461 מדרגות לפסגהירדנו באותה דרך ונסענו לבקר בפרשט לשייט במפרץ ולארוחת ערב טובה בטיילת ולינה בקוטור.


היום האחרון במונטנגרו:

היות שהטיסה מטיוואט בצהריים אז נותר לנו זמן לטפס למבצר מעל העיר העתיקה קוטור יותר מ- 1000 מדרגות.
יצאנו מוקדם בבוקר וכך דילגנו מעל עמדת התשלום הלא מאוישת 8 יורו לאדם.
הדרך מלאה בתצפיות על המפרץ, ובמיוחד בשעת הבוקר נתנה אפקטים של זריחה בתמונות.
חזרנו לארוחת בוקר מקלחת אריזת מזוודות ונסיעה לשדה התעופה להחזיר את הרכב ששכרנו ברנטאל קאר בעלות של אלף ש״ח לעשרה ימים כולל דמי החזר.


אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ״עזרה ראשונה לטיול המושלם בעולם״ בקבוצה תוכלו לשאול שאלות לפני ובמהלך תכנון הטיול למונטנגרו, בנוסף לשתף את החוויות שלכם מהטיולים בחו״ל ואף למצוא שותפים לדרך. כתבות נוספות על טיולים באירופה תוכלו למצוא כאן ובבלוגכתיבת תגובה

כתיבת תגובה