תכנון טיול מתחיל כאן – כל מה שצריך לדעת לפני שעולים על המטוס

הכתבה הבאה תעשה לכם קצת סדר בכל מה שצריך לעשות כאשר מתחילים תכנון טיול בחו״ל!

המלצות לחופשה בחו״ל:

1) תכינו רשימה מראש – תרשמו בצורה מסודרת את כל הדברים שאתם צריכים לקחת, כאשר תתחילו לארוז תעברו סעיף סעיף וככה לא תשכחו שום דבר ולא תתבאסו ששכחתם משהו בבית.
2) תעשו צ'ק אין מראש ולא בשדה – אם תקפידו לעשות צ'ק אין מראש זה יחסוך לכם תור ארוך וימנע מצב של אובר בוקינג, בנוסף יש חברות שתצטרכו לשלם בדלפק אם לא עשיתם צ'ק אין מראש.
3) סוללות ספייר – תמיד תיקחו סוללות נוספות למצלמה או למצלמת האקסטרים וכמובן מטען נייד לטלפון, אל תשכחו את חוק מרפי ודווקא שצריך לצלם או להתקשר הסוללה תגמר 🙂
4) ביטוח רפואי – תמיד אבל תמיד תעשו ביטוח רפואי, גם אם אתם מאמינים שלא יקרה לכם כלום ואכן ב99% מהפעמים לא יקרה כלום אך אם חלילה קרה משהו תאמינו לי שאתם רוצים שיהיה לכם את הביטוח.
5) תפרידו את הציוד האישי – אל תשימו את כל הדברים החשובים בתיק אחד אלא תחלקו למשל אם לקחתם אוכל לילד אז תחלקו את המנות לשתי תיקים שאם חלילה 1 אבד תמיד יהיה משהו נוסף בשני.
6) תפרידו דברי ערך – אל תשמרו את כל הכסף/דרכונים/כרטיסי אשראי באותו התיק ותמיד תשימו שטר של 100 דולר או יורו במקום לא צפוי, נגיד בשקית ניילון בתיק רחצה, במקרה שאם נשדדתם תהיה לכם אפשרות להגיע לבנק או לשגרירות.
7) תעשו צילום של המסמכים – זה חשוב קודם כל אם אבד המקורי אזי יהיה לכם צילום של המסמכים הללו, ויש מקומות שדורשים צילום דרכון ולא תמיד יש איפה לעשות את הצילום.
8) תיק עזרה ראשונה – תעשו תיק קטן של ציוד עזרה ראשונה, לא בשביל כל פלסטר או יוד צריך לרוץ לבית חולים תמיד טוב שיהיה ליד.
9) תהיה "גמישים״ – ברוב הטיולים תמיד יקרה משהו לא מתוכנן, טיסה מאחרת, מונית שהתברברה, נאבד הטלפון וכו.. שום דבר לא סוף העולם פשוט תזרמו עם זה ובסופו של יום הכל נעשה לטובה.

תהנו וכל רגע שעובר כבר לא יחזור!

שתפו את העמוד

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן